Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Na Spiš prichádza posila do ofenzívy. Kreatívny útočník si pred dvoma rokmi zahral na MS vo Fínsku

Do kádra hokejistov extraligového vicemajstra HK Spišská Nová Ves pribudol taliansky útočník Dante Hannoun. Uplynulé tri sezóny pôsobil v tíme Val Pusteria, ktorý účinkuje v nadnárodnej Ice Hockey League. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

02.06.2024 17:57
692430153 Foto:
Dante Hannoun (vľavo) má priniesť tímu zo Spiša kreativitu.
debata

Dvadsaťpäťročný Hannoun odohral v uplynulej sezóne 50 zápasov s bilanciou (10+25).

"Sme radi, že sme sa dohodli s Dantem na spolupráci. Ide o talianskeho reprezentanta, ktorý sa narodil a vyrastal v Kanade. Postavou je síce nižší, no o to viac výborný korčuliar s kreatívnym myslením. Dokáže alternovať na pozícii centra, no my s ním počítame na krídle.

Rátame s ním do presilových hier, kde by mal plniť rolu tvorcu a vytvárať pozície na skórovanie pre svojich spoluhráčov.

Z viacerých strán sme na neho dostali výborné referencie. Jedným z hráčov, ktorý nám ho odporučil, je náš bývalý útočník Olivier Archambault, ktorý s ním hrával pred dvoma rokmi.

Po dôslednom skautingu s našim trénerom O'Learym sme sa rozhodli angažovať ho. Verím, že sa mu bude dariť v našom drese a prajem mu veľa šťastia v nasledujúcej sezóne," uviedol Richard Rapáč, generálny manažér HK Spišská Nová Ves.

Hannoun sa zúčastnil na MS 2022 vo Fínsku. V drese Talianska nastúpil na sedem stretnutí, v ktorých nazbieral päť bodov za gól a štyri prihrávky.

Taliani na šampionáte nezískali ani jedno víťazstvo a opustili elitnú kategóriu.

debata chyba