Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pred MS sú v hre veľké mená! Tréner Slovákov o nich prehovoril, k Réwayovi zaujal jasný postoj

V dobrej nálade sa zišli v pondelok slovenskí hokejisti pred ďalšou fázou prípravy na MS v Rige.

17.04.2023 17:56
5. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji Foto: ,
Kto sa napokon predstaví v slovenskom drese na MS?
debata (12)

Po dvoch triumfoch vo Švajčiarsku (2:0 a 3:2 pp) ich tento týždeň čaká niekoľko tréningových jednotiek na zimnom štadióne v Bratislave.

Vo štvrtok 20. apríla a o deň neskôr v piatok odohrajú dva duely v Ostrave proti Českej republike, na tieto duely sa budú pripravovať v nezmenenom zložení ako pred zápasmi vo Švajčiarsku. Do kádra pribudol len brankár Stanislav Škorvánek, no pre zranenie z neho vypadol Andrej Kollár.

VIDEO: Frühauf o hráčoch hokejovej reprezentácie. S ktorými môže počítať?

Video

Slovenský útočník pôsobiaci v Brne mal v závere sezóny zdravotný problém a ten ho napokon zastavil aj v reprezentácii.

„S Andrejom sme volali, stále nie je fit. Už je to nejaký čas čo nehral, takže sme sa rozhodli, že to tento rok skúsime bez neho,“ uviedol asistent reprezentačného trénera Peter Frühauf.

Aj so 4 Slovákmi! Najlepší hráči NHL od roku 1967 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Aj so štvoricou Slovákov! Toto sú najlepší...

Škorvánek sa k tímu pripojil po vydarenej play off. Michalovce v nej vyradili v 1. kole Slovan Bratislava, v semifinále podľahli v siedmich zápasoch Košiciam.

„Všetci ste videli čo predvádzal v play off, je tu zaslúžene. Brankárov máme dosť, sú vyrovnaní, každý má šancu dostať sa do nominácie a ja sa teším ana to, ako sa o to pobijú,“ dodal Frühauf.

S tímom sa stále pripravuje aj Richard Pánik, no jeho situácia zatiaľ nie je administratívne doriešená. Frühauf vysvetlil: „Čo sa týka Riša Pánika, čakáme na ukončenie procesu. Ide o poistku a administratívne veci. Čakáme na to, ako sa to dotiahne. Čakáme aj na ďalších, v hre sú veľké mená.“

Jedným z nich je Adam Ružička, ktorý v tejto sezóne odohral v drese Calgary Flames 44 zápasov s bilanciou 6 gólov a 14 asistencií.

Slovák na „pódiu“. Najlepšie brániaci útočníci NHL Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Lars Eller (Dán./Colorado Avalanche): 3,7.

Tréneri majú záujem aj o obrancu Samuela Kňažka, ktorý v závere sezóny absolvoval debut v NHL v drese Columbusu.

„S Adamom sme v kontakte, už je doma a veríme, že to bude mať pozitívny záver. Aj Samo je hráč o ktorého máme záujem. Teraz dohral, musí prejsť výstupnými testami, ale sme v intenzívnej komunikácii,“ potvrdil asistent trénera Ramsayho.

VIDEO: Brankár Škorvánek a útočník Petráš pred zápasom s Českom.

Video

V zámorí sú aj ďalšie mená, najväčší otáznik visel okolo Pavla Regendu, ktorý vynechal záver sezóny pre otras mozgu.

"U Paľa Regendu prebieha ten istý proces ako u Kňažka, určite máme o neho záujem. Ale neviem teraz povedať, kedy sa objaví. Vždy reprezentoval rád, je to obojstranné. U Adama Sýkoru sme dostali veľa informácií, či ho pustia, alebo nie, bol by som opatrný.

Fínsko Hokej MS2022 A SR Dánsko Nemec Čítajte viac Veľká komplikácia. Slovákom hrozí, že im na MS bude chýbať kľúčový hráč

Ale budeme ho sledovať. Martina Fehérváryho by sme chceli mať na MS, má drobné zranenie, je na výstupných testoch, komunikujeme.

Uvažujeme aj nad Martinom Chromiakom, ale všetko si musí sadnúť. Ale nehovorím, že nie. Miloš Kelemen má ešte klubové povinnosti teraz je to bezpredmetné." prezradil Frühauf.

Niektoré mená sledujú tréneri aj vo finálovej sérii Tipos extraligy, ďalší hráči sú ešte v akcii v Čechách. Voľné je už však trio obrancov Patrik Koch, Peter Čerešňák a Mário Grman. „Oslovii sme ich, ale mali ťažké série. Je to čerstvé. Potrebujú si oddýchnuť, doliečiť si zranenia. Budeme múdrejší potom.“

Frühauf na záver odpovedal na otázku ohľadne Martina Réwaya, ktorý mal vydarenú sezónu v Spišskej Novej Vsi. Fanúšikovia na rôznych internetových fórach sa vyjadrili pre jeho návrat do národného tímu, no Ramsayho asistent sa vyjadril jednoznačne:

„Každý reprezentant je nositeľom nejakého kódexu, je vzorom pre mládež. Tým som povedal všetko.“

Ramsay Sukeľ Čítajte viac Ramsay je pedant s elánom. Trénovať v jeho veku? Vidno, že Slovensko zbožňuje
12 debata chyba