Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Taliani v šoku: Majú 15 pozitívnych, do Rigy šli juniori i 16-ročný gólman

V talianskej hokejovej reprezentácii sa tesne pred sobotňajším odletom do dejiska majstrovstiev sveta objavilo až pätnásť pozitívnych prípadov na koronavírus.

16.05.2021 16:58
Lotyšsko Taliansko Daugavins Foto:
Ilustračné foto
debata (10)

Medzi nimi boli i tréner Greg Ireland a viacero hráčov. Do Rigy tak odcestoval výrazne obmenený káder. Informovala o tom národná hokejová federácia.

Talianom vypadli viacerí skúsení hráči, ktorí mali ťahať tím na šampionáte. Vedenie reprezentácie však verí, že niektorí z nich i tréner Ireland by sa k tímu mohli pripojiť počas MS v prípade, že budú mať už negatívne testy.

Do Rigy odcestovalo dokopy 23 hráčov – traja brankári, sedem obrancov a trinásť útočníkov. Viacero z nich však hrá ešte juniorské súťaže, brankár Damian Clara má len šestnásť rokov.

Tím povedú v úvode šampionátu asistenti trénera Giorgio De Bettin a Fabio Armani, s Irelandom budú komunikovať na diaľku. „Toto je nepochybne neočakávaná situácia, keď nič nešlo tak, ako sme plánovali. Je to komplikované, ale je dobré, že sme mohli odísť na tieto MS,“ uviedol De Bettin.

Podľa prezidenta federácie Andreu Giosa neúčasť na šampionáte neprichádzala do úvahy. „Dlžíme to nášmu športu a IIHF, ktorá zorganizovala šampionát počas pandémie. Teraz majú šancu ukázať sa mladí hráči,“ citovala ho agentúra dpa.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #talianski hokejisti #MS 2021 v hokeji