Úžasné ofenzívne divadlo. Spišská je krok od finále aj vďaka genialite Réwaya

1:4, 5:4, 5:6. Časová postupnosť piateho semifinále hokejovej extraligy medzi Zvolenom a Spišskou Novou Vsou hovorí za všetko.

09.04.2023 21:45
Réway hokej Foto: ,
Martin Réway v drese HK GROTTO Spišská Nová Ves.

Spišiaci prišli o trojgólový náskok, aby v dramatickom závere najskôr vyrovnali a potom strhli výhru v ofenzívnej prestrelke na svoju stranu.

Po triumfe 6:5 sa ujali vedenia v sérii 3:2 na zápasy a o historickom postupe do finále môžu rozhodnúť v utorok na domácom ľade.

Spišská Nová Ves - Zvolen Čítajte viac Šialenstvo vo Zvolene. Spišská rabovala pod Pustým hradom, má finálový mečbal

„Viedli sme 4:1 a potom sme dostali gól zo stredného pásma. To súpera nakoplo. Zvolen je výborný tím, vyrovnal a potom išiel do vedenia. Našťastie, dvoma zlepenými gólmi sme strhli výhru na svoju stranu,“ hodnotil duel do kamery RTVS kouč hostí Vlastimil Wojnar.

Hostia prehrávali štyri minúty pred koncom 4:5, ale potom sa vo výbornom svetle ukázal Martin Réway.

Šikovný útočník, ktorý vynechal predchádzajúci duel pre zranenie v dolnej časti tela, po vyhratom buly adresoval parádnu spätnú prihrávku na Anthonyho Nellisa, ktorý vyrovnal na 5:5.

Pozrite si asistenciu Réwaya v čase od 09:15 min

Kanadský útočník o dve minúty neskôr skompletizoval hetrik, keď využil zaváhanie domácej obrany a uzavrel skóre na konečných 6:5 pre Novú Ves.

„Prvé dve tretiny neboli podľa našich predstáv, až posledná. Ukázali sme v nej snahu. Záver sme nezvládli, bol v prospech súpera,“ hodnotil domáci kouč Peter Oremus.

Zvolen hokej Čítajte viac Faktor Réway. Spišskej chýbal najmä v presilovkách, Zvolen s najlepším výkonom v semifinále

Šiesty duel semifinálovej série sa bude hrať v utorok na Spiši. Kouč „rysov“ má jasnú predstavu o tom, ako by to malo vyzerať.

„Náš cieľ? Aby sme dali o jeden gól viac ako súper,“ reagoval Wojnar.

Zvolen mal blízko k triumfu, súpera prestrieľal 46:20, ale nezvládol záver. Napriek tomu, že strelil päť gólov platí, že stále hľadá strelca.

Najlepšími strelcami HKM v semifinále sú obrancovia Samuel Hain a Dávid Mudrák.

„Chalani hrajú dobre, veľa strieľajú. Počet gólov, ktoré sme dnes dali, musí byť v Spišskej ešte väčší. Musíme hrať tak, ako sme dnes hrali v tretej tretine,“ dodal Oremus.

Šiesty duel semifinále je na programe 11. apríla o 18.00 h.