Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Jurčo sa po dlhej ceste cíti dobre, teší sa na zápas

Ešte vo štvrtok bojoval útočník Tomáš Jurčo s Detroitom o postup do druhého kola play-off v zámorskej hokejovej NHL proti Tampe Bay, ale v nedeľu už absolvuje svoj debut na majstrovstvách sveta v reprezentácii SR.

03.05.2015 12:47
Tomáš Jurčo Foto: ,
Tomáš Jurčo.
debata

Dvadsaťdvaročný Košičan má za sebou niekoľko náročných dní, počas ktorých vypadol z bojov o Stanleyho pohár, musel absolvovať štandardnú posezónnu zdravotnú procedúru a presunúť sa z USA do Európy.

"Cesta bola dlhá, ale cítim sa dobre. Trochu som sa snažil do toho dostať ráno na rozkorčuľovaní,“ prezradil Tomáš Jurčo už v dejisku svetového šampionátu po krátkom čase na hlavnej ľadovej ploche ostravskej ČEZ arény. Popoludní o 16.15 h už mladý krídelník nastúpi na duel proti Bielorusku. "Teším sa na tento zápas. Hrať by som mal s Tomášom Tatarom a Marekom Viedenským. Verím, že nám to bude fungovať,“ ozrejmil mladý hokejista.

Tomáš Jurčo neváhal nad pozvánkou od trénera Vladimíra Vůjtka. "Vždy sa veľmi teším na reprezentačné akcie, je to pre mňa pocta. Na majstrovstvách sveta som ešte nehral, predstavil som sa len na olympiáde v Soči,“ poznamenal talentovaný útočník a pokračoval: "V Detroite nemám za sebou najlepšiu sezónu. Nehral som toľko, koľko by som chcel. Takpovediac som si prišiel do reprezentácie napraviť chuť na hokej. Chcem hrať dobre a pomôcť Slovákom ísť čo najďalej.“

Veľkým lákadlom pre Tomáša Jurča sú aj kvantá fanúšikov, ktorí slovenských hokejistov vytrvalo podporujú a ženú ich dopredu. "Veľmi sa teším na ľudí, ktorí nás prišli povzbudiť. Viem, že ich je veľmi veľa. Z prvého duelu som videl iba ukážky a bolo na nich plno Slovákov. Verím, že nás budú hnať dopredu a bude nám to pomáhať,“ doplnil.

Najmä pre hráčov zo zámorskej NHL je veľmi náročný prechod z malých hracích plôch v Severnej Amerike na veľké európske. Tomáš Jurčo verí, že „ostravské letisko“ mu bude vyhovovať. "Klzisko je veľmi veľké oproti zámorským. Už na tréningu sa mi zdalo obrovské, uvidíme, aké to bude počas zápasu. Je to však podobné, ako keď v lete trénujem s Košicami. Verím, že mi to nebude robiť problémy. Využijem svoje korčuliarske schopnosti a bude mi to vyhovovať,“ dodal Jurčo.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Tomáš Jurčo