Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Rozvoj mladých talentov, obmedzenie legionárov, profesionálni rozhodcovia. Kluby zverejnili, za akých podmienok sa dohodnú so zväzom

Miroslav Šatan. Foto: TASR, Jakub Kotian
Miroslav Šatan. Miroslav Šatan.

Kluby presadzujú viaceré návrhy, ktorými chcú zlepšiť fungovanie najvyššej súťaže.

Podľa nich by malo byť riadenie extraligy založené na demokratickom rozhodovaní všetkých klubov, ktoré sú jej členmi, a to na základe kvalifikovaného väčšinového princípu.

Žiadny klub by nemal mať prednostné postavenie, ani právo veta pri rozhodovaní. Extraligisti žiadajú ďalej posilnenie informačného systému, ktorý by mal byť nositeľom všetkých informácií a štatistík o lige.

Tie by mali byť obsahom webstránky extraligy, ako aj modernej voľne dostupnej aplikácie.

Podľa klubov by mala mať extraliga profesionálnych rozhodcov, ktorých bude pravidelne vzdelávať za účasti zahraničných expertov.

02. Michal Čajkovský Čítajte viac Slovenský obranca bude aj v nasledujúcej sezóne hrať v KHL. Sibír vymení za Moskvu

Takisto by mala disponovať nezávislým disciplinárnym orgánom, ktorý bude sporné situácie rozhodovať do 24 hodín od konca zápasu, ako aj nezávislý odvolací orgán – revíznu komisiu.

Kluby chcú, aby extraliga vytvárala podmienky pre podporu talentovaných mladých hokejistov tým, že vytvorí funkčný mechanizmus ich zapojenia sa do súťaže (nováčikovské kontrakty, pravidelné vyhodnocovanie odohraného času nováčikov, špeciálne ceny pre talentovaných mladých hokejistov).

Šatan: Hľadáme spoločné prieniky

Žiadajú zefektívnenie iných foriem sledovania ligy – prostredníctvom televíznych prenosov, online streamov, špeciálneho youtube kanála či online aktualizovaných sociálnych sietí.

Zmluva o odstúpení marketingových práv medzi SZĽH a extraligovými klubmi vypršala na konci sezóny a je tak potrebné nájsť spoločnú reč nielen o nich, ale aj o športovom riadení súťaže.

04. Finále Košice - Zvolen Čítajte viac Neznášam takéto hádky. Dve extraligy by boli nezmysel, vraví Kanaďan so slovenskými koreňmi

K rokovaniam s klubmi sa už v utorok vyjadril prezident SZĽH Miroslav Šatan. Aj on verí, že strany v najbližších týždňoch nájdu spoločné riešenie.

„Klubom sme predstavili dve varianty riešenia, o ktorých sme niekoľko hodín diskutovali. V ďalších dňoch sa budeme snažiť nájsť spoločné prieniky s predstavou klubov,“ povedal pre hockyslovakia.sk po utorňajšom stretnutí prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Účastníci MS 2023. Kto má najviac hokejových hál? Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
16. Slovinsko - 7 krytých zimných štadiónov,...

© Autorské práva vyhradené

127 debata chyba
Viac na túto tému: #SZĽH #Tipos extraliga