Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Šatan: Na olympijskej kvalifikácii budeme ešte silnejší

Prezident slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan uviedol, že mladí hráči išli na takýto veľký turnaj práve preto, aby získali prax.

04.06.2021 11:17
Lotyšsko MS2021 hokej štvrťfinále USA Slovensko Foto: ,
Hokejisti Slovenska po prehre 1:6 vo štvrťfinálovom zápase USA - Slovensko na MS v Rige.
debata (6)

Tú by v budúcnosti mohli zužitkovať. Šatan vyhlásil, že najmladší hráči vo výbere Craiga Ramsaya sú veľkým prísľubom do budúcnosti.

Vekový priemer slovenských hokejistov v Lotyšsku bol 24,7 roka, vôbec najnižší v histórii tímu na MS.

Marek Hrivík Čítajte viac NÁZOR: Tento tím má budúcnosť, hoci sa to po debakli píše ťažko

"Keď sme išli na turnaj, vedeli sme, že nám budú chýbať skúsenosti a zápasy môžu vyzerať rôzne. Ale na to ako sme hrali hovorím, že sme to zvládli. Sme na hráčov hrdí.

Nejaké zápasy nám nevyšli, ale boli aj také, ktoré nám vyšli. Nazbierali sme veľa skúseností a nabudúce ich môžeme zužitkovať," povedal Šatan.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja... Foto: TASR, Pavel Neubauer
SR hokej SZĽH brífing Valíček uvoľnenie funkcia BAX Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Šéfovi slovenského hokeja však chýbalo na MS viac gólov. O tie sa staral najmä prvý útok v zložení Peter Cehlárik – Marek Hrivík – Róbert Lantoši.

Ramsay Dávame do pozornosti Program, výsledky, zaujímavosti. Všetko o MS v hokeji 2021

„Prvý útok hral výborne, turnaj im vyšiel. Cehlárik s Hrivíkom preniesli do reprezentácie to, čo predvádzali aj vo Švédsku. Ďalšie formácie nebodovali až tak, ale bohužiaľ efektivita bolo to, čo nám chýbalo. Zišlo by sa nám jej viac.“

Šatan potom pochválil aj mladých hráčov, najmä trojicu Šimon Nemec, Juraj Slafkovský a Samuel Kňažko. „Sú veľký prísľub do budúcnosti. Mali slabšie momenty, ale mali aj dobré. Prakticky to boli takmer naši najlepší hráči.“

Štvrťfinálový zápas USA - Slovensko Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Rozkorčuľovanie hráčov pred štvrťfinálovým...

Spokojný bol aj s výkonmi brankárov, no mrzelo ho zranenie Branislava Konráda. Tridsaťtriročný brankár nedochytal druhý zápas v A-skupine proti Veľkej Británii. Do zápasov potom zasiahli Július Hudáček a aj Adam Húska.

„Pred šampionátom sme nevedeli, kto bude jednotka, chceli sme, aby sa brankári pobili o tento post. Všetci traja chytali dobre, na poste brankára sme nemali problém. Ale je škoda, že sa Braňo zranil.“

Stecher kanada ms hokj Čítajte viac Zahanbil hviezdy zbornej. Akcia kariéry, smeje sa Kanaďan

Počas turnaja opustil výpravu z osobných dôvodov útočník Pavol Skalický, vopred sa však na tom dohodol s trénermi. Šatan priznal, že napriek tomu nepremýšľal povolať do tímu Adama Ružičku, ktorý zažil v závere sezóny debut v NHL v drese Calgary.

„Keby Adam prišiel za nami, stihol by odohrať jeden až dva zápasy. S tým bolo spojené cestovanie a karanténa. Vyhodnotili sme to napokon takto, chceli sme byť v dejisku MS kompletní.“

Postup do štvrťfinále po ôsmich rokoch je však s takýmto mladým tímom úspech. Hoci vo štvrťfinále sa museli Slováci skloniť pred Američanmi. Šatan našiel pozitíva aj po hladkej prehre 1:6:

"Každý potrebuje veľké zápasy. Veľa našich ešte nehralo taký zápas, kedy hralo na opačnej strane mužstvo zložené z hráčov z NHL. Viacerí to zažili premiérovo.

Nemôžete len tak prísť a len tak ho zdolať. Skúsenosti treba zbierať. Hráči pocítili, kde je svetový hokej a budeme sa zlepšovať aj individuálne."

clanok sutaz golovka Dávame do pozornosti Zahrajte si gólovku! V hre je viac ako 1 000 €

Reprezentáciu tentokrát nečaká v lete oddych. Slovensko bude od 27. do 30. augusta 2021 bojovať o účasť na hokejovom turnaji na ZOH 2022 v čínskom Pekingu v kvalifikácii.

Ako organizátor kvalifikačného turnaja v Bratislave sa o miestenku pobije s výbermi Bieloruska, Rakúska a Poľska.

Slovenský tím by mal byť na tejto akcii ešte kvalitnejší. „Bude to na tréneroch, ale kostra bude z tohto tímu. Radi by sme sa posilnili aj o hráčov z NHL,“ dodal Šatan.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Miroslav Šatan #MS 2021 v hokeji