Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Patril medzi opory, v klube skončil a dal sa na politiku. Niektorí vás milujú, iní nenávidia, vraví šéf hokejistov Popradu

Rozpočet ako vlani

Nielen ofenzívna sila Popradu by mala súperom naháňať strach. Spoliehať sa budú aj na brankársku dvojicu Adam Vay, Eugen Rabčan.

"Eugen má obrovský potenciál a nesmiernu dravosť. Je to mladý brankár s obrovským potenciálom. Dostal už šancu aj v reprezentácii.

Chceme, aby sa u nás chopil príležitosti a ukázal sa. Adam je zase v ideálnom veku a má taktiež veľkú motiváciu dokázať, že patrí k top brankárom," vraví Jurinyi.

Fasáda popradského štadióna sa pred pár dňami zmenila. Dôvodom bol príchod nového sponzora.

Popradčania zároveň plánujú spustenie nového projektu, ktorý oficiálne oznámia vo štvrtok.

Humenne extraliga Čítajte viac Odovzdajte nám pohár, máme oslavy. Lekár? Nedáme! Extraligový nováčik odhaľuje nekalé praktiky Žilinčanov

"Nedá sa donekonečna rásť. Potrebujeme si nastaviť a optimalizovať niektoré procesy. Za daný objem peňazí, ktorý do klubu sponzor vloží, bude požadovať aj výsledok z hľadiska výkonu.

Vo štvrtok predstavíme nový projekt, ktorý súvisí s novou filozofiou v rámci výchovy hráčov," približuje Jurinyi.

Z hľadiska rozpočtu by sa mali Popradčania v nasledujúcej sezóne pohybovať v rovnakých číslach ako vlani.

„Malo by to tak byť. Zatiaľ to však neviem bližšie špecifikovať, pretože sa to ešte bude meniť aj v súvislosti s novým projektom.“

Spor medzi klubmi a zväzom, ktorý rezonoval najmä v máji a júni, sa zdal byť už zažehnaný. Obe strany informovali o vzájomnej dohode. Nasledovať by však mali ďalšie stretnutia.

„V rámci klubov extraligy sme sa dohodli, že sa k tejto veci budeme vyjadrovať až po skončení rokovaní, aby sme ich nenarušili,“ konštatuje Jurinyi.

Aj títo velikáni si zahrajú na Hossovej rozlúčke Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
  Daniel Alfredsson (vpravo).
2 debata chyba
Viac na túto tému: #HK Poprad #Ľudovít Jurinyi #Max Gerlach