Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Petrovi Bondrovi chýba energia z prípravy. Slovákom naďalej verí

Legenda slovenského hokeja Peter Bondra v utorok ráno pricestoval do Kodane, dejiska 82. majstrovstiev sveta, aby podporiil svojho syna Dávida Bondru v slovenskom drese. Jeho tímu sa na šampionáte počas úvodného víkendu príliš nedarilo, získal len jeden bod za prehru 2:3 po predĺžení s výberom Česka.

08.05.2018 18:12
Peter Bondra Foto: ,
Peter Bondra.
debata (1)

„Prvé dva zápasy som sledoval v Amerike. Výsledky neboli najlepšie. Zápas proti Čechom sme nedokončili tak, ako sme mali. V nedeľu proti Švajčiarom nám ‚nešli‘ nohy. Neviem, aký bol dôvod. Pevne verím, že chlapci sú si toho vedomí a v ďalších dueloch budú hrať lepšie a najmú viac korčuľovať,“ poznamenal Peter Bondra pred utorkovým popoludňajším duelom proti Rakúšanom.

Syna Dávida sa pred ním snažil motivovať. „Hecoval som ho, aby bol aktívnejší, nech do toho dá ešte viac. Nech si to užíva a nech zápas vyjde jemu aj celému tímu. Zatiaľ som nevidel energiu a nadšenie, akú sme mali v príprave. Myslel som si, že náš tím už má nejakú identitu, ukazovali tak aprílové prípravné zápasy. Z nejakého dôvodu po príchode na MS sme prestali robiť jednoduché veci, ktoré dokážu rozhodovať zápasy. Naši chlapci vedia zdolať aj silného súpera, preto im naďalej veľmi verím,“ pokračoval Bondra.

Dnes päťdesiatročný autor zlatého gólu z MS 2002 v Göteborgu bol veľmi prekvapený, že jeho syn vôbec dostal pozvánku do národného tímu. „Keď som sledoval aprílovú prípravu, videl som, že ponúknutú šancu využil na 100 až 120 percent. Som milo prekvapený, akým spôsobom hral. Jedna vec je dostať sa sem, ale druhá je pokračovať v dobrom trende. Verím, že ešte nie je spokojný so svojimi výkonmi, ako aj ďalší členovia tímu. Verím, že sa ešte viac bude snažiť,“ podotkol P. Bondra.

Peter Bondra sa v Kodani fotil so slovenskými... Foto: TASR, Martin Baumann
Peter Bondra Peter Bondra sa v Kodani fotil so slovenskými fanúšikmi.

Spolu s jeho synom sa do reprezentácie SR pre MS 2018 dostali aj ďalší dvaja hráči HK Poprad Dávid Buc a Patrik Svitana, popradské trio kouča Craiga Ramsayho presvedčilo o svojich kvalitách počas aprílovej prípravy.

„Chlapci si uvedomili, prečo boli v príprave. Boli na skúške a padli trénerovi do oka. Bol s ich prácou spokojný. Tímu dodávali energiu, snažili sa robiť aj čiernu prácu. Išlo im to a nebol dôvod, aby ich kouč nevzal do družstva,“ myslí si Peter Bondra. „Prežívam to veľmi, veď som rodič. Trpím aj teším sa s deťmi. Bolo ľahšie byť hráč alebo manažér,“ dodal.

Podľa niekdajšieho výborného zakončovateľa kanadský tréner Ramsay po príchode k reprezentácii SR nepriniesol niečo prevratné. „Je to medzinárodný hokej. Ten je taký, že hráči sa nevzdávajú a bojujú v druhom či treťom slede. Platí to aj na konci striedania po štyridsiatich sekundách. Naši hráči si to musia uvedomiť a hrať vo vysokom tempe, ak chcú konkurovať ďalším tímom. Treba dať do toho telo a najmä srdce. Hokej niekedy bolí, ale bolí pekne,“ pridal postreh rodák z ukrajinského Lucku, ktorý v NHL nastrieľal vyše 500 gólov.

Peter Bondra rozdával v Kodani podpisy. Foto: TASR, Martin Baumann
Peter Bondra Peter Bondra rozdával v Kodani podpisy.

Do Kodane Peter Bondra pricestoval súkromne, dostal povolenie od klubu. „Chcem si to užiť. Som rád, že som syna povzbudil do ďalšej práce. Hovoril som s celým popradským útokom, snažil som sa chlapcov dostať späť na zem. Pripomenul som im, akým spôsobom sa dostali do mužstva. Nech myslia zase na jednoduché veci,“ prezradil. Už v stredu by do Kodane mal pricestovať aj jeho mladší syn Nicholas.

Peter Bondra priblížil aj hokejovú minulosť Dávida. „Počas školy mu hokej veľmi ublížil. Mal operované obe ramená, ani neviem koľko skrutiek má v zápästí. Konečne v jeho prípade mu hokej priniesol radosť, aspoň na nejaký čas. Pevne verím, že na každý zápas na šampionáte a na každé striedanie sa bude naplno koncentrovať,“ poznamenal. V Kodani by mal Bondra senior zostať do konca základných skupín.

Peter Bondra pracuje v štruktúrach klubu zámorskej NHL Washington Capitals, od ktorého dostal povolenie vycestovať do Európy. „Sledujem účinkovanie klubu v play-off NHL, teraz sme sa po dlhšom čase dostali do konferenčného finále. Nevidel som siedmy zápas konferenčného semifinále proti Pittsburghu, pozrel som si len výber akcií. Proti Pens to bola náročná séria. Teším sa, že sme sa dostali do konferenčného finále a verím, že takto budeme pokračovať,“ povedal na záver Peter Bondra.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Peter Bondra #MS 2018 v hokeji