Liptáci sa po skalpe Slovana zachránili, zostúpi Prešov. Vyhrajú základnú časť Košice?

Hokejisti Prešova zostúpia z Tipos Extraligy do druhej najvyššej súťaže. Definitívne o tom rozhodla ich prehra vo Zvolene (0:7) v predposlednom 43. kole a zároveň víťazstvo Liptovského Mikuláša nad vedúcim Slovanom Bratislava (3:1). Liptáci sa udržali medzi slovenskou elitou, pred záverečným kolom majú pred posledným Prešovom šesťbodový náskok.

03.03.2023 20:36 , aktualizované: 22:07
SR Hokej Extraliga 43. kolo BBX Foto: ,
Hokejisti Prešova (biele dresy) a Zvolena počas potýčky v zápase 43. kola.

Istotu účasti v prvej šestke majú napriek prehre v Košiciach (0:3) hráči Spišskej Novej Vsi, ktorá si tak prvýkrát v histórii zahrá štvrťfinále play off extraligy.

Slovan zlyhal na Liptove

Úradujúci majster Slovan nevyužil v Liptovskom Mikuláši možnosť zaistiť si víťazstvo v základnej časti, bodovo ho dostihli druhé Košice, pred záverečným kolom má však stále všetko vo svojich rukách. Ak zdolá doma Nové Zámky v riadnom hracom čase, obháji Pohár Dušana Pašeka.

Liptáci sa ujali vedenia v 7. minúte zásluhou presilovkového gólu Kirilla Diakova, v druhej tretine poistili náskok Tomáš Bokroš a Kamil Walega.

Hlavaj Slovan Čítajte rozhovor Ideálny scenár? Zisk titulu so Slovanom a potom účasť na MS, praje si Hlavaj

Hostia dokázali v tretej časti už len znížiť gólom Tomáša Ziga v početnej výhode. Mikuláš sa udržal medzi elitou, pred nedeľným záverečným extraligovým kolom má nedostihnuteľný šesťbodový náskok pred posledným Prešovom, ktorý zostupuje do SHL.

L. Mikuláš si víťazstvom nad Slovanom nielen udržal extraligovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu, ale navyše si udržal šancu postúpiť do kvalifikácie play off. Nitra totiž prehrala v Trenčíne 2:4 a pred Liptákmi má už iba trojbodový náskok, v nedeľu privíta Mikuláš doma pod Zoborom.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Gól: 7. Diakov (Saari, Karsums), 25. Bokroš (Walega, Karsums), 28. Walega (Vähätalo, Handlovský) – 45. Zigo (Duke, Ščerbak). Rozhodovali: Stano, Korba – Jedlička, Stanzel, vylúčení: 10:6 na 2 min., navyše Walega 5 min+DKZ za bitku – Török 5 min+DKZ za napadnutie, Golian 5 min za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1680 divákov.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Bokroš, Diakov, Novajovský, Hudec, Kapičák, Braun – Karsums, Walega, Handlovský – Kriška, Saari, Kuru – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Vankúš, Šmída, Štrauch
HC Slovan Bratislava: Coreau – Kallen, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Minárik – Fominych, Duke, Ščerbak – Kukumberg, Kytnár, Zigo – Török, Lipiansky, Petriska

Rozbehnuté Košice uspeli aj nad Spišskou Novou Vsou

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0.

Skóre otvoril košický kapitán Michal Chovan, ktorý sa po vyše mesačnej absencii vrátil do zostavy.

SR Hokej Extraliga 43. kolo BBX Čítajte viac Liptovský Mikuláš, skandovali Košičania. Prešovčania pomenovali príčiny vypadnutia

Ďalšie dva góly domácich pridali Matúš Havrila a Marek Bartánus, ktorý uzavrel skóre gólom do prázdnej bránky. Brankár Jaroslav Janus dosiahol tretie čisté konto v kariére a prispel k tomu, že Košičania neinkasovali už v štyroch domácich zápasoch po sebe.

„Oceliari“ sa ziskom troch bodov dotiahli na lídra tabuľky Slovan Bratislava a o víťazovi základnej časti sa rozhodne až v jej poslednom kole v nedeľu.

Košičania sa predstavia v Banskej Bystrici, Slovan bude hrať doma s Novými Zámkami.

HC Košice – HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Chovan (Fejes, Jääskeläinen), 24. Havrila (Olsson, Breton), 60. Bartánus (Fejes, Chovan). Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík – Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3793 divákov.
Košice: Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Romančík, Southorn, A. Bartoš – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Chovan, Fejes – Lamper, Linet, Paršin – Leskinen, Hovorka, Havrila
Spišská Nová Ves: Surák – Valach, Malina, Ališauskas, Žiak, Beaudry, Ordzovenský, Groch – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Laporte, Nellis, Giľák – Vartovník, Myklucha, Džugan

Bystričania uspeli v Poprade

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica triumfovali na ľade HK Poprad 4:2. Domáci po prehre stratili možnosť dostať sa na šieste miesto, ktoré zaručuje priamy postup do štvrťfinále play off.

Banská Bystrica rozhodla o víťazstve v druhej tretine a dostala sa v tabuľke na 4. priečku pred Spišskú Novú Ves. „Kamzíci“ naopak prehrali druhý duel za sebou, patrí im 8. priečka a predstavia sa v kvalifikácii o postup do štvrťfinále.

HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 10. Mlynarovič (Bubela, Kukuča), 49. Svitana (Betker, Drgoň) – 2. Kontos (Watling, Troock), 29. Bíreš (Kabáč), 36. Troock (Kontos), 59. Bačik (Tamáši). Rozhodovali: J. Konc ml., Novák – Bogdaň, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1605 divákov.
Poprad: Peters – Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Podlipnik, Betker, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Peresunko, Špirko, Svitana – Bubela, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, Petráš, Paločko – Sokoli
Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Cormier, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Šoltés, Tamáši, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Gabor, Urbánek, Kabáč

Zvolen deklasoval Prešov, ktorý sa lúči s elitou

Hokejisti Zvolena zvíťazili nad posledným Prešovom 7:0 a po piatich prehrách bodovali naplno. Prešov prehral tretí duel za sebou a kolo pred koncom základnej časti opúšťa najvyššiu súťaž, pretože už nemá šancu skončiť na predposlednej priečke.

Zvolenčania bez šiestich hráčov základnej zostavy v prvej tretine dominovali a v piatej minúte išli za 27 sekúnd do vedenia 2:0. Najprv po strele Hecla a potom v početnej výhode po koncovke Sideroffa.

Prešovčania v ďalšej časti nevyužili štyri presilovky za sebou, trikrát ich zachránila žŕdka a nepomohla im ani výmena brankárov.

V polovici stretnutia skóroval druhýkrát Hecl a v tretej tretine pridali ďalšie góly po dierach v defenzíve hostí Hain, Huntebrinker a Bondra. O výsledkovú bodku sa postaral v presilovke Jedlička.

HKM Zvolen – HC MV Transport Prešov 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Góly: 5. M. Hecl (Sideroff), 5. Sideroff (Messner, Huntebrinker), 30. M. Hecl (Sideroff, Sládok), 45. Hain (M. Hecl, Huntebrinker), 47. Huntebrinker (Šiška), 47. R. Bondra (Jedlička, Marcinek), 51. Jedlička (Huntebrinker, Messner). Rozhodovali: D. Konc st., Baluška – Synek, Gegáň, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Mudrák – Ľalík obaja 5 + DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1596 divákov.
Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Hain, Sládok – Jedlička, Marcinek, R. Bondra – M. Hecl, Huntebrinker, Sideroff – A. Barcík, Brumerčík, Csányi – Kolenič, Šiška, Stupka
Prešov: Bespalov (21. Rabčan) – F. Fekiač, Giles, Chlystov, Nátny, O. Turan, D. Jendroľ, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avtsin – Žilka, T. Klíma, Ščurko – Ľalík, Šimun, K. Jendroľ – Thomka

Nové Zámky uspeli nad Michalovcami

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v súboji tabuľkových susedov doma nad Duklou Ingema Michalovce 4:2. Svojho súpera preskočili v tabuľke a patrí im 6. priečka, čiže posledné miesto garantujúce priamy postup do play off. Pred hráčmi zo Zemplína majú náskok dvoch bodov.

O rozhodujúci presný zásah sa postaral v 27. min štvrtý útok Novozámčanov, skóroval Juraj Mikúš. V záverečnej minúte pridal poistku Tomáš Mikúš.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Loggins (Lee), 6. T. Mikúš (Ondrušek, Klempa), 27. J. Mikúš (Faith, Bezúch), 60. T. Mikúš (Farley, Mamčics) – 9. Macejko (Okoličány), 20. Galamboš. Rozhodovali: Výleta, Rojík – M. Orolín, Hajnik, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.
Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Michal Roman, L. Kozák, Ligas, Mamčics – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Bezúch, J. Mikúš, Faith – Laurenčík
Michalovce: Škorvánek – Bazevičs, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Garreffa, Galamboš, Paločko – Žitný, Buc, Bjalončík – Vašaš, Chalupa, Okoličány

Trenčín si poradil s Nitrou

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili nad HK Nitra 4:2. Domáci figurujú na deviatej priečke tabuľky o bod za Popradom. Nitra je desiata a v záverečnom kole sa pobije o poslednú postupovú priečku v priamom súboji s jedenástym Liptovským Mikulášom, ktorý prekvapujúco vyhral doma nad Slovanom Bratislava 3:1.

Nitrania si v úvode zahrali presilovku 5 na 3, no šancu nevyužili a potom doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť. V prvej tretine hrali až dvakrát v oslabení o dvoch hráčov, čo Trenčania využili. V 6. minúte otvoril skóre Sojčík a v 11. pridal druhý gól Petráš.

Nitra nevyužila ani svoju druhú šancu v hre 5 na 3 a krátko po prvej prestávke pykala, keď zvýšil už na 3:0 Tourigny. Ďalšie tri góly padli v presilovkách. Najprv v 49. minúte znížil Baláž, v 54. upravil na 4:1 Čacho a o tri neskôr skorigoval výsledok Lacka.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 6. Sojčík (Šťastný, Flick), 11. Petráš (Čacho, Tourigny), 24. Tourigny, 54. Čacho (Tourigny) – 49. Baláž (Krivošík, Tvrdoň), 56. Lacka (Tvrdoň, Gill). Rozhodovali: Žák, Štefik – Junek, D. Konc ml., vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3148 divákov.
Trenčín: Honzík – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ozols, Martiška, Kupec – Petráš, Čacho, Dalecký – Thelin, Flick, Drábek – Hudec, Sojčík, Šťastný – Krajčovič, Jakubec, Obdržálek
Nitra: O'Connor – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Buncis, Tvrdoň – Čederle, Solenský, Knies

Topoľčany postúpili do predkola play off

Hokejisti Topoľčian si v poslednom kole základnej časti Slovenskej hokejovej ligy (SHL) zabezpečili postup do predkola play off.

Na domácom ľade zvíťazili nad Trnavou 4:2 a pri rovnosti bodov s Levicami rozhodli v ich prospech lepšie vzájomné zápasy. Sezóna sa skončila pre jedenásty tím tabuľky Levice a aj pre Brezno, ktoré zo súťaže vypadne.

Štvrťfinálové zápasy play off odštartujú v utorok 14. marca. Víťaz základnej časti Vlci Žilina sa stretne s horšie umiestneným tímom spomedzi postupujúcich z predkola play off. Lepší z nich nastúpi proti Dubnici, ktorá obsadila 2. miesto. Ďalšie dve štvrťfinálové dvojice sú Humenné – Slovan Bratislava B a Trnava – Martin.

Tímy na 7.- 10. mieste odohrajú kvalifikáciu o postup do štvrťfinále na tri víťazné zápasy. Po základnej časti siedma Skalica bude hrať proti desiatym Topoľčanom, druhú sériu predkola tvoria Považská Bystrica a Žiar nad Hronom. Úvodné súboje sú na programe v utorok 7. marca od 18.00 v Skalici a Považskej Bystrici.

SHL – 44. kolo:

HK VITAR Martin – HK Levice 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 24. Vorobjev (Lahtinen), 27. Vorobjev (Petran, Tyczynski), 46. Lahtinen (Petran, Tyczynski) – 13. Šramaty (Scheuer), 30. Vorona (Rais), 39. Rais (Leščenko, Šiškov), 56. Svitana (Šiškov, Rodionov), 60. Svitana (Rodionov, Šiškov). Rozhodovali: Tornay, Jobbágy – Kovalčík, Ševčík, vylúčení: 10:10, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 698 divákov

HK ‘95 Považská Bystrica – TSS Group Spartak Dubnica 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly: 11. Haluška, 48. Haluška (L. Ďurkech, Lušňák) – 12. Beták (Tábi), 22. Ďuriš (Mikula, Trška), 25. Mikula (Janík, Škvarek), 34. Géci (Škvarek, Mikula). Rozhodovali: Adamec, Lesay – Nosek, Hercog, vylúčení: 2:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 734 divákov

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 5. Stránský (Ručkay, Šandor), 35. Dosek (Stránský, Ručkay), 35. Ručkay (Plochotnik, Bystričan), 43. Piačka (Dosek, Gergel) – 2. Antonov (Kukumberg, Schmidt), 31. Galimov (Korím, Hollý). Rozhodovali: Goga, Fridrich – Valo, Olle, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1450 divákov

HK ESMERO Skalica – Modré krídla Slovan 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Včelka (Janáč, Vidovič), 35. Hujsa (Landrigan, Šátek), 43. Šátek (Hujsa, Landrigan) – 1. Ožvald (Dej). Rozhodovali: Moller, Čahoj – Frimmel, Kollár, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1852 divákov

HC 19 Humenné – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Jakúbek (Chlepčok, Fekiač), 36. Tatár (Halama, Kováč), 46. Suchý (Gábor, Kobolka). Rozhodovali: Kalina, Smerek – Pribula, Tomáš, vylúčení: 4:6, navyše: Demiters 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, Szypula (obaja Žiar nad Hronom) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 613 divákov