Zvolen je krok od postupu do semifinále. Spišiakov potiahli Kanaďania

Hokejisti Spišskej Novej Vsi triumfovali v štvrtom štvrťfinálovom stretnutí play off hokejovej extraligy nad Banskou Bystricou 2:0 a vyrovnali stav série na 2:2. Zvolen dokázal uspieť na ľade Nových Zámkov 4:2 a už len jedno víťazstvo ho delí od postupu do semifinále.

20.03.2023 20:19 , aktualizované: 22:56
SR hokej TEL extraliga štvrťfinále Nové Zámky... Foto: ,
Oporou hokejistov Zvolena bol v štvrtom zápase série brankár Shane Hanna.

Zvolenčania sa tak ujali vedenia v sérii 3:1 a o postupe medzi kvarteto najlepších tímov sezóny môžu rozhodnúť na domácom ľade vo štvrtok 23. marca.

Domáci zvládli lepšie úvodnú tretinu, ktorú vyhrali po góloch Tomáša Mikúša a Faitha 2:1. Zvolenčania však dokázali v prostrednej časti zabrať a zásluhou zvýšenej aktivity tretinu jasne ovládli.

Strelili v nej tri góly, keď sa presadili Zuzin, Marcinek a Hecl. V treťom dejstve Zvolen kontroloval hru, k čomu mu pomohla aj 6 a pol minútová pasáž bez prerušenia hry, ktorá domácim výrazne ubrala sily. Ani v hre bez brankára už Novozámčania zápas nedokázali zdramatizovať.

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)
Góly: 4. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 13. Faith (Lee, J. Mikúš) – 5. Bondra (Viedenský, Zuzin), 26. Zuzin (Viedenský, Hecl), 30. Marcinek (Csányi, Šiška), 40. Hecl (Sideroff). Rozhodovali: Hronský, Baluška – Klejna, Jurčiak, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2112 divákov
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Chovan, Lee, Hatala, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Števuliak, J. Mikúš, Faith
Zvolen: Paterson – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Sládok, Kubka, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, V. Fekiač, Jakúbek – A. Barcík
/stav série: 1:3/

Zostrih zo zápasu Nové Zámky vs. Zvolen.

Na Spiši rozhodli góly od Kanaďanov

O víťazstve domácich rozhodli góly kanadských útočníkov Haydena Verbeeka a Kalea Kerbashiana. Piaty duel je na programe vo štvrtok 23. marca v Banskej Bystrici.

Domáci boli v úvodnom dejstve strelecky aktívnejší, avšak brankára Sedláčka z pätnástich pokusov neprekonali ani raz. Skóre zápasu otvoril na začiatku prostrednej časti Verbeek, ku ktorému sa v 35. minúte pridal ďalší legionár Kerbashian a Spišiaci išli do dvojgólového vedenia.

V ďalšom priebehu hry si domáci" zodpovedne plnili defenzívne povinnosti a štvrtý duel zvládli s čistým kontom.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 22. Verbeek (La Porte), 35. Kerbashian (Rapáč, La Porte). Rozhodovali: Snášel, Štefik – D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2470 divákov
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Žiak, Ališauskas, Ulander, Oullet-Beaudry, Malina, J. Valach, Groch – Vandas, Bortňák, Rapáč – Verbeek, Vartovník, La Porte – Majdan, Kerbashian, Džugan – Reway, Nellis, Giľák
Banská Bystrica: Sedláček – Bačik, Luža, Ryczek, Kojo, Cormier, Ďatelinka – Watling, Kontos, Šoltés – Výhonský, Tamáši, Gašpar – Jednek, Bíreš, J. Sukeľ – Kabáč, Sojka, Gabor