Generálka pred rekordnou návštevou. Maďari viedli nad Kanaďanmi, favorit však senzáciu nedopustil

Hokejisti Maďarska prehrali v záverečnom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta s Kanadou 2:5.

09.05.2023 21:54
Michael Carcone, Zsombor Garát Foto: ,
Kanaďan Michael Carcone v súboji o puk s maďarským reprezentantom Zsomborom Garátom.

V budapeštianskej MVM Dome sa pred rekordnou návštevou na hokejovom dueli u našich južných susedov – 14 756 divákov – ujali vedenia v 6. minúte zásluhou Istvána Sofrona, no ešte v prvej tretine hostia otočili po góloch Samuela Blaisa a Codyho Glassa.

Favorit skóroval dvakrát aj v druhej tretine, keď sa presadil Lawson Crouse a druhýkrát Glass. V tretej tretine znížil Vilmos Gallo na 2:4, no záverečné slovo mali Kanaďania. V 59. minúte uzavrel skóre svojím tretím gólom hráč Nashvillu Glass.

Marek Hrivík Čítajte aj Keď si slovenský kapitán kliesnil cestu do NHL, tréner si pred ním vyložil bosé nohy. Nákupy s Jágrom viac nechce zažiť

Maďari vstúpia do majstrovstiev sveta pri návrate medzi elitu sobotňajším zápasom v Tampere proti Dánsku. Kanaďania odštartujú turnaj v piatok zápasom v Rige proti domácim Lotyšom, ich súperom bude aj slovenská reprezentácia.

V ďalších utorňajších prípravných zápasoch si Slovinci poradili s Dánmi 3:1 a Američania s Nemeckom 6:3.

Prípravné zápasy:

Maďarsko – Kanada 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Góly: 6. Sofron, 49. Galló – 8. Blais, 17. Glass, 27. Crouse, 36. Glass, 59. Glass

Dánsko – Slovinsko 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 23. Olesen – 11. Urbas, 33. Drozg, 39. Cepon

Nemecko – USA 3:6 (0:2, 0:1, 3:3)
Góly: 50. Kahun, 55. Kahun, 57. Fischbuch – 14. Attard, 16. O'Connor, 33. Garland, 55. O'Connor, 58. Grimaldi, 59. Walker