Zborná vyškolila Čechov a vyhrala seriál Euro Hockey Tour

Hokejisti Švédska zdolali v nedeľňajšom stretnutí Fínsko 2:1 v rámci štvrtého turnaja seriálu Euro Hockey Tour 2018/2019, ktorým bolo podujatie Carlson Hockey Games.

04.05.2019 20:08 , aktualizované: 05.05.2019 21:13
hokej česko Jaškin Foto: ,
Dmitrij Jaškin v drese českej reprezentácie

Všetky góly padli už v prvej tretine tohto prestížneho derby. V šiestej minúte otvoril skóre Veli-Matti Savinainen, ale následne otočili skóre v prospech „troch koruniek“ David Rasmussen a Elias Lindholm.

Švédi si tak po sobotňajšej prehre s Českom napravili reputáciu a v rámci Carlson Hockey Games skončili prví, o skóre pred druhým Fínskom.

Celkovým víťazom Euro Hockey Tour sa však stali hráči Ruska, ktorí v dvanástich stretnutiach osemkrát vyhrali a dohromady nazbierali 22 bodov. V poslednom dueli zdolali Česko jednoznačne 4:1.

Toto víťazstvo režírovala hviezda Washingtonu Capitals Jevgenij Kuznecov. Rodák z Čeľabinsku dvakrát skóroval a na ďalšie dva presné zásahy prihral.

Zahanbiť sa nenechal ani jeho klubový spoluhráč Alexander Ovečkin, ktorý sa zaskvel troma asistenciami. Za domácich skóroval iba bývalý hráč bratislavského Slovana Michal Řepík.