Skaličania vyhrali na ľade Liptákov 4:1

Hokejisti Skalice vyhrali v predohrávke 3. kola nadstavby v skupine o 1. - 6. miesto na ľade Liptovského Mikuláša 4:1. Pod triumf Záhorákov sa podpísali tradičné opory na čele so Žigmundom Pálffym a Jurajom Mikúšom.

31.01.2009 19:19
Žigmund Pálffy Foto:
Kapitán Skalice Žigmund Pálffy.

Slovnaft extraliga – nadstavbová časť – skupina o 1. – 6. miesto – 3. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK 36 Skalica 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

• Góly: 43. Kumstát – 6. Zálešák (T. Višňovský), 16. Pálffy (J. Mikúš, D. Pašek) 37. J. Mikúš (Pálffy), 60. D. Pašek (Pálffy)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: Halaj, Richard Huna, Kumstát (všetci L. Mikuláš) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Horínek, Gašparík, 1850 divákov

• L. Mikuláš: Falter – Heš, M. Varga, P. Lištiak, D. Rehák, Kumstát, Petran, T. Devečka, M. Bača – Tomášek, Halaj, Cibuľa – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Kuric, Roháč, Kadura – M. Oravec, Durdiak, Vaškovič
  • Skalica: Rybár – Gründling, Hranáč, Ďurák, Šmach, Škadra, Jendek, Gula – Pálffy, J. Mikúš, D. Pašek – F. Novák, Zálešák, T. Višňovský – Kutálek, Kocák, Šátek – Hollý, Malík

Televízna predohrávka tretieho kola nadstavby od začiatku lepšie vychádzala Záhorákom. V šiestej minúte otvoril skóre Zálešák, jeho nevinné krížne polonahodenie-polostrela prekĺzlo do siete. Mikulášania sa po dvoch cenných víťazstvách vo Zvolene a v Trenčíne doma akosi nevedeli dostať do tempa. V 16. minúte zle pri Pálffyho strele vykorčuľoval Falter, ale dobre ho zastúpil obranca Petran. V pokračujúcej útočnej akcii hostí sa najproduktívnejší hráč extraligy predsa len presadil (0:2). Skaličania jasne si vedomí náskoku kontrolovali priebeh hry aj v druhom dejstve. Na ľad sa dostala prílišná nervozita, z ktorej pramenili vylúčenia na obidvoch stranách a hra sa rozkúskovala.

V 37. minúte Pálffy s Mikúšom zužitkovali presilovku, keď presne trafil druhý menovaný – 0:3. Liptáci začali záverečnú tretinu dvojnásobnou presilovkou piatich proti trom. Nedokázali ju využiť, ale vzápätí obranca Kumstát nekompromisne prestrelil Rybára. Mikulášania zacítili šancu na zvrat, tlačili sa do útoku, no nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. V závere im nevyšiel ani risk v podobe hry bez brankára, keď 27 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil prvú tohtosezónnu výhru Záhorákov nad Liptákmi po Pálffyho akcii Pašek – 1:4.

Povedali po zápase:

Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): „Začali sme vlažne pod čerstvým dojmom ťažkého piatkového stretnutia v Trenčíne. Záhoráci mohli po prvom dejstve vyhrávať aj vyšším rozdielom. Od druhej tretiny sme boli jasne lepší, žiaľ, nevyužili sme presilovky ani ponúknuté čisté šance. Taký je však šport. Zostáva mi iba pogratulovať hosťom.“

Ján Faith (tréner Skalice): „Samozrejme sme veľmi radi, že sme vyhrali a prelomili nepriaznivú sériu výsledkov s Liptákmi. Prvá tretina bola z našej strany najlepšia. Práve počas nej sme prakticky rozhodli. Domáci postupne získavali prevahu zásluhou našich početných vylúčení. Dôležité bolo, že sme dvakrát prežili aj oslabenie o dvoch hráčov.“