Škvrnou na kanonáde Čechov je zranenie kapitána. Kouč označil rozhodcov za amatérov

Českí hokejisti zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta nad Rakúskom vysoko 6:0.

27.04.2023 22:31
4 červenka Foto:
Roman Červenka.

Dva góly strelil Michael Špaček. Česi sa stretnú s rovnakým súperom v rámci Euro Hockey Challenge aj v sobotu.

Zápas nedohral kapitán Roman Červenka, ktorý utrpel krvavé zranenie nosa po tvrdom náraze od súpera, v tretej tretine chýbal na ľade aj obranca David Jiříček.

„U Romana Červenku to vyzerá na zranený nos, ale musí podstúpiť poriadnu prehliadku. David Jiříček mal problém s bokom. Uvidíme zajtra,“ citoval Sport.cz trénera Kariho Jalonena.

Martin Fehérváry Čítajte aj Potvrdené. Fehérváry a Ružička Slovákov na MS neposilnia

Rozhodcov označil za „amatérov“. Čo ho nahnevalo? „U Červenku to bol zákrok zozadu, mal nasledovať trest na päť minút a do konca,“ dodal fínsky kouč po zápase vo Viedni. V sobotu čaká v Brne oba tímy odveta.

Vo štvrtok sa hrali aj dve severské derby. Dáni vyhrali doma nad Nórskom 3:2 a Fíni zvíťazili vo Švédsku 2:1, keď v druhej tretine otočili z 0:1. Víťazný gól strelil v 39. minúte Ahti Oksanen.

Česi a Nóri sú súperi Slovenska v základnej B-skupine šampionátu v Rige. Zverenci Craiga Ramsayho sa stretnú s Rakúskom v záverečných dvoch prípravných dueloch pred MS v Kapfenbergu a v Trenčíne.