Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Česi organizujú hokejový sviatok pod holým nebom, okrem legiend pozvali aj dva kluby zo Slovenska

Súčasťou zápasov pod holým nebom na pražskej Letnej bude aj duel slovenskej Tipos extraligy medzi Slovanom Bratislava a Košicami.

30.05.2024 16:34
Kaufland Winter Games Foto:
Súboj Slovana s Košicami na ploche Národného futbalového štadióna v rámci Kaufland Winter Games 2023.
debata

Informovali o tom organizátori podujatia Winter Hockey Games 2024 (5.-8. decembra). Okrem ligových stretnutí priaznivci uvidia aj univerzitný súboj Česka proti Slovensku a zápas českých legiend proti výberu sveta.

Naposledy sa zápas pod holým nebom konal v Česku v januári 2016 medzi Kometou Brnom a Spartou Praha.

Rovnaké dva tímy sa stretnú aj v závere tohto roka, pričom deň pred derby na seba narazia HC Škoda Plzeň s Motorom České Budějovice.

833625602 Čítajte viac Tatar si zahral tradičný zápas NHL pod holým nebom. Zimná klasika patrila Seattlu

Počas štvordňového programu sa okrem dvoch duelov českej extraligy uskutoční aj zápas slovenskej extraligy medzi HC Slovan Bratislava a HC Košice a do programu pridali aj stretnutie 1. hokejovej ligy HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín.

Diváci si môžu pozrieť aj súboj českého a slovenského univerzitného tímu a prestížnu súťaž českých a svetových hokejových legiend.

"Snažíme sa, aby bol program čo najatraktívnejší. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť detaily zápasu slovenskej extraligy.

Sena Acolatse Čítajte viac Ďalšia zaujímavá posila pre Slovan. Nového obrancu sa v Michalovciach zbavili za zvláštnych okolností

Duel medzi Slovanom Bratislava a HC Košice je tradične atraktívnym slovenským derby a verím, že sa bude páčiť aj českým fanúšikom,“ hovorí Martin Loukota, riaditeľ Asociácie profesionálnych klubov APKLH.

Vrcholom štvordňového hokejového festivalu bude súboj českých a svetových hokejových legiend. Tímy budú skladať bývalí dlhoroční hráči zámorskej NHL – útočníci Patrik Eliáš a Jakub Voráček.

Spolu s nimi aj tréner Slavomír Lener. Na súpiskách už pribudli prvé hviezdne mená, bývalý center Bobby Holík, švédsky obranca Johnny Oduya a niekdajší Eliášovi spoluhráči Jason Arnott a Brendan Morrison.

20. Hlavná FOTO Čítajte viac Takmer dve hodiny na ľade. Komu najviac na MS v Česku dôveruje tréner Craig Ramsay?

"Všetci sú legendami NHL a sme radi, že sa nám ich podarilo prilákať do Prahy. Petr Čech v hokejovej výstroji bude určite atraktívnou súčasťou zápasu legiend – veď českí fanúšikovia ho na ľade veľa krát nevideli,“ uviedol jeden z ambasádorov Patrik Eliáš.

"Nebudú chýbať ani Scott Hartnell a Wayne Simmonds. A to je stále len zlomok zoznamu hráčov, s ktorými spolupracujeme.

Ďalšie hviezdne mená odhalíme už čoskoro,“ dodal Jakub Voráček, druhý ambasádor podľa tlačovej správy.

Česko-slovenský tím na Svetovom pohári 2025 Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
NHL vo februári 2025 zorganizuje miniverziu...
debata chyba
Viac na túto tému: #extraliga #HC Slovan Bratislava #HC Košice #Winter Hockey Games 2024