Famózni Česi zastavili ruský valec. Víťazný gól strelil v predĺžení Pastrňák

Českí hokejisti zvíťazili nad hráčmi Ruska 4:3 po predĺžení v štvrtkovom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

10.05.2018 19:36 , aktualizované: 23:06
Česko, hokej Foto: ,
Česká radosť v zápase proti Rusku.
debata (28)

Česi si na turnaji pripísali už tretie víťazstvo v nadstavenom čase, v tabuľke im so ziskom šiestich bodov patrí 5. miesto. „Zborná“ prehrala prvé stretnutie na šampionáte. V tabuľke zostáva na 2. mieste s 10 bodmi, keď nevyužila šancu dotiahnuť sa v tabuľke na vedúcich Švédov

Úvod stretnutia patril Rusom, keď sa už v 2. min presadil Nikita Nesterov. Gól pomohol paradoxne Čechom, ktorí prevzali aktivitu a odmenou im bol vyrovnávajúci gól v 15. min z hokejky Davida Krejčího.

Ešte do prvej prestávky stihol poslať Čechov do vedenia v 19. min Dmitrij Jaškin. Začiatok druhej tretiny priniesol gólovú prestrelku. V 22. min vyrovnal za „zbornú“ Michail Grigorenko, ale v 25. min opäť naklonil misky váh na českú stranu David Pastrňák.

Rusi sa nedali zaskočiť a v 26. min Alexander Barabanov dorovnal skóre na priebežných 3:3. Strelci oboch mužstiev sa následne na dlhé minúty odmlčali.

O víťazovi stretnutia sa nakoniec rozhodlo až v predĺžení, v ktorom sa presadil David Pastrňák. Šikovne spoza bránky napálil puk do jedného z ruských hráčov, odkiaľ sa odrazil za bránkovú čiaru.

Posila zo zámorského Bostonu Bruins si v zápase pripísala 3 body za dva góly a asistenciu, jeho spoluhráč z NHL David Krejčí prispel gólom a troma asistenciami.

Čechov čaká ďalší duel v piatok o 20.15 h proti Bielorusku, Rusi sa stretnú v sobotu o 20.15 h so Švajčiarskom.

MS 2018 hokejistov – A-skupina (Kodaň/Dán.) – štvrtok – výsledok:

Česko – Rusko 4:3 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)
Góly: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Pastrňák (Krejčí, Hronek) – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 22. M. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (Zajcev, Šalunov)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Ohlund (Švéd.) – J. Davis (USA), Vanoosten (Kan), 12 490 divákov