Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovenský vicemajster našiel náhradu za Wojnara. Spišiakov povedie prísny, no férový Kanaďan

Novým trénerom hokejistov HK Spišská Nová Ves sa stal Kanaďan Jason O'Leary. Vedenie extraligového klubu sa dohodlo so 45-ročným koučom na trojročnej spolupráci. Úradujúci slovenský vicemajster o tom informoval vo štvrtok na svojej facebookovej stránke.

30.05.2024 21:27
HK Spišská Nová Ves Foto:
Hráči Spišskej Novej Vsi počas druhého finálového zápasu proti Nitre.
debata

O'Leary nahradil vo funkcii Čecha Vlastimila Wojnara, ktorý v uplynulej sezóne doviedol Spišiakov až do finále play off.

V ňom prehrali s Nitrou 0:4 na zápasy. Wojnar bude v novom ročníku pôsobiť na striedačke Vítkovíc ako asistent nového hlavného trénera Davida Bruka.

O'Leary prichádza na Spiš po dvoch rokoch vo francúzskom tíme Angers, s ktorým sa dostal do štvrťfinále aj semifinále play off tamojšej Magnus Ligy.

Patrik Svitana Čítajte viac Veľké zmeny v Poprade. Vyhral základnú časť, teraz poslal k vode 10 útočníkov

Trénerskú kariéru odštartoval v roku 2011 pri rakúskej reprezentácii do 18 a 20 rokov. Neskôr viedol Servette Ženeva a SCL Tigers v najvyššej švajčiarskej súťaži či Iserlohn v nemeckej DEL.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať Jasona. Dlhšie sme sledovali trénerský trh, aby sme našli to správne meno do budúcnosti.

Ako pri trénerovi Wojnarovi, aj s ním máme nastavenú stratégiu i víziu, ako potiahnuť spišskonovoveský hokej," uviedol generálny manažér klubu Richard Rapáč a na adresu kanadského kormidelníka dodal: "Ide o trénera s obrovskými skúsenosťami, ktorý v minulosti viedol švajčiarske kluby v najvyššej a druhej najvyššej súťaži.

Ernest Bokroš Čítajte viac Prekvapujúca správa: Duklu Trenčín povedie Ernest Bokroš

Dve sezóny pridal v Iserlohne v rámci nemeckej DEL. Myslím si, že sme získali veľmi kvalitného trénera. Je to prísny a tvrdý kouč, ktorý je zároveň férový.

Uznáva agresívny a útočný hokej. Keď sme si o ňom zisťovali informácie, dostali sme odpoveď – miluje tvrdú prácu, je prísny na seba aj okolie a stále chce, aby jeho tím bol najtvrdšie pracujúce mužstvo.

Som názoru, že tieto atribúty budú symbolizovať náš hokej pod vedením pána trénera O'Learyho."

Nitrianske oslavy majstrovského titulu Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Obrovská radosť v nitrianskej aréne....
debata chyba
Viac na túto tému: #hokej #extraliga #HK Spišská Nová Ves #nový tréner #Jason O´Leary