Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Najužitočnejší hráč? Radšej by som mal zlato, smúti Fasth

Švédsky brankár sa stal najužitočnejším hráčom hokejových majstrovstiev sveta 2011.

16.05.2011 10:59
Švédsko Fasth gól Foto:
Prekonaný švédsky brankár Viktor Fasth.
debata

Rozhodli o tom akreditovaní novinári na turnaji, ktorý sa uskutočnil v Bratislave a Košiciach. Fasth sa stal aj najlepším brankárom podľa hlasovania žurnalistov. Po nedeľňajšej finálovej prehre s Fínskom 1:6 však nemal veľa radosti z ocenenia pre MVP turnaja.

„Radšej by som vyhral majstrovstvá sveta ako túto cenu. Predsa len, hokej je kolektívny šport. Nie som šťastný. Možno si o pár dní uvedomím, čo som dosiahol. Finále ma však sklamalo. Je síce jedno, či prehráte 1:2 alebo 1:6, ale každý takýto neúspech vo finále veľmi bolí,“ povedal po stretnutí Fasth.

V All-Star médií sú okrem Fastha aj jeho reprezentační kolegovia David Petrasek a Patrik Berglund, ďalej Fín Jarkko Immonen a Česi Marek Židlický a Jaromír Jágr.

Fasth sa stal najlepším brankárom aj podľa direktoriátu turnaja. Za najlepšieho obrancu vyhlásili Kanaďana Alexa Pietrangela, najlepším útočníkom sa stal Jaromír Jágr.

All Stars turnaja podľa médií:

Viktor Fasth (Švéd.) – David Petrasek (Švéd.), Marek Židlický (ČR) – Jarkko Immonen (Fín.), Patrik Berglund (Švéd.), Jaromír Jágr (ČR)

Najužitočnejší hráč MS podľa médií:

Viktor Fasth (Švéd.)

Najlepší hráči MS 2011 podľa direktoriátu:

Najlepší brankár: Viktor Fasth (Švéd.)
Najlepší obranca: Alex Pietrangelo (Kan.)
Najlepší útočník: Jaromír Jágr (ČR)

debata chyba