Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Je to sklamanie, ale pýtali sme si ho. Musíme sa uvoľniť, tvrdí Vůjtek

Veľké sklamanie bolo čitateľné na tvári trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimíra Vůjtka po stredajšej prehre jeho zverencov v základnej B-skupine 79. majstrovstiev sveta v Česku s výberom Nórska 2:3.

07.05.2015 07:31
Vladimír Vůjtek Foto: ,
Vladimír Vůjtek.
debata (8)

Kým v predchádzajúcich troch dueloch sa Slovákom podarilo silou vôle vybojovať víťazstvá, v stredu večer v ostravskej ČEZ aréne im to už nevyšlo. „Je to sklamanie, ale pýtali sme si ho. Už prvé tri zápasy sme uhrali len v koncovke, keď sa nám v poslednej tretine darilo otočiť. Hovorili sme si, že sa musíme dostať do vedenia a bude to iné. Dnes sme ho mali dokonca dvojgólové, ale spravili sme fauly, v oslabení dvakrát inkasovali a napokon stratili všetky tri body,“ zneli prvé slová kormidelníka slovenského výberu po nepríjemnej prehre.

Slováci si neúspechom skomplikovali cestu za vytúženým postupom do štvrťfinále turnaja. Po stredajšej prehre majú na svojom konte sedem bodov a v tabuľke im patrí 3. miesto. „Turnaj sa ešte nekončí. Musíme zdvihnúť hlavy hore. Máme dvojdňový odpočinok a teraz sa musíme pokúsiť prekvapiť niektorého zo silnejších súperov. Pevne verím, že teraz z nás spadne ťarcha z úlohy favorita. Prvé súboje sme neabsolvovali v dobrej forme, len sme bojovali. Nehrali sme dobrý hokej,“ pokračoval Vladimír Vůjtek.

Jednou z príčin toho, prečo slovenský tím v prvých štyroch stretnutiach viac bojoval ako hral hokej, bola psychická stránka. „Plný štadión, mnoho ľudí a všetci verili, že tie zápasy ľahko vyhráme. Ono to nešlo tak jednoducho, ale bola tam sila vôle. V posledných tretinách sme to otočili, no nie vždy sa to dá, raz sa musí naraziť,“ poznamenal kouč hokejistov spod Tatier.

Tréner Vůjtek bude počas nasledujúcich dvoch dní oddychu rozmýšľať nad tým, ako zloží zostavu na nasledujúci zápas, ktorý jeho zverenci absolvujú v sobotu 9. mája o 16.15 h proti výberu Fínska. „Zmien už veľa robiť nemôžeme. Máme 22 korčuliarov a dnes sme možno stratili jedného obrancu na nasledujúci zápas,“ reagoval hlavný tréner na skutočnosť, že obranca Andrej Meszároš dostal v súboji proti Nórsku trest do konca duelu za pichnutie a možno od direktoriátu turnaja dostane dištanc. „Hokej je emotívna hra. Bohužiaľ, stalo sa. Andrej sa ospravedlnil celej kabíne. Bol to zbytočný faul, ale bolo to akési vyústenie depresie celého mužstva z toho, že sme prišli o vedenie,“ doplnil.

Napriek spomenutému sklamaniu kormidelník Vůjtek verí v lepšiu budúcnosť. „Verím, že hráči sa dajú za dva dni dokopy, preukážu silnú vôľu z predchádzajúcich duelov a proti silnejším súperov vyrastú aj hokejovo. Myslím si, že sa hlavne musíme uvoľniť. Doteraz nám chýbala ľahkosť a tá sa musí vrátiť na naše hokejky. Potom by aj výsledok mohol vyzerať dobre,“ pokračoval.

Dôvodom neúspechu v stredajšom zápase proti Nórsku mohla byť aj skutočnosť, že mužstvu chýbali fyzické sily. „Nikdy v živote som nehral štyri zápasy za päť dní. V predchádzajúcich dueloch sme museli naháňať výsledky v posledných tretinách a siahnuť na dno svojich síl. Tie nám proti Nórom možno trochu chýbali,“ povedal Vůjtek.

Kouč tímu SR aj v úvode šampionátu v Česku dodržal zvyk z minulosti, keď po úspešnom zápase si vzal víťaznú košeľu aj na nasledujúci duel. „Táto košeľa vydržala tri zápasy, tajomstvo nie je v nej. Možno sme dali príliš mnoho síl do prvých troch zápasov a v tom štvrtom nám trochu chýbali,“ dodal 67-ročný hokejový odborník na slovenskej reprezentačnej striedačke.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimír Vůjtek #slovenská hokejová reprezentácia #nórska hokejová reprezentácia