Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Kovaľčuk: Slováci sú pre nás veľká výzva

Je najväčšou hviezdou zbornej. Na otaźku ruských novinárov, či sa pozdravil s Mariánom Hossom ich najskôr opravil. "Jeho meno je správne Hossa, nie Gossa." Útočník New Jersey Devils Iľja Kovaľčuk následne dodal: "Zatiaľ som nemal možnosť sa s ním stretnúť. Pred zápasom sa však určite pozdravíme."

03.05.2011 08:00
Iľja Kovaľčuk Foto:
Iľja Kovaľčuk.
debata (9)

Zverenci trénera Viačeslava Bykova zatiaľ nehrajú podľa predpokladov. Po prehre s Nemeckom 0:2 prišlo veľké trápanie s outsiderom zo Slovinska a vydreté víťazstvo 6:4. Na topfavorita turnaja čaká v poslednom zápase A-skupiny domáce Slovensko.

Ruský tím zatiaľ nepodáva výkony, aké sa očakávali. Čím to je?
Turnaj sa len začína, pred nami sú ešte dva týždne. Majstrovstvá sveta nie sú krátky šprint, ale dlhý maratón. Verím, že budeme hrať už len lepšie a lepšie.

Výsledky v A-skupine sú zatiaľ veľmi prekvapujúce. Sú tímy naozaj tak vyrovnané?
Alebo my sme slabí (smiech). Nie, teraz vážne. Nemci predvádzajú skvelú hru. Zdolali nás i domáce Slovensko, čo hovorí za všetko. Teraz sa musíme pripraviť na dôležitý duel proti Slovensku.

Čo očakávate od tohto zápasu?
Vyrovnanú partiu a veľký boj. Slováci majú veľa kvalitných útočníkov, takže si musíme dávať pozor na hru v defenzíve a najmä ustrážiť rýchle brejky súpera. Bude to pre nás veľká výzva.

Kde vidíte slabiny ruského výberu?
V ofenzíve podľa mňa problémy nemáme, horšie je to s defenzívou. Musíme sa vyvarovať hlúpych chýb a lacných gólov. Ak sa nám to podarí, bude dobre, ak nie, slovenskí útočníci by to mohli trestať.

S akými ambíciami ste prišli do Bratislavy?
Prišli sme si po zlato! Tvrdo pracujeme a ideme za naším cieľom.

V porovnaní so Slovincami tu však má Rusko tím snov a predsa sa trápilo.
Aj slovenský Dream team prehral. Ani hviezdy, žiaľ, vždy nezabezpečia víťazstvo. Nijaký tlak nepociťujeme. Hráme normálne. S Radulovom sa mi hrá dobre, je to skvelý hráč, čo platí o každom hráčovi zbornej.

Ako sa vám zatiaľ páči turnaj a slovenské publikum?
Diváci sú dobrí. Do Bratislavy prišlo celkovo veľa fanúšikov z rôznych krajín. Veríme, že aj nás príde podporiť ešte viac priaznivcov. Postupne ich budeme potrebovať.

V NHL máte za sebou zvláštnu sezónu. Po katastrofálnom úvode prišiel úžasný finiš, no do bojov o Stanleyho pohár ste sa napokon nedostali…
Nepostúpili sme do play-off, takže spokojní byť rozhodneme nemôžeme. Máme v mužstve veľa mladých hráčov, čo je prísľub do budúcnosti. Hádam to bude v ďalšej sezóne lepšie.

9 debata chyba