Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Strašný pocit a bezmocnosť vystriedala eufória. Či udržíme trénera? Ak nedostane lukratívnu ponuku

Oslavy titulu sa nemôžu zaobísť bez maskota či... Foto: SITA, Marek Lukáč
06. Finále Košice - Zvolen Oslavy titulu sa nemôžu zaobísť bez maskota či rodinných príslušníkov nových majstrov Slovenska.

V play off ste prešli cez Nitru, Michalovce a vo finále ste zdolali Zvolen. Bola aj z hľadiska emócií najnáročnejšia séria s Michalovcami, ktorú rozhodol až siedmy zápas?

Michalovce hrali veľmi dobrý hokej. My sme sa museli dať dokopy najmä mentálne, čo nám pomohlo aj vo finále. Zvolen mal výborne vyskladané mužstvo. Je to aj o šťastí. Majú jedného z najlepších športových manažérov v lige, ktorým je Patrik Ryba. Výsledok 4:1 na zápasy sa zdá byť jednoznačný, ale všetky zápasy boli maximálne vyrovnané. Vyhrať nad takým mužstvom, aké mal Zvolen, je paráda. Finále Košice – Zvolen bolo férové.

Mali ste najlepšiu slovenskú dvojicu brankárov. Ako sa vám pozdávali výkony Jaroslava Janusa a Dominika Riečického, ktorý získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča play off?

Jaro nám vychytal základnú časť. Bez neho by sme nemali v play off výhodu domáceho prostredia, ktoré sa ukázalo ako kľúčové najmä v sérii s Michalovcami. Obaja boli vyrovnaní. Mať takúto dvojicu je perfektné a verím, že aj oni ostatnú v tíme v ďalšej sezóne.

Video

V čom je najväčší rozdiel získať titul ako hráč a ako manažér?

Ako manažér cítite bezmocnosť. Keď sedíte na tribúne, je to strašný pocit, že nemôžete zasiahnuť do zápasu. Človek si to viac váži. Hráči si to často neuvedomujú, koľko práce je za tým. Myslím, že z postu manažéra je to náročnejšie, o to viac si titul cením.

Koľko hráčov by malo v tíme pokračovať?

Zatiaľ je o tom priskoro rozprávať. Pokiaľ nemáme veci dojednané a zmluvy nie sú na sto percent podpísané, nechcel by som to komentovať. No pevne verím, že gro tímu ostane pokope.

Majstrovské oslavy víťaza extraligy HC Košice Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Ako prebiehal víťazný duel a oslavy s pohárom...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Košice #Gabriel Spilar