Česi to dokázali. Zdolali Kanadu a sú vo štvrťfinále

Hokejisti Česka dotiahli svoj boj o postup do štvrťfinále na majstrovstvách sveta v Nemecku do úspešného konca. Po utrápenom triumfe nad Lotyšskom (3:1) zdolali zverenci Vladimíra Růžičku vo svojom záverečnom vystúpení v osemfinálovej F-skupine po výbornom výkone Kanadu 3:2 a postúpili medzi okteto najlepších tímov.

18.05.2010 19:01
Hokejisti Česka Foto:
Radosť hokejistov Česka.
debata (44)

Obhajcovia strieborných medailí Kanaďania síce v Mannheime otvorili v 7. min skóre zásluhou Raya Whitneyho, ale v 19. min Lukáš Kašpar v oslabení vyrovnal. Druhá tretina potom patrila Čechom, ktorí sa gólmi Jaromíra Jágra a Jakuba Klepiša ujali vedenia 3:1. Favorizovaní zámorskí hokejisti v závere stretnutia už len znížili Mattom Duchenem na konečných 2:3. O konečnom poradí v F-skupine ako aj súperovi Čechov vo štvrťfinále rozhodnú až večerné súboje Švédsko – Švajčiarsko a Rusko – Fínsko.

Osemfinálová F-skupina (Mannheim):
Kanada – Česko 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

• Góly: 7. Ray Whitney (Giordano, Ch. Mason), 59. Duchene (Raymond) – 19. Kašpar (Novotný), 33. Jágr (Vampola, Němec), 39. Klepiš (Rozsíval)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Levonen (Fín.), Sterns (USA) – Kowert (Nem.), Semjonov (Est.), 6466 divákov

• Česko: Vokoun – Rozsíval, Čáslava, Blaťák, Němec, K. Rachůnek, Mojžíš, Gřegořek – Jágr, Vampola, Klepiš – Voráček, Marek, Rolinek – Kašpar, Červenka, Novotný – Kvapil, Koukal, Hubáček
  • Kanada: Ch. Mason – Burns, M. Staal, Beauchemin, Cumiskey, Russell, Giordano, Myers – Perry, Raymond, Stamkos – Ray Whitney, Tavares, Duchene – Downie, Laich, Ott – Bourque, E. Kane, Eberle – Peverley
6. Lotyšsko 5 1 0 0 4 10:16 3

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.