Michalovce zvládli drámu so Slovanom a vedú sériu. Nitra po obrate znížila

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali v utorkovom treťom stretnutí štvrťfinále play off Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 3:2 po predĺžení.

21.03.2023 20:48 , aktualizované: 22:32
Jaroslav Janus Foto: ,
Brankár Košíc Jaroslav Janus a Nitran Filip Bajtek počas tretieho štvrťfinále.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 2:1. Štvrtý duel je na programe v stredu 22. marca opäť v Michalovciach.

slovan hokej ščerbak Čítajte aj Slovanista Ščerbak: Som hokejista z Ruska. Ďakujem Slovákom, že ma za to nesúdia

Domáci otvorili skóre duelu v 17. minúte, Matúš Paločko po samostatnom úniku prekonal bekhendom brankára Jareda Coreaua.

Po polovicu zápasu prišlo k súboju práve medzi Paločkom a obrancom hostí Mattom Mackenziem. Domáci hráč opustil ľad na nosidlách, keď utrpel vykĺbenie oboch ramien a zamieril na vyšetrenie do nemocnice.

V 34. minúte zvýšil obranca Ivan Glazkov na 2:0, úradujúci majster však v tretej tretine po góloch Michala Beňa a Liam Pecarara vyrovnal na 2:2.

Duel tak dospel až do predĺženia, v ňom rozhodol o triumfe Michaloviec Vadim Pereskokov, ktorý v 64. minúte premenil trestné strieľanie.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0) - stav série 2:1
Góly: 17. Paločko, 34. Glazkov (Pereskokov, Suja), 64. Pereskokov (z tr. strieľania) – 49. Beňo (Pecararo), 55. Pecararo (Harris, Sersen). Rozhodovali: Orolin, Žák – Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3800 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin, Macejko, Glazkov – Vašaš, Pavlovs, Buc – Puliš, Galamboš, Paločko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Garreffa, Chalupa, Okoličány
Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Zigo, Haščák – Kukumberg, Kytnár, Takáč – Török, Minárik, Matoušek

Nitra dala Košiciam päť gólov

Hokejisti HK Nitra dokázali zdramatizovať štvrťfinálovú sériu, keď v treťom súboji zdolali doma Košice 5:2. V sérii tak prehrávajú už len 1:2 na zápasy. Rozhodujúcim faktorom utorňajšieho duelu boli presilové hry, z ktorých pramenili až tri góly „corgoňov“.

Nitrania boli v úvodnej tretine strelecky aktívnejší a do vedenia ich poslal v 11. minúte v presilovej hre bekhendom Marek Tvrdoň. Košičania však v 16. minúte vyrovnali, keď výbornú prácu kapitána Michala Chovana zúročil gólom do odkrytej bránky Patrik Rogoň.

Jaroslav Janus Čítajte viac Janus vysvetľuje, prečo teraz reprezentáciu nerieši. Jeden futbalový brankár mu poriadne lezie na nervy

Do prestávky „oceliari“ udreli ešte raz, keď sa tečom presadil Jakub Linet.

„Chceli sme vyhrať hneď prvý zápas v Nitre. Nič sa však nedeje, je to play off. Musíme sa pripraviť na stredu, aby sme podali čo najlepší výkon a získali ďalší bod,“ povedal autor druhého, a ako sa neskôr ukázalo, aj posledného košického gólu v zápase.

V prostrednej časti mohli Košice odskočiť súperovi, keď v 29. minúte minul spomedzi kruhov bránu Jakub Ferenc a mierny tlak Košíc nedotiahol do gólového konca o štyri minúty neskôr ani Hunter Fejes, ktorého v úniku vychytal nitriansky brankár Libor Kašík. Hostia mali k dispozícii aj presilovú hru 5 na 3, ktorú však defenzíva domácich zvládla ubrániť.

„To nás vie nakopnúť, pretože Košice majú vyspelých hráčov, ktorí vedia hrať presilovky výborne. Zvládli sme oslabenie a to nás nabudilo a hnalo dopredu,“ opísal jeden z momentov, ktorý nakopol Nitru, neskorší hrdina domácich Jozef Baláž.

Nitrania dvanásť sekúnd pred záverom prostrednej časti využili presilovku o dvoch hráčov, keď domácich vrátil do zápasu prudkou strelou obranca Luke Green.

"Hovoril som už pred sériou, že to nebude jednoduché, Nitra je vynikajúci tím, jeden z najlepších v závere základnej časti. O víťazovi dnes rozhodli špeciálne formácie.

Neviem, čo sa stalo, počas celej sezóny sme mali veľmi dobré oslabenia. Mám pocit, že sme sa nechali rozhodiť, možno aj skvelou atmosférou, ale o zápase rozhodli detaily. Nitra ich zvládla lepšie," uvedomoval si tréner Košíc Dan Ceman.

Vyrovnávajúci gól Nitru nabudil a technicky dobre vybavení Košičania sa v ďalšom priebehu hry presadzovali v prehustených priestoroch oveľa ťažšie ako na väčšom klzisku v košickej Steel aréne. Nitrania si išli v záverečnom dejstve za víťazstvom a to zariadil sekundu po uplynutí presilovky v 56. minúte presnou strelou Baláž.

Dvoma gólmi upravili na konečných 5:2 Filips Buncis a Jake Elmer. „Cieľ sme splnili a veríme, že v stredu v tomto výkone budeme pokračovať. Konečne nám vyšli presilovky a padli nám tam góly, za čo sme radi,“ dodal Baláž.

HK Nitra – HC Košice 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) – stav série: 1:2
Góly: 11. Tvrdoň (Baláž, Bajtek), 40. Green (Gill, Tvrdoň), 56. Baláž (Elmer, Krivošík), 58. Buncis (Lacka), 59. Elmer – 16. Rogoň (Chovan), 19. Linet (Breton, Hovorka). Rozhodovali: Baluška, Goga – Junek, Synek, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3451 divákov.
Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leščenko, Buncis, Knies
Košice: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Paršin – Hovorka, Linet, Tybor

Topoľčany a Dubnica znížili

Hokejisti HC Topoľčany zvíťazili vo štvrtom stretnutí štvrťfinále play off Tipos SHL nad tímom Vlci Žilina 5:4 po predĺžení. V sérii hranej na štyri víťazstvá znížili stav na 1:3. Piaty duel je na programe vo štvrtok 23. marca v Žiline.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom zvíťazil nad TSS Group Spartak Dubnica 4:3. V sérii hranej na štyri víťazstvá znížili stav na 1:3. Piaty duel je na programe vo štvrtok 23. marca v Dubnici.

HC Topoľčany – Vlci Žilina 5:4 pp (0:0, 1:1, 3:3 – 1:0) – stav série: 1:3
Góly: 25. Dosek (Hvila, Valent), 42. Stránský (Hřebíček), 44. Šandor (Matej), 49. Laurenčík (Dosek, Ručkay), 70. Vybíral (Piačka) – 35. Šidlík (Pohl, Kluka), 53. Bečka (Sloboda), 54. Varga (Bečka, Melcher), 55. Koyš (Grebenščikov, Novák). Rozhodovali: Fridrich, Mĺkvy – Vyšný, Nosek, vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 728 divákov.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) – stav série: 1:3
Góly: 18. Gašpar (Jakúbek, Gabri), 27. Gábor (Szypula, Suchý), 37. Ganz (Szypula, Suchý), 56. Szypula (Kobolka, Ganz) – 5. Beták (Zaťko, Ondruš), 32. Ondruš (Tábi, Zaťko), 59. Chatrnúch (Géci, Ondruš). Rozhodovali: Kalina, Bachúrik – Staššák, Riš, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 689 divákov.

Domáca návštevnosť klubov hokejovej extraligy Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
12. MHk 32 Liptovský Mikuláš - 1 006 divákov na...
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK Dukla Ingema Michalovce