Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Veľké zmeny v Poprade. Vyhral základnú časť, teraz poslal k vode 10 útočníkov

V drese hokejového klubu HK Poprad nebude v budúcej sezóne pokračovať Patrik Svitana, Tomáš Záborský a ďalší ôsmi útočníci z minuloročného tímu. "Kamzíci" o tom informovali na oficiálnej klubovej webstránke.

16.05.2024 11:46
Patrik Svitana Foto: ,
Patrik Svitana.
debata

Tridsaťpäťročný Svitana je odchovanec Popradu. Od roku 2013 hral štyri roky v zahraničí, pôsobil v kazašskom Pavlodare a v Krakove. Do klubu spod Tatier sa vrátil pred sezónou 2017/18. V uplynulom ročníku odohral 49 zápasov v základnej časti s bilanciou 7 gólov a 22 asistencií, vo vyraďovačke pridal bod za asistenciu.

Bodovo to bola jeho najslabšia sezóna od návratu zo zahraničia. „‚Pinčimu‘ ďakujeme za všetko, čo odviedol pre náš klub. Želáme mu len to najlepšie v jeho ďalšej extraligovej kariére. Niektorým z hráčov bola ponúknutá zmluva aj na nasledujúcu sezónu, rozhodli sa však pokračovať vo svojich kariérach v iných kluboch,“ uviedol klub. Svitana v drese „kamzíkov“ odohral celkovo 645 zápasov.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Rozpačitý šampionát v podaní Slafkovského. Tvrdé slová od legendy slovenského hokeja

Okrem Svitanu menia pôsobisko aj ďalší útočníci z kádra víťaza základnej časti poslednej extraligovej sezóny. Z legionárov Peter Bates, Tyler Coulter, Ryan Dmowski a Oleksandr Peresunko.

Zo Slovákov končia okrem Záborského aj Peter Bjalončík, Dominik Jendek, Andrej Kukuča, Matej Paločko. Dmowski, ktorý bol s 30 gólmi najlepší strelec základnej časti v ročníku 2023/24, bude pôsobiť v Hradci Králové. Jendek a Kukuča posilnili Zvolen.

Reakcie na povinné víťazstvo na MS proti Poľsku Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Przeglad sportowy (Poľsko) – Poliaci na...
debata chyba
Viac na túto tému: #HK Poprad #Tipos extraliga