Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Odovzdajte nám pohár, máme oslavy. Lekár? Nedáme! Extraligový nováčik odhaľuje nekalé praktiky Žilinčanov

Víťazi SHL 2022/2023 HC 19 Humenné. Foto: TASR - Daniel Stehlík
SR Hokej SHL play off finále 7. Žilina Humenné ZAX Víťazi SHL 2022/2023 HC 19 Humenné.

Špeciálnou kapitolou bude rozpočet. Aké náročné je pri konkurencii klubov na východe získať podporu od sponzorov?

Veľmi ťažké. Musíme na tom tvrdo pracovať. Potrebujeme urobiť úpravy na štadióne, zabezpečiť hráčom ubytovanie, autá a v neposlednom rade priviesť posily, ktoré budú nositeľmi kvality na extraligovej úrovni. To všetko si vyžaduje navýšenie rozpočtu.

Keď postúpili do extraligy Spišiaci, priznali, že skladajú miliónový rozpočet, aby dokázali konkurovať aj silnejším klubom. Budete sa pohybovať v podobných číslach?

Je to tak. Ak chceme byť konkurencieschopní, musíme sa hýbať s rozpočtom okolo milióna eur. My to máme náročnejšie našou polohou. Veľká časť rozpočtu pôjde na samotné cestovanie a výjazdy na zápasy u súperov.

Bude mať klub príjmy prevažne od jedného veľkého partnera alebo sa vydáte podobnou cestou ako Michalovce, ktoré sa spoliehajú na viacero menších sponzorov?

Sme vďační za akúkoľvek pomoc. Budeme mať aj viacero menších sponzorov a tiež takých, ktorí nám pomáhajú inak ako finančne. Či už materiálne alebo službami.

SR Hokej Tipos Extraliga 50. Kolo BAX Čítajte viac Zväz vracia úder. Kluby odchod zo súťaží poriadne zabolí, dvihli im poplatky a zvýšili sankcie za odhlásenie

Extraligové kluby sú v konflikte so zväzom. Dôvodom je najmä otázka riadenia súťaže. Je pre vás situácia o to komplikovanejšia, keďže zatiaľ stále neviete, v akej lige budete pôsobiť?

Veríme, že sa kluby so zväzom dohodnú a všetko bude fungovať tak, ako má. Sme nováčik najvyššej súťaže a zatiaľ nie sme detailne zorientovaní v danej problematike. Je to pre nás špecifická situácia.

Spomínali ste aj zmeny na štadióne. Čo musíte do začiatku sezóny stihnúť upraviť a prerobiť?

Potrebujeme urobiť priestory pre novinárov, kamerový systém, bez ktorého nemôžeme hrať extraligu a v neposlednom rade aj turnikety. To sú veci, ktoré majú najvyššiu prioritu. Určitými úpravami prejdú aj šatne. Myslím si, že sa počas leta nudiť nebudeme.

Štadión v Humennom má kapacitu vyše 3100 divákov. Aké návštevy v extralige očakávate?

Veríme, že ľudí bude najvyššia súťaž lákať. Som presvedčený o tom, že najmä zápasy proti atraktívnym súperom budú vypredané. Dôležité bude, aby sme predvádzali kvalitné výkony, vďaka ktorým si udržíme priazeň fanúšikov počas celej sezóny.

07 Finále Košice - Zvolen Čítajte viac SZĽH vraj nechce pustiť Košičanov do Ligy majstrov, do súťaže sa pritom už prihlásili. Šatan: Výzvu písal absolútny amatér

Viete už, koľko hráčov, ktorí vybojovali postup, v tíme ostane?

Začali sme riešiť realizačný tím a postupne budeme oslovovať hráčov. Zatiaľ sme na začiatku procesu. Určite chceme, aby viacerí chlapci, ktorí extraligu vybojovali, v tíme pokračovali, ale bude to záležať aj na vzájomnej dohode. Na druhej strane sa potrebujeme nutne posilniť na všetkých postoch, takže nás čaká veľa práce.

Partnerky hokejistov HC Košice Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Hokejisti HC Košice získali majstrovský titul,...

© Autorské práva vyhradené

13 debata chyba
Viac na túto tému: #HC 19 Humenné #Peter Tirpák