Zvolen je prvým semifinalistom. Banská Bystrica vybavila mečbal za desať minút

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v piatom zápase štvrťfinále play off nad Spišskou Novou Vsou 4:1 a v sérii sa dostali do vedenia 3:2. Tím Zvolena si ako prvý vybojoval postup do semifinále, keď na domácom ľade zdolal Nové Zámky 5:2 a sériu ovládol 4:1.

23.03.2023 19:24 , aktualizované: 20:36
Hokejisti HKM Zvolen Foto: ,
Hokejisti HKM Zvolen oslavujú postup do semifinále play off ako prvý tím v tejto sezóne.

Tretie mužstvo po základnej časti extraligy zo Zvolena tak potvrdilo úlohu favorita a na postup mu stačilo len päť zápasov.

Vo štvrtkovom piatom zápase zažiaril v domácom drese najmä skúsený 32-ročný kapitán tímu Peter Zuzin. Mal prsty v štyroch z piatich gólov Zvolena – zaznamenal dva góly a dve asistencie.

Tipos extraliga – štvrťfinále play off, piaty zápas /na 4 víťazstvá/:
HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 1. Bondra (Viedenský, Zuzin), 7. Stupka (Zuzin), 34. Jedlička (Marcinek, Mudrák), 41. Zuzin (Viedenský, Bondra), 48. Zuzin (Rauhauser, Hecl) – 9. Bezúch (Ondrušek, Múčka), 25. Johnson (Jackson, Lee). Rozhodovali: Snášel, Korba – Bogdaň, Durmis, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2512 divákov.
Zvolen: Paterson – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Jedlička, V. Fekiač, Stupka – A. Barcík
Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Hatala, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – Števuliak, J. Mikúš, Lapšanský – T. Mikúš, Jackson, Faith – Múčka, Ondrušek, Bezúch
/konečný stav série: 4:1, Zvolen postúpil do semifinále/

Rozhodla úvodná smršť Banskej Bystrice

Pod Urpínom sa všetko podstatné udialo v úvodných desiatich minútach. Už v 28 sekunde využili domáci presilovku, keď sa po strele Gašpara odrazil puk od tela Alexa Výhonského. V štvrtej minúte pálil Cormier do žŕdky a puk upratal za chrbtom Melicherčíka do bránky Jakub Urbánek.

A tento bystrický útočník uspel aj v desiatej minúte počas ďalšej presilovky, odrazený puk od mantinelu zamietol medzi žrde a vyhnal na striedačku Melicherčíka, ktorého nahradil Surák.

Spišiaci znížili až na začiatku tretej tretiny, z medzikružia sa presadil Oullet-Beaudry, avšak v 50. minúte umlčal hostí voľný Luža z kruhu gólom na 4:1.

Mužstvo spod Urpína bude môcť o svojom postupe medzi kvarteto najlepších tímov rozhodnúť už v šiestom zápase, ktorý sa hrá v sobotu v Spišskej Novej Vsi.

HC '05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Výhonský (Gašpar), 4. Urbánek (Cormier, Ryczek), 10. Urbánek (Gašpar, Bačik), 50. Luža (Výhonský) – 42. Oullet-Beaudry (Rapáč, Verbeek). Rozhodovali: Štefik, Hronský – Synek, D. Konc ml., vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2468 divákov.
Banská Bystrica: Sedláček – Bačik, Luža, Cormier, Ryczek, Ďatelinka, Holenda – Jendek, G. Gabor, Kabáč – Výhonský, Tamáši, Gašpar – Šoltés, Kontos, Watling – Urbánek, Bíreš, J. Sukeľ
Spišská Nová Ves: Melicherčík (10. Surák) – Ališauskas, Žiak, Oullet-Beaudry, Ulander, J. Valach, Romaňák, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – La Porte, Vartovník, Verbeek – Džugan, Kerbashian, Majdan – Giľák, Miklucha, Réway
/stav série: 3:2/

Viac na túto tému: #play off extraligy #HC 05 Banská Bystrica #HK GROTTO Spišská Nová Ves