Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Doma ho odsúdili za znásilnenie, prišiel o NHL. Hokejový talent dostane druhú šancu na Slovensku

Bronzový tím uplynulej sezóny Tipos extraligy z Michaloviec posilnil 20-ročný fínsky talentovaný útočník Topi Rönni.

06.06.2024 07:50
Topi Rönni Foto:
Topi Rönni.
debata

Rodáka z Hausjärvi si v 2. kole draftu NHL v roku 2022 vybral tím Calgary Flames, no jeho parádne sa rozbiehajúcu kariéry zastavili problémy so zákonom.

Rönni si musel dať od hokeja istý času pauzu. Súd v Helsinkách ho v marci podmienečne odsúdil na ročný trest odňatia slobody za znásilnenie. To sa malo stať ešte v čase, kedy mal 17 rokov a bol neplnoletý, rovnako ako jeho obeť.

Okamžite po vynesený rozsudku prišiel o zmluvu s tímom Tappara Tampere a práv na bývalého mládežníckeho reprezentanta Fínska sa zrieklo aj Calgary Flames.

„Topi už v priebehu minulej sezóny ukázal ako veľmi chce u nás pôsobiť, keď bol s rodinou počas play-off v Michalovciach a sledoval náš tím aby si zistil čo najviac informácií o klube,“ uviedli Michalovce v stanovisku.

Extraligový klub pochopiteľne vedel, čoho sa jeho najnovšia posila v minulosti dopustila. „Náš klub sa mu rozhodol dať druhú šancu a podať mu pomocnú ruku, ktorú veríme že využije a dokáže svoje hokejové kvality.“

Ďalšími výraznými posilami posledného semifinalistu play off budú dvaja účastníci MS 2024. 25-ročný lotyšský útočník Renars Krastenbergs a 26-ročný francúzsky brankár Julian Junca.

Top zmluvy Slovákov v NHL po nováčikovskej ére Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Pozreli sme sa na najlukratívnejšie zmluvy...
debata chyba
Viac na túto tému: #HK Dukla Ingema Michalovce #Topi Rönni