Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Budúcnosť Réwaya na Liptove je spečatená. Ľupták priznal, že klub sa boril v dlhoch a rypol si do Šatana a spol.

Hokejisti Liptovského Mikuláša boli príjemné prekvapenie uplynulého extraligového ročníka. Výraznejší úspech síce nezaznamenali, ale aj desiate miesto po základnej časti a tesná prehra v predkole play-off so Zvolenčanmi 2:3 na zápasy sa dá považovať za solídny výsledok pre klub, ktorý v nedávnom období trápili záchranárske práce.

05.06.2024 16:49
Martin Réway Foto:
Martin Réway.
debata

"Sme spokojní, ale radi by sme sa posunuli vyššie ako v predchádzajúcom ročníku. Liga je ale veľmi vyrovnaná, preto by som nechcel dávať konkrétne vyhlásenia. Zostáva u nás tréner Juraj Faith. Veľa možností, čo sa týka slovenských trénerov nie je.

O to som radšej, že u nás bude ďalšie dva roky. Takisto je pozitívne, že sme udržali skoro všetkých Slovákov z kádra, okrem Aurela Nauša, ktorý podpísal zmluvu v Poprade," skonštatoval majiteľ klubu z Liptova Róbert Ľupták v rozhovore pre denník Šport.

sýkora Čítajte viac Po sezóne si Slováka zavolali manažér s trénerom. Kedy naskočí do NHL? Z Ameriky si priviezol netradičné hobby i jazvu do konca života

Z jeho slov vyplýva, že v tíme zostáva aj útočník Martin Réway, ktorý bol v uplynulej sezóne s 39 bodmi tretí najproduktívnejší hráč mužstva a prvý spomedzi Slovákov.

"Áno, s Martinom sme boli maximálne spokojní, keď pauzoval, mal opodstatnené zranenia, ktoré sme spolu riešili. Nemôžem na neho povedať krivé slovo.“ povedal Ľupták o hráčovi s kontroverznou minulosťou.

Ľupták si želá stabilizovať klub na všetkých úrovniach, nielen na vrchole pyramídy v seniorskom áčku.

"Prvý rok bol ťažký, v klube bolo mnoho dlžôb, naši predchodcovia nechali po sebe spúšť. S pánom Kubačkom sme prebrali aj mládežnícky klub, v ktorom sme stabilizovali trénerov. Tiež tam musíme splácať dlhy.

Konečne však majú chlapci poriadnu letnú prípravu, všetky tímy majú minimálne dvoch trénerov. Snažíme sa, aby to v klube nadväzovalo a chlapci mali perspektívu. Plánujeme sa viac venovať mládeži a posunúť hráčov ďalej. Prácu sme sprofesionali­zovali," vysvetlil prvý muž klubu z Liptova.

ČR hokej MS2024 Praha štvrťfinále Kanada Slovensko Čítajte viac Anketa o Slovákoch z KHL v reprezentácii? Kluby o ničom nerozhodujú, zväz si všetko riadi sám. Väčšiu váhu má názor chlebodarcov

Ľupták neobišiel ani tému nedávno odhlasovaného systému extraligy pre novú sezónu 2023/2024. Navonok sa nič nemení, posledný tím tabuľky po základnej časti bez baráže priamo zostúpi do nižšej súťaže, teda do SHL.

Takto rozhodol výkonný výbor SZĽH. "Najprv nám hovoria, aby sme si dali pracovné stretnutia a dohodli sa. Spravili sme to, súhlasila celá extraliga a polovica prvej ligy, aby sa vrátila baráž. Dokonca aj člen výkonného výboru pán Dušan Mráz povedal, že spravil kedysi chybu, keď zahlasoval za priamy postup a zostup.

Napriek tomu výkonný výbor o zmenách v prospech baráže nerozhodol. Iba sme strácali čas. O slovenskej extralige rozhoduje pár klubov prvej ligy, čo nie je normálne. Je tiež smutné, akí ľudia sedia vo výkonnom výbore a rozhodujú o nás, čo investujeme do fungovania nemalé peniaze. Všetky extraligové kluby majú jeden názor a zväz ho nerešpektuje," dodal Ľupták.

Výnosy klubov hokejovej extraligy v minulom roku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Údaje pochádzajú z účtovných závierok...
debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Reway #Róbert Ľupták #MHK Liptovský Mikuláš