Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Zľahčoval covid, šíril konšpirácie. Bystrica podpísala kontroverzného Čecha, ktorému predpovedali hviezdnu budúcnosť

Ako tínedžer odišiel do Fínska, kde chytal osem sezón, vyhral dva majstrovské tituly a dostal sa do českej reprezentácie. Následne pôsobil aj v KHL či vo Švajčiarsku. Predpovedali mu hviezdnu kariéru, ktorá sa však v určitom bode zasekla.

13.06.2024 21:43
Francouz Hrachovina Foto:
Českí brankári Pavel Francouz (vpravo) a Dominik Hrachovina na MS 2018 v Dánsku.
debata (10)

Posledné tri sezóny Dominik Hrachovina obliekal dres HC Motor České Budějovice a patril medzi najlepších brankárov v extralige.

Zviditelnil sa však aj inak. Počas pandémie sa ho novinári na reprezentačnom zraze pýtali na jeho názor na to, že ľudia po celom svete umierajú na covid.

"Denne sa o tom hovorí, o tom divadle, ktoré ste vymysleli. Vy, médiá! Vo Fínsku je našťastie situácia normálna. Chválabohu, že nie som v Česku a nemusím riešiť, čo sa tam deje,“ vybuchol smerom k médiám Hrachovina a v inom rozhovore povedal:

„Pôsobí to tak, že na svete sa nedeje nič iné, ako covid. Každý deň v nemocnici umierajú ľudia na iné choroby. To, že niekto umrie v súvislosti s koronavírusom, ešte neznamená, že by nepodľahol inej chorobe, ktorú už mal.“

Dominik Hrachovina v drese Motoru České... Foto: Petr Lundák / MFDNES + LN / Profimedia
hrachovina Dominik Hrachovina v drese Motoru České Budějovice.

Na sociálnych sieťach sa prezentoval aj extrémne pravicovými postojmi namierenými predovšetkým proti imigrantom, okrem toho bol známy šírením konšpiračných teórií.

Ozvali sa aj hlasy, že brankár s tak kontroverznými názormi by nemal byť ďalej členom národného tímu. Pomerne ostro sa voči nemu vyhranil Tomáš Rolinek, kapitán českého mužstva na MS 2010.

Teraz Hrachovina mení pôsobisko. Po troch rokoch v Českých Budějoviciach mieri na Slovensko, kde sa dohodol na spolupráci s HC MONACObet Banská Bystrica.

Priznal, že jedným z dôvodom jeho príchodu pod Urpín je možnosť spolupráce s novým trénerom „baranov“ Vladimírom Országhom.

mišiak chicago Čítajte viac V Amerike mi varili pirohy a halušky. Lístky na NHL mi dal Slafkovský. Zmluva s Chicagom? Manažér mi pokazil prekvapenie

"Rozhodol som sa prijať ponuku aj vďaka jednaniu pána Pisára (GM klubu, pozn.) a pána Országha, ich vízii a vízii klubu napredovať a spraviť v Banskej Bystrici opäť úspech, to všetko ma presvedčilo.

Budem sa snažiť na sebe pracovať deň čo deň, čo verím, že pomôže tímu ku kvalitným výsledkom. Bude to pre mňa nová skúsenosť, na ktorú sa teším," povedal po podpise zmluvy pre klubový web HC.

Országh, ktorý trénoval uplynulé štyri sezóny v Česku a čoskoro 30-ročného brankára sledoval priamo v akcii, označil podpis zmluvy s Hrachovinom za prioritu.

Vladimír Országh na striedačke Třinca počas... Foto: Jaroslav Novák
Vladimír Országh, HC Oceláři Třinec Vladimír Országh na striedačke Třinca počas play off 2024.

"Veľmi sa tešíme, že sa nám podaril tento podpis. Dominik bol pre nás priorita číslo jedna a som rád za celú organizáciu aj za manažment, že to dotiahli do dobrého konca. Dominik je jeden z top českých brankárov v extralige a má za sebou výborné sezóny vo Fínsku, kde sa podieľal na majstrovskom titule.

Zhodou okolností ostal bez angažmá a to bola šanca pre nás, ktorú sme využili. Som rád, že bude súčasťou nášho tímu, máme od neho veľké očakávania a tešíme sa na spoluprácu," vyjadril sa nový kouč Banskobystričanov.

Hrachovinovi bude robiť náhradníka Eugen Rabčan.

"Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť s kvalitným brankárom so skúsenosťami, ktorý je v ideálnom veku. S jeho príchodom ideme do dlhej sezóny s dvojicou kvalitných brankárov. Ako povedal Vlado Országh, Dominik bol pre nás prioritou dlhšiu dobu.

A osobne som rád, že úspešnému dotiahnutiu zmluvy s ním sme prispeli všetci v organizácii," dodal Ľuboš Pisár, generálny manažér športovej časti.

Nemecko SR Krefeld hokej šport NP Slovensko Dánsko Čítajte viac Takmer som skončil pod nožom. V Česku som zažil najnáročnejšiu sezónu v kariére. Ramsay? Poviem vám, čo ho robí výnimočným

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #extraliga #Dominik Hrachovina #HC MONACObet Banská Bystrica