Švédi vyučovali. Krutú lekciu dostali Švajčiari

Hokejisti Švédska si na MS v Rige pripísali prvé víťazstvo. V utorkovom zápase v "slovenskej" A-skupine deklasovali Švajčiarsko 7:0 a odpútali sa z posledného miesta tabuľky.

25.05.2021 17:51 , aktualizované: 21:42
švédsko, hokej Foto: ,
Švédski hokejisti nemali so Švajčiarmi problémy.

Pod triumf Tre Kronor sa najvýraznejšie podpísali autor dvoch gólov a asistencie Jesper Frödén. Obranca Nils Lundkvist zaznamenal ešte o bod viac za gól a tri asistencie.

Darilo sa aj kapitánovi Henrikovi Tömmernesovi, ktorý dal gól a mal dve asistencie.

Helvéti odohrajú ďalší zápas na šampionáte vo štvrtok po dni voľna proti Slovensku (15.15 h), Švédi sa v rovnaký deň stretnú o 19.15 s výbe­rom Česka.

A-skupina:

Švajčiarsko – Švédsko 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Góly: 9. Frödén (Pilut, Nygren), 10. A. Kempe (Tömmernes, Lundkvist), 23. Olofsson (Lundkvist), 31. Frödén (Wingerli, Dahlbeck), 42. Nygren (Rakell, A. Kempe), 48. Lundkvist (A. Kempe, Tömmernes), 51. Tömmernes (Frödén, Lundkvist).
Rozhodovali: Gofman (Rus.), Sidorenko – Goljak (obaja Biel.), Šalagin (Rus.), vylúčení: 7:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.
Švajčiarsko: Genoni (31. Nyffeler) – Untersander, Moser, Diaz, Geisser, Heldner, Alatalo, Loeffel, Müller – Meier, Hischier, Ambühl – Simion, Corvi, Hofmann – Andrighetto, Kurashev, Rod – Praplan, Bertschy, Scherwey
Švédsko: Reideborn – Lundkvist, Tömmernes, Pudas, Pilut, Lööv, Dahlbeck, Nygren – Rakell, Lindholm, Lindberg – Rasmussen, A. Kempe, M. Kempe – Olofsson, Lundeström, Sörensen – Friberg, Wingerli, Frödén

Švédi si pred duelom boli vedomí, že by im po dvoch prehrách ďalší neúspech poriadne skomplikoval situáciu na turnaji.

Švajčiari napriek tomu začali svižne, ale úvodnú prevahu gólovo nevyjadrili. Naopak, severania sa prosadili dvakrát v rozmedzí minúty a pol.

Frödén výborne tečoval strelu Piluta a Adrian Kempe prekvapil brankára Genoniho z diaľky.

Aj druhá dvadsaťminútovka vyšla omnoho lepšie Švédom. Strelecká aktivita bola vyrovnaná, ale najskôr zúročil presilovú hru Olofsson a potom opäť Frödén strelil štvrtý gól.

Ramsay Dávame do pozornosti Program, výsledky, zaujímavosti. Všetko o MS v hokeji 2021

Po ňom nahradil vo švajčiarskej bránke neistého Genoniho náhradník Nyffeler.

Švajčiari chceli v treťom dejstve aspoň zdramatizovať zápas, ale Nygren už po 78 sekundách pridal piaty gól.

Reideborn potom zlikvidoval nájazd Hofmanna, ale v 48. minúte sa na opačnom konci klziska presadil strelou od modrej čiary Lundkvist.

Skóre zápasu stanovil Tömmernes, po jeho góle sa už Helvéti na nič nezmohli. V tomto zápase Švédi ukázali skvelú efektivitu, prehra bola pre Švajčiarov veľmi krutá.

Brankár Adam Reideborn nepustil za svoj chrbát ani jednu z 28 striel súpera a zaslúžene ho vyhlásili za najlepšieho Švéda v stretnutí.

Briti majú prvý bod

Hokejisti Dánska si na MS v Rige pripísali druhé víťazstvo.

V utorkovom zápase v „slovenskej“ A-skupine zdolali Veľkú Britániu 3:2 po predĺžení a na konte majú 6 bodov. O triumfe Dánov rozhodol 25 sekúnd pred koncom predĺženia Markus Lauridsen.

Dáni odohrajú svoj štvrtý zápas na šampionáte v stredu s Ruskom (15.15 h), Briti sa v rovnaký deň stretnú o 19.15 s Bie­loruskom.

A-skupina:

Veľká Británia – Dánsko 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 3. O'Connor (D. Phillips, Dowd), 57. Hammond (Lake) – 11. Jakobsen (Nicklas Jensen, Boedker), 14. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Boedker), 65. M. Lauridsen (Nicklas Jensen).
Rozhodovali: Sternat (Rak.), Tscherrig – Obwegeser (obaja Švajč.), Merten (Nem.), vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.
Veľká Británia: Bowns – Richardson, Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Swindlehurst, Clements, Jones – Davies, Myers, J. Phillips – Kirk, Connolly, Dowd – Perlini, Hammond, Lake – Venus, Betteridge, Long
Dánsko: Dahm – Lassen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Larsen, O. Lauridsen, Kristensen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Jakobsen, Boedker – Storm, Jesper Jensen, Hardt – True, From, Olesen – Andersen, Madsen, Poulsen – Meyer

Ako prví šli do vedenia Briti, keď sa v 3. minúte zápasu presadil Ben O'Connor skrytou strelou od modrej čiary.

Vyrovnanie prišlo po polovici tretiny zásluhou Juliana Jakobsena a vývoj na dánsku stranu potom preklopil v presilovej hre Nicklas Jensen.

Dáni boli v úvodnom dejstve jasne lepším týmom, ale v prostrednej časti sa Briti zlepšili.

Hrala sa vyrovnaná partia, niekoľkokrát sa predviedli obaja brankári. Hráči Veľkej Británie boli na rozdiel od prvej tretiny oveľa nebezpečnejší v zakončení, Dáni mali čo robiť, aby udržali svoj náskok.

Šesť minút pred koncom mohol vyrovnať Perlini, ale ani nadvakrát neprekonal Dahma. V 57. minúte však vymyslel peknú akciu Lake a Hammond poslal puk medzi Dahmove betóny.

V predĺžení mali Dáni hru pod kontrolou, ale húževnatého súpera zlomili až v presilovej hre.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
Viac na túto tému: #MS v hokeji 2021 #britskí hokejisti #dánski hokejisti