Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Siedmy duel v Košiciach? Ako zápas storočia medzi Vémolom a Véghom, žartoval útočník Dukly

Oslavy historického postupu do finále museli odložiť. Rovnako aj medaily za tretie miesto, ktoré už mali organizátori nachystané v prípade prehry Košíc. Natrieskaný zimný štadión v Michalovciach videl hokej, ktorému dominovali famózne výkony brankárov. Košice si po dramatickom víťazstve 2:1 vybojovali rozhodujúci siedmy zápas semifinále play off extraligy v Steel Aréne.

10.04.2023 23:05
SR Hokej TEL Play Off Štvrťfinále Zápas Šiesty KEX Foto:
Roman Žitný v šanci pred bránou Košíc.
debata (3)

Košičania vytasili v šiestom semifinálovom zápase na Michalovce svoju tajnú zbraň. Meria 185 centimetrov a váži okolo 80 kilogramov.

Brankár Dominik Riečický opäť potvrdil, že keď ho jeho tím najviac potrebuje, nevadí mu ani, že mal niekoľkozápasovú pauzu a súperových strelcov dokáže priviesť do zúfalstva.

V bráne pôsobil maximálne pokojne a koncentrovane, na čo po zápase aj vtipne zareagoval.

„Čo už v taký čas. Bolo jasné, že buď vyhráme a bude siedmy zápas, alebo prehráme a sezóna nám končí. Som rád, že to dopadlo pre nás úspešne," vravel Riečický.

SR Hokej Extraliga 1. kolo Prešov Liptovský Mikuláš POX Čítajte aj Mestu došla trpezlivosť, extraligový klub je na predaj. Má cenu malého bytu

Košický rodák označil za jeden z kľúčových momentov stretnutia rýchly úvodný gól, po ktorom sa hostia upokojili.

Bronzové medaily nechceme, vyhlásil Riečický

Na michalovskom štadióne boli pripravené aj bronzové medaily, ktoré by košickí hokejisti získali, ak by šiesty zápas a celú sériu prehrali.

„Nič také sme si absolútne nepripúšťali. Zatiaľ sme ich nechceli a ani ich nechceme," uviedol rázne brankár oceliarov.

Vo vypätom zápase hnali oba tímy ich fankluby. Oproti domácim priaznivcom sa nenechali zahanbiť ani tí košickí, ktorých si na Zemplín našlo cestu niekoľko desiatok.

Po záverečnom hvizde rozhodcu chceli víťazstvo na diaľku osláviť spolu s hráčmi. Tí sa k nim snažili dostať čo najbližšie a hokejkami od radosti trieskali o plexisklo.

Brankár Dominik Riečický bol opäť oporu Košíc. Foto: TASR, Milan Kapusta
SR Hokej Extraliga 4. kolo Košice L. Mikuláš Riečický Brankár Dominik Riečický bol opäť oporu Košíc.

Fanúšikovia im tlieskali a skandovali. Tesne pred tým však vznikla na ľade potýčka. Niekoľko hráčov z oboch tímov do seba strkalo a zasiahnuť museli aj rozhodcovia.

„Neviem, čo sa tam stalo. Ja som mal cestu voľnú, mňa nikto nezastavoval," okomentoval situáciu Riečický.

Jeho tímový kolega Ladislav Romančík bol k celej situácii o čosi bližšie.

„Väčšina hráčov išla za našim brankárom a ostatní sa dostali do menšej potýčky. Hlavné je, že sa to upokojilo a my sa musíme skoncentrovať na siedmy rozhodujúci zápas u nás doma," povedal Romančík.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #HC Košice #Roman Žitný #HK Dukla Michalovce #Dominik Riečický