Pospíšilov akčný úvod. Najskôr sa zvíjal od bolesti, potom zvalcoval veterána

V úvodnom zápase na MS v Rige proti Bielorusku zaznamenal dva góly, proti Švajčiarsku žiaden nepridal.

27.05.2021 15:32
Kristián Pospíšil Foto: ,
Dvojgólový strelec Kristián Pospíšil.
debata (3)

Neprešla ani minúta a pol a útočník Kristián Pospíšil zostal ležať na ľade. Trafil ho puk po nahodení Ramona Untersandera. Dvadsaťpäťročný krídelník dostal nepríjemný zásah zboku a s pomocou spoluhráčov sa presunul na striedačku.

Tam sa otriasol a vrátil sa na hraciu plochu. Nie však nadlho. V čase 6:53 tvrdo narazil na mantinel švajčiarskeho veterána Andresa Ambühla, účastníka 16 svetových šampionátov:

Pospíšila vylúčili za zákrok na 37-ročnú hviezdu súpera na 5 minút plus do konca zápasu.

„Bohužiaľ, ten zákrok bol faul na hlavu, ktorý nemá nikto z nás rád. Vyzeralo to, že ho trafil na hlavu, preto musím dať za pravdu rozhodcom,“ citovala TASR trénera Craiga Ramsayho.

Slováci zanedlho nepremenili vo vlastnom oslabení šancu a prišiel trest, keď otvoril skóre duelu Raphael Diaz strelou príklepom. Puk sa dostal za chrbát Júliusa Hudáčka od hokejky Mariána Studeniča.

Zverenci Craiga Ramsayho prvú tretinu prehrali 0:1, v ďalšom pokračovaní zápasu však ťahali za kratší koniec povrazu a Švajčiarom podľahli vysoko 1:8.

Švajčiarsko, Slovensko Čítajte viac Debakel Slovákov so Švajčiarmi sme sledovali ONLINE
3 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #švajčiarski hokejisti #MS 2021 v hokeji