Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Bondra drží palce: Bude to skvelá partia

Na šampionáte si nezahrá pre zranenie, ale myšlienkami do Moskvy určite zablúdi. Hokejový útočník Peter Bondra drží slovenskému tímu palce na diaľku z Washingtonu. "Majstrovstvá sveta si pozriem cez internet, už na tom pracujem," zvestoval Bondra spoza veľkej mláky.

26.04.2007 05:44
debata

„Mužstvo je veľmi dobre poskladané, je v ňom niekoľko lídrov, ale aj šikovných mladíkov. Bude to skvelá partia, nemám o nich obavu. Želám chlapcom, aby dosiahli podobný úspech, aký nám vyšiel na šampionáte pred piatimi či štyrmi rokmi,“ dodal 39-ročný hráč.

Do Moskvy neodcestoval Bondra pre vlečúce sa zranenie, ktoré utrpel ešte v decembri minulého roka v súboji NHL medzi Chicagom a Bostonom. Zatiaľ posledný raz mal na sebe reprezentačný dres na zimnej olympiáde v Turíne, vo februári 2006, kde skončilo Slovensko piate.

„Možno sa naše vystúpenie hodnotilo ako neúspech, ale ja si veľmi cením aj tých päť víťazstiev v skupine. Hrali sme výborne vpredu aj v obrane, bol som presvedčený, že patríme ku kandidátom na medailu,“ povedal Bondra.

Slováci už korčuľovali na ľade v Mytišči

Hokejistom Slovenska sa v stredu skrátil deň o dve hodiny. Po utorňajšom poslednom prípravnom zápase, prehre 1:2 proti Bielorusku a krátkej noci, lebo mali skoro budíček, ráno po siedmej hodine odleteli do Moskvy, dejiska svetového šampionátu. Hodinky si posunuli o dve hodiny dopredu – na moskovský čas. Vo výprave chýbali útočníci z NHL.

„Branko Radivojevič už bol v stredu na poludnie v Trenčíne. Do ruskej metropoly odletíme v piatok spolu aj s Mariánom Gáboríkom. Obaja budú dovtedy trénovať v Gáboríkovom MG-rinku,“ informoval František Hossa. Pred odchodom zabezpečoval prípravu hokejistov Popradu, kde trénuje. Vlani ešte viedol reprezentáciu na svetovom šampionáte v Rige, teraz bude člen výkonného výboru hokejového zväzu na šampionáte prekvapujúco aj generálnym manažérom tímu. Dohodol sa na tom po nedávnom rozhovore s prezidentom zväzu Jurajom Širokým.

„Možno budem zápasy v hľadisku prežívať ešte s väčšími nervami ako na striedačke. Do zostavy však zasahovať nebudem, to je v kompetencii trénera a jeho asistentov,““ podotkol a dodal, že Miroslav Šatan priletí priamo do Moskvy najneskôr v piatok. Na sobotňajší prvý zápas v základnej skupine proti Nórsku bude k dispozícii. ,,Krasokorčuliari" Marián Hossa a Pavol Demitra sa k tímu pripoja pravdepodobne v nedeľu a prvý raz nastúpia v pondelok proti Nemecku.

Predbežné zloženie formácií podľa Šuplera
Prvá päťka:
Chára, Podhradský – Šatan, Kapuš, Radivojevič
Druhá päťka: Jurčina Stehlík – Marián Hossa, Demitra, Gáborík
Tretia päťka: Starosta, Štrbák – Čiernik, Kováčik, Surový
Štvrtá päťka: Graňák, Harant – Melichárek, Kukumberg, Somík

V Moskve v stredu pochovávali bývalého prezidenta Borisa Jeľcina, v meste bol sprísnený režim. Možno aj preto trvala masérom tímu cesta z hotela do Mytišči autom tri a pol hodiny. Prvý raz si ju otestovali aj hráči. S policajným doprovodom sa do satelitu v severnej časti megapolisu dostali za 25 minút. Ľad si vyskúšali všetci hráči s výnimkou brankára Karola Križana. „Ten trénoval na bicykli, vo štvrtok už absolvuje plnú záťaž,“ uviedol Dobiaš.

debata chyba