Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Lotyš, čo sa tlačil do NHL a aj slovenský mladík. Spišiaci predstavili nové posily

Novými posilami HK Spišská Nová Ves sa stali brankári Mareks Mitens a Štefan Valluš. Klub informoval o posilách na sociálnych sieťach.

24.05.2024 18:19
Vlastimil Wojnar, HK Spišská Nová Ves Foto:
Na snímke lavička Spišskej Novej Vsi, uprostred tréner Vlastimil Wojnar.
debata

Dvadsaťšesťročný Mitens strávil uplynulú sezónu vo farbách českého Kladna. V minulosti si urobil dobré meno v zámorí, v sezóne 2021/22 bol spoluhráčom slovenského reprezentanta Mariána Studeniča v Utice Devils.

"V osobe Mitensa získavame veľmi kvalitného gólmana, ktorý pôsobil na najvyššej úrovni americkej univerzity NCAA. V priebehu štyroch rokov v pozícii jednotky dosiahol veľa úspechov, ktoré neostali bez odozvy.

Vďaka výborným výkonom si vybojoval miesto v AHL, aj napriek tomu, že nebol draftovaný a je cudzinec. Mareks je mládežnícky aj seniorský reprezentant Lotyšska a verím, že jeho angažovanie bude prínosom pre náš klub," uviedol Dušan Sidor, tréner brankárov Spišskej Novej Vsi.

HK Dukla Trenčín Čítajte viac Vitaj doma! Pred novou sezónou posilňuje aj Dukla, veľkú rybu ulovila v konkurenčnom rybníku

Druhým brankárom v radoch úradujúceho extraligového vicemajstra bude dvadsaťdvaročný Valluš, ktorý ukončil pôsobenie v Poprade.

„Števo je taktiež mladý brankár, ktorý má pred sebou skvelú budúcnosť. Je na ňom, ako sa chopí svojej šance. Myslím si, že budeme mať kvalitné brankárske duo, ktoré bude robiť radosť našim skvelým fanúšikom,“ doplnil Sidor.

Spišiaci po troch rokoch pristúpili k zmene na brankárskej pozícii. Tá bola doteraz pod dohľadom oveľa skúsenejšej dvojice Marcel Melicherčík – Filip Surák.

debata chyba
Viac na túto tému: #HK Spišská Nová Ves