Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Vyrastá v Nitre nástupca Hossu, o ktorého sa pobije NHL? Radí mu český tréner aj elitný strelec

Mladý útočník Nitry Tomáš Pobežal (vpravo). Foto: Henrich Mišovič
SR Nitra šport hokej TEL 2. kolo Nové Zámky NRX Mladý útočník Nitry Tomáš Pobežal (vpravo).

Aké sú vaše hokejové vzory?

Tak, ako veľa mojich rovesníkov, aj ja obdivujem Connora McDavida. Jeho hra je geniálna. Zo slovenských hráčov sa mi vždy páčili Marián Hossa a Marián Gáborík. Vždy som ich vnímal ako moje najväčšie hokejové vzory.

Máte v NHL obľúbený klub?

Odmalička som mal rád Boston Bruins a Toronto Maple Leafs. V prvom rade je však mojím cieľom, aby ma draftovali a nech už by si ma vybral akýkoľvek klub, budem nadšený.

Mike Babcock Čítajte viac Ukáž fotky! Slávny kouč skončil v tíme NHL skôr, než sa začala sezóna. Doplatil na netradičné metódy

Ako trávite voľný čas, keď chcete od hokeja úplne vypnúť?

V Nitre nemám toľko príležitostí ako doma v Púchove. Ráno máme tréningy a poobede obvykle regenerujem. Snažím sa pospať si a potom si večer prečítam knihu, alebo sa venujem školským povinnostiam. Navštevujem osemročné gymnázium v Púchove. O dva roky ma čaká maturita.

Aké knihy čítate?

Motivačné a knihy o pozitívnom myslení. V športe sú psychika a mentálna stránka veľmi dôležitými faktormi. Rád sa v tejto oblasti vzdelávam.

Nela Lopušanová Čítajte viac Šesť zápasov, šesť gólov. Lopušanová predviedla na „drsnom turnaji“ zakončenie ako z veľkej knihy

Ako vám ide vzdelávanie vo všeobecnosti a akej oblasti by ste sa chceli venovať na vysokej škole?

Zatiaľ sa nad tým nezamýšľam. Naplno sa koncentrujem na hokej. Samozrejme, školu nepodceňujem a viem, že je pre mňa vzdelanie dôležité. Uvidím, čo budúcnosť prinesie.

Kováčik: Záujem z NHL o neho bude veľký

Mladého útočníka si v Nitre nevedia vynachváliť. Prezident klubu Miroslav Kováčik ho označil za šikovného a inteligentného hrá­ča.

„Je to technický a kreatívny center. Keď k nám prišiel z reprezentačnej osemnástky, ešte to nebolo ono. Potreboval si zvyknúť na nové mužstvo a každým zápasom sa zlepšoval,“ vraví Kováčik.

Nitra úvodné dva zápasy sezóny prehrala, no podľa šéfa klubu to nič nemení na tom, že Pobežal zatiaľ napĺňa očakávania, ktoré do neho vložili.

„Jeho výkony sú jedny z mála, ktoré môžeme hodnotiť pozitívne. Záleží len na ňom, aký priestor si od trénera vyslúži.“ Draft čaká na talentovaného útočníka až o dva roky. Dovtedy by mal ostať v Nitre.

„Má pred sebou dve sezóny, v ktorých sa môže ukázať a zaujať skautov. Nepochybujem o tom, že pokiaľ bude hrávať, záujem z tímov NHL o neho bude veľký,“ dodáva Kováčik.

Slováci dali o sebe vedieť v 1. kole draftu NHL´23 Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Dalibor Dvorský si oblieka dres St. Louis počas...

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #HK Nitra #Miroslav Kováčik #Tomáš Pobežal