Slováci vynulovali Švajčiarov. Hlavaj zamotal hlavu trénerom v boji o post jednotky na MS

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom prvom prípravnom zápase pred MS v Rige. V piatok vo Vispe zdolali domáci výber Švajčiarska 2:0. O góly sa zaslúžili Adrián Holešinský a Viliam Čacho.

14.04.2023 22:26
ČR SR Třinec hokej MS20 A-sk. Slovensko Kazachstan Foto: ,
Samuel Hlavaj bol veľkou oporou Slovákov.

Výborným výkonom sa blysol brankár Samuel Hlavaj, ktorý vykryl všetkých 34 striel domácich.

„Ak bude chytať takto, môže výrazne prehovoriť do boja o post jednotky na svetovom šampionáte,“ chválil brankára Boris Valábik v štúdiu RTVS.

Zverenci Craiga Ramsayho odohrajú odvetu so Švajčiarskom v sobotu 15. apríla v Porrentruy (17.00 h).

V ďalšej fáze prípravy ich čaká 20. a 21. apríla dvojzápas s Českom v Ostrave. Potom 28. apríla v Žiline privítajú Nemecko a o deň neskôr nastúpia proti rovnakému tímu v Trenčíne.

V závere absolvujú dve stretnutia proti Rakúsku. V Kapfenbergu budú hrať 4. mája a 6. mája privítajú Rakúšanov v Trenčíne.

Po záverečnom vystúpení v príprave na trenčianskom ľade oznámi realizačný tím záverečnú nomináciu na MS.

735590310 Čítajte viac Hudáček zdemoloval súpera, tvrdo ho zložil k ľadu. Následne zosmiešnil jeho spoluhráča, ktorý sa šiel pomstiť

Švajčiari boli od úvodu aktívnejší a mali aj prvú veľkú šancu. Hlavaj vytiahol v 3. minúte skvelý zákrok lapačkou po strele Müllera.

Slovenskí hokejisti zaostávali za domácimi najmä v pohybe, Hlavajovi postupne pribúdali zákroky. Väčšiu šancu si Ramsayho zverenci v 1. tretine nevypracovali, o prevahe Helvétov hovorili aj strelecké pokusy v pomere 13:5.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Domáci boli lepší, mali viac striel a z toho pramenili aj šance.

Najväčšie mali Bichsel a Meyer, ale Hlavaj v oboch prípadoch dobre zasiahol. Najväčšiu šancu Slovenska mal Takáč, ale pri prečíslení mu vo finálnej fáze skĺzol puk.

Slovenskí hokejisti vygradovali svoj výkon v tretej tretine. Do vedenia ich poslal Holešinský, keď Baláž za bránkou obral o puk švajčiarskeho obrancu a pozdĺž bránkoviska ho naservíroval spoluhráčovi.

O 51 sekúnd neskôr vystrelil na bránku Čacho a zásluhou teču jedného z domácich skončil puk v bránke – 0:2.

Do konca zápasu mali ešte šance oba tímy, k dispozícii mali po jednej presilovej hre, ale gólovo sa už nepresadil ani jeden. Švajčiarom nevyšla ani záverečná hra bez brankára, ktorú hrali 178 sekúnd.

Švajčiarsko – Slovensko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 42. Holešinský (Baláž), 43. Čacho (Lantoši, Gernát). Rozhodovali: Tscherrig, Hürlimann – Cattaneo, Schlegel, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 34:16, 2008 divákov.

Švajčiarsko: Senn – Fora, Frick, Loeffel, Bichsel, Glauser, Vouardoux, Aebischer, Egli – Riat, Corvi, Ambühl – Kneubuehler, Jäger, Bader – Moy, Müller, Meyer – Bertschy, Heim, Thürkauf

Slovensko: Hlavaj – Gernát, Ivan, Beňo, Golian, Gachulinec, Jánošík, Gajdoš – Cehlárik, Hrivík, Takáč – Holešinský, Sukeľ, Kudrna – Lantoši, Tamáši, Baláž – Petráš, Čacho, Lunter – Faško-Rudáš

Možné posily Slovenska na MS v hokeji zo zámoria Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig...

Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #Samuel Hlavaj