Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Haščák sa v Kolíne otočil na päte a letel domov na pôrod. Šupler špehoval Rusov

Útočník Marcel Haščák po stredajšom prílete hokejovej reprezentácie SR do nemeckého Kolína nad Rýnom obratom zamieril nazad domov, aby bol s manželkou pri pôrode.

03.05.2017 20:44
Marcel Haščák Foto: ,
Marcel Haščák.
debata (1)

K tímu sa znova pripojí pravdepodobne už vo štvrtok alebo v piatok. Tridsaťročný popradský rodák Haščák, v tejto sezóne člen českej majstrovskej Komety Brno, má pred sebou štvrtý štart na MS. V roku 2012 sa v Helsinkách radoval zo striebornej medaily.

"Priamo na letisku sa Haščák otočil na päte, sadol do najbližšieho lietadla, lebo mu rodí žena. Ani do hotela už s nami nešiel. Teraz by už mal byť doma, ale zatiaľ nemáme informáciu, či majú prírastok v rodine alebo ešte nie. Najneskôr v piatok sa vráti do dejiska šampionátu. Tréneri s ním určite rátajú,“ uviedol hovorca výpravy SR v Kolíne nad Rýnom Ľuboš Schwarzbacher pre agentúru SITA.

Slovenskí hokejisti sa po príchode do dejiska šampionátu v stredu krátko po poludní ubytovali v hoteli Maritim v blízkosti centra Kolína nad Rýnom neďaleko svetoznámej katedrály. Autobusom to majú do Lanxess Arény 5 minút, peši im to trvá o 15 minút dlhšie, ale podľa Ľ. Schwarzbachera je to príjemná prechádzka. Celkovo mali hráči po prílete osobné voľno, ktoré využili na krátky spánok či iný spôsob relaxu.

„Máme za sebou už oficiálne fotenie pre videokocku, infosystém a potreby IIHF, či záležitosti okolo akreditácie. Od 19.15 h hráči prvýkrát trénujú priamo v hlavnej aréne, zajtra od 16:15 h bude ďalší tréning, ale vo vedľajšej hale. Pred nami boli na ľade Rusi, tréner Šupler si pozrel ich tréning. Čo sa týka počasia, je pod mrakom, ale príjemne a najmä neprší,“ dodal Ľ. Schwarzbacher z nemeckého dejiska MS.

Slovenskí hokejisti odohrajú prvý súboj na MS 2017 proti Talianom v sobotu 6. mája od 16.15 h. Neskôr ich ešte v A-skupine v Kolíne nad Rýnom čakajú Lotyši (7. 5.), Dáni (9. 5.), Nemci (10. 5.), Rusi (13. 5.), Američania (14. 5.) a Švédi (16. 5.).

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Marcel Haščák #MS v hokeji 2017