Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tatar sa teší na novú výzvu. Motiváciou aj blízkosť domova

Hokejový útočník Tomáš Tatar sa už presunul zo zámoria na Slovensko, na letisku vo Schwechate pristál v sobotu popoludní. Následne zamieril domov do Dubnice a v nedeľu ráno sa má pripojiť k slovenskej reprezentácii v Ostrave na majstrovstvách sveta.

02.05.2015 17:40
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar.
debata

Tréner Vladimír Vůjtek verí, že Tatar oživí útočnú hru slovenského mužstva. Do Ostravy mieri aj ďalší hráč Detroitu Red Wings Tomáš Jurčo, ktorý bude pri tíme už v sobotu večer. Obaja sa po vypadnutí „červených krídel“ v play-off s Tampou Bay v siedmich zápasoch rýchlo v zámorí zbalili, podstúpili výstupné prehliadky, a presunuli sa do Európy.

"Teším sa na chalanov z reprezentácie i na to, že si opäť zahrám za Slovensko. Smútok z vypadnutia s Tampou už prešiel, bolo to prvé kolo. Boli sme na začiatku, mrzelo ma to deň, ale je to už za mnou. Teraz prišla nová výzva hrať za Slovensko a už sa teším. Hádam dosiahneme nejaký úspech,“ povedal po prílete v rozhovore pre Rádio Slovensko Tomáš Tatar.

Dvadsaťštyriročný krídelník by mal byť k dispozícii už na nedeľňajší podvečerný súboj s Bieloruskom. Tatar hral na šampionátoch 2010, 2012 i 2014, z Helsínk 2012 má striebro. Celkovo na šampionátoch má v 23 stretnutiach bilanciu osem gólov a sedem asistencií. Na súboj s Bieloruskom sa už teší. "Neviem, ako bude vyzerať ten duel, Nebude to jednoduché. Nejde ani o aklimatizáciu, je potrebné hrať jednoducho, nevymýšľať veľa. V jednoduchosti je krása,“ doplnil pre Rádio Slovensko Tatar.

Dubnický odchovanec má na šampionáte v Ostrave ešte o motiváciu viac. Na vrcholnom podujatí tak blízko domova ešte nehral. "Ostrava je 2,5 hodiny autom z Dubnice, budem mať podporu v hľadisku. Teším sa, budeme akoby v domácom prostredí. Tak blízko domova som nehral. Už v Nemecku to bolo pekné, teraz je to ešte bližšie a chcem si to užiť,“ dodal pre Rádio Slovensko Tomáš Tatar.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská hokejová reprezentácia #Tomáš Tatar #Tomáš Jurčo