Slovan má problém a je krok od vyradenia. Michalovce majú tri mečbaly, prvý v piatok v Bratislave

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase play off Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 3:1.

22.03.2023 20:40
Michalovce, Slovan Foto: ,
Momentka zo zápasu Michalovce - Slovan.

V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú už 3:1. O svojom postupe medzi štyri najlepšie tímy súťaže môžu rozhodnúť v piatom zápase, ktorý je na programe v piatok v Bratislave.

Slovanisti nastúpili do zápasu s cieľom vyrovnať stav série a mali ideálny štart, keď sa už v 92. sekunde presadil Roman Kukumberg ml.

Bol to pre neho prvý gól v slovenskej extralige. Stav 0:1 vydržal do 43. minúty, v ktorej sa presadil ďalší premiérový strelec v sezóne obranca domácich Christián Michalčin.

Od 43. minúty Michalovce viedli 2:1 po góle Ivana Glazkova. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, no vyrovnať nedokázali a o gólovú poistku michalovského víťazstva sa postaral Filip Vašaš.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

• Góly: 41. Michalčin (Pereskokov), 43. Glazkov (Puliš, Galamboš), 60. Vašaš (Galamboš) – 2. Kukumberg. Rozhodovali: Stano, Snášel – Durmis, Jedlička, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
  • Michalovce: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov, Cibák – Vašaš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Puliš, Galamboš, Okoličány – Garreffa, Chalupa
  • Slovan Bratislava: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Takáč – Duke, Minárik, Haščák – Kukumberg, Kytnár, Ščerbak – Török, Zigo, Matoušek – Fominych
Vadim Pereskokov Čítajte viac Toto nemôže byť nikdy v živote a nikde na svete trestné strieľanie, zúril tréner Slovana. Čo hovoria pravidlá?

Košice sú blízko k semifinále

Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade Nitry 2:1. Košičania tak zvýšili stav série na 3:1 vo svoj prospech a v piatom stretnutí, ktoré je na programe v piatok 24. marca v Košiciach, môžu rozhodnúť o postupe do semifinále.

Hosťom sa v úvodnej tretine podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov zásluhou Paršina a Chovana. V 17. minúte atakoval domáceho Sýkoru v strednom pásme Fejes a za napadnutie videl trest do konca zápasu.

„Corgoni“ v početnej výhode dokázali v 19. minúte znížiť, keď sa presadil nekompromisnou strelou Green. V prostrednej časti bolo cítiť dôležitosť duelu a bojovný hokej viac vyhovoval „oceliarom“.

Nitrania si dvoma dvoma vylúčeniami v tretej tretine skrátili čas na vyrovnanie a v závere im už chýbali sily.

HK Nitra – HC Košice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

• Góly: 19. Green (Gill) – 5. Paršin (Lamper, Slovák), 15. Chovan (Pollock, Jääskeläinen).
  • Rozhodovali: Štefik, Výleta – Šoltés, Gegáň, vylúčení: 5:4, navyše: Fejes (Košice) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3495 divákov
  • Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leščenko, Buncis, Knies
  • Košice: Riečický – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Hovorka, Linet, Havrila
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Michalovce