Historické, senzačné, nevídané. Svet uchvátil rakúsky triumf nad Českom

Šokujúce víťazstvo Rakúska na majstrovstvách sveta sa stalo top senzáciou tohtoročného podujatia.

17.05.2022 19:04
Česko prehralo s Rakúskom po samostatných... Foto:
Česko prehralo s Rakúskom po samostatných nájazdoch.

„Zázračné Rakúsko poráža Goliáša z Česka.“ Takto znie titulok najčítanejšieho portálu Kronen Zeitung na titulnej stránke webu. Pre outsidera ide o historický triumf, aký nemá pri jeho účastiach na svetových šampionátoch obdobu.

„Rakúsko nikdy neporazilo Čechov na seniorskom turnaji najvyššej úrovne. Pred zápasom malo proti Česku a predtým Československu bilanciu 0 víťazstiev a 17 prehier,“ napísal oficiálny web majstrovstiev sve­ta.

V českých médiách pochopiteľne rezonuje slovíčko blamáž, ktoré najlepšie vystihuje výsledok, ktorým si národný tím skomplikoval cestu za lepším umiestnením v B-skupine MS.

Švajčiarsky Blick zase vyzdvihuje vyrovnávajúci gól Briana Leblera, ktorý ho strelil 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

Radosť Rakúska po vyrovnávajúcom góle na 1:1. Čítajte viac Česká blamáž na šampionáte. Švédi naložili outsiderovi poltucet

„Je to prvé víťazstvo Rakúska na MS najvyššej kategórie od roku 2018, keď zdolalo Bielorusko 4:0,“ pripomínajú v Blicku.

Rakúsko sa postaralo o menšiu senzáciu už v predchádzajúcom stretnutí šampionátu, v ktorom obralo o bod výber USA. S ním tiež uhralo po riadnom čase remízu a napokon prehralo po predĺžení.

Pôvodne outsider turnaja má po troch zápasoch rovnaký počet bodov a urobil významný krok k udržania sa v elitnej kategórii MS.

Pavol Regenda Čítajte viac Uvidíte, „Slafky“ to tam začne dávať. O štafetový kolík sa podelíme

Viac na túto tému: #MS v hokeji #česká hokejová reprezentácia