Traja semifinalisti sú z východu. Posledným do partie je Spišská

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sú poslednými semifinalistami extraligy. V rozhodujúcom siedmom zápase štvrťfinálovej série uspeli východniari na ľade Banskej Bystrice 3:2 po predĺžení.

27.03.2023 20:55 , aktualizované: 21:03
spišská Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi.

Spišiaci tak medzi najlepšou štvoricou doplnili Košice, Michalovce a Zvolen, ktorý bude ich súperom v bitke o finále.

Autorom víťazného gólu v presilovej hre bol Martin Réway.

bystrica, spišská Čítajte viac ONLINE: Posledný semifinalista je známy. Spišská uspela v Bystrici

Prvá tretina patrila hosťom, do vedenia išli v štvrtej minúte, keď vyrazený puk poslal z medzikružia bekhendom do bránky Džugan. Domáci na začiatku druhej tretiny využili presilovku.

Puk si po strele Kontosa stiahol pred bránkou nikým nekrytý Kabáč a pokoril Melicherčíka.

Spišiakom potom vyšla štanadardka, po vyhratom buly tvrdo pálil z kruhu Majdan, lenže Bystričania znovu odpovedali v presilovke tečom Urbánka.

Tohto hráča potom napadol Ulander, ktorý dostal trest do konca zápasu. V tretej tretine oba tímy šance nevyužili a tak rozhodnúť muselo v predĺžení.

V ňom využili hostia presilovku, do odkrytej bránky skóroval Réway.

7. štvrťfinálový zápas play off TEL::

HC '05 Banská Bystrica – HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 21. Kabáč (Kontos, Bíreš), 34. Urbánek (Bačik, Tamáši) – 4. Džugan (Malina), 31. Majdan (Bortňák), 65. Réway (Vartovník, Kerbashian).
Rozhodovali: P. Stano, Štefik – Gegáň, Šoltés, vylúčení na dve min.: 3:2, vyššie tresty: 36. Ulander (Sp. N. Ves) za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2857 divákov.
Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačik, Ryczek, Kojo, Cormier, Ďatelinka – Gašpar, Tamáši, Výhonský – Šoltés, Kontos, Watling – Jendek, Bíreš, J. Sukeľ – Urbánek, G. Gabor, Kabáč
Spišská Nová Ves: Melicherčík – J. Valach, Malina, Ouellet-Beaudry, Ulander, Ališauskas, Žiak, Groch – LaPorte, Vartovník, Vandas – Réway, Kerbashian, Verbeek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Belluš, Myklucha, Džugan
Konečný stav série: 3:4, Spišská Nová Ves postúpila do semifinále

Žilinu vyzve Žiar nad Hronom

Hokejisti HK MŠK Indian Žiar nad Hronom postúpili do semifinále play off Tipos SHL.

V pondelok zdolali v rozhodujúcom siedmom zápase štvrťfinále Dubnicu 4:3 a v sérii triumfovali 4:3 na zápasy.

O postup do finále zabojujú proti víťazovi základnej časti, tímu Vlci Žilina.

TSS Group Spartak Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Góly: 17. Tábi (Mikuš, Ďuriš), 44. Haščák (Kristín), 49. Kristín – 13. Gábor (Chlepčok, Pač), 22. Chlepčok (Halama, Gabri), 32. Suchý (Gábor), 55. Gašpar (Jakúbek).
Rozhodovali: Korba, Kalina – D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 3:4, navyše: Tábi (Dubnica) – Čunderlík (Žiar) obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1457 divákov.
Konečný stav série: 3:4, Žiar nad Hronom postúpil do semifinále

Viac na túto tému: #Banská Bystrica #Martin Reway #HK GROTTO Spišská Nová Ves