Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Novinky v hokejovom Slovane. Na striedačku Bratislavčanov mieri vicemajster sveta

Tomáš Surový a Jaroslav Obšut sa stali novými asistentmi hlavného trénera Petra Oremusa v hokejovom Slovane Bratislava.

03.07.2024 14:19
SR Hokej TEL 47.kolo Slovan Oremus Foto: ,
Peter Oremus na striedačke HC Slovan.
debata

K účastníkovi Tipos extraligy sa pripoja 22. júla, kedy mužstvo odštartuje letnú prípravu.

Surový pôsobil ako asistent trénera dve sezóny v rodnej Banskej Bystrici, jeden rok v Michalovciach a vlani zároveň ako asistent trénera reprezentácie Slovenska do 20 rokov.

Počas svojej aktívnej hráčskej kariéry získal striebro na MS 2012, ktoré sa konali vo Fínsku a Švédsku.

World Juniors US Slovakia Hockey Čítajte viac Životná sezóna v Kanade? Bola mi na nič, teraz riešim dilemu. Talentovaný Slovák zažil na dovolenke v Grécku nepríjemnosť

"Nesmierne si vážim príležitosť pracovať v takom veľkom klube, aký je Slovan Bratislava. Zároveň je pre mňa osobne obrovskou cťou spolupracovať s takým skvelým a rešpektovaným trénerom, ako je Peter Oremus.

Verím, že spoločnými postupnými krokmi vrátime Slovan späť na pozície, ktoré mu patria. Samozrejme, všetko musí byť podložené poctivou prácou nás všetkých v klube. Veľmi sa na túto výzvu teším a pristupujem k nej s maximálnou pokorou," povedal Surový pre hcslovan.sk.

Jaroslav Obšut stál uplynulé tri roky na striedačke dorastu HC Slovan Bratislava U18 ako asistent trénera Michala Macha, s ktorým získal jeden titul majstra Slovenska (2023) a dve strieborné medaily.

655923379 Čítajte viac Slovan získal posilu do ofenzívy, produktívny Kanaďan má obsadiť miesto v elitnom útoku

„Ponuka asistenta trénera pri A mužstve HC Slovan ma prirodzene veľmi potešila. Teším sa najmä na spoluprácu s Petrom Oremusom, celým realizačným tímom a hráčmi. Verím, že spoločným úsilím sa nám podarí urobiť nasledujúcu sezónu úspešnou,“ uviedol Obšut.

Športový manažment „belasých“ pristúpil k hľadaniu nových asistentov po tom, čo Andrej Kmeč z rodinných dôvodov požiadal o uvoľnenie spod platného kontraktu a následne sa vrátil do Nitry.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Tomáš Surový #Jaroslav Obšut #Peter Oremus