Slovan dostal tri góly za šesť minút. Zvolen prehral v derby s Banskou Bystricou

Hokejisti Nitry zvíťazili v 39. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad Slovanom Bratislava 3:2. V stredoslovenskom derby prehral Zvolen s Banskou Bystricou 5:6. V tabuľke si tak Slovan udržal trojbodový náskok pred druhým Zvolenom.

19.02.2023 18:38 , aktualizované: 22:00
SR Nitra šport hokej TEL 30. kolo Prešov NRX Foto: ,
Radosť hokejistov Nitry.

Hokejisti Nitry položili základ úspechu proti lídrovi tabuľky v úvodnom dejstve, ktoré vyhrali 3:0, keď sa strelci presadili v rozpätí šiestich minút.

Nitru opäť podržal viacerými dôležitými zákrokmi brankár Libor Kašík, ktorý zaknihoval desiatu výhru v nitrianskom drese. „Belasí“ dokázali zápas zdramatizovať, avšak v záverečnej hre bez brankára už nevyrovnali.

TEL – 39. kolo:
HK Nitra – HC Slovan Bratislava 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Baláž (Krivošík, Green), 9. Buncis (Knies), 11. Gill (Sýkora, Elmer) – 33. Pecararo (MacKenzie), 44. Beňo (Lipiansky). Rozhodovali: Stano, Krajčík – Hajnik, Tvrdoň, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3406 divákov.
Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Šiškov – Bajtek, Baláž, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Tvrdoň, Buncis, Čederle – Knies, Solenský, Lacka
Slovan: Hlavaj – Golian, MacKenzie, Maier, Kallen, Sersen, Gachulinec, Beňo, Šotek – Ščerbak, Harris, Pecararo – Takáč, Duke, Fominych – Zigo, Kytnár, Torok – Preisinger, Lipiansky, Kukumberg

Zostrih zo zápasu Nitra vs. Slovan.

Hetrik Watlinga umlčal Zvolen

Hokejisti Zvolena podľahli na svojom štadióne v derby Banskej Bystrici 5:6. Nedotiahli sa tak z druhej priečky bodovo na vedúci bratislavský Slovan.

Hráči spod Urpína zaknihovali tretí triumf za sebou a dostali sa na štvrté miesto v tabuľke pred Spišskú Novú Ves. O troch bodoch pre Banskú Bystricu rozhodol hetrikom Patrick Watling, víťazný gól vsietil 51 sekúnd pred koncom.

HKM Zvolen – HC '05 Banská Bystrica 5:6 (1:0, 3:3, 1:3)
Góly: 15. Viedenský, 23. Hanna (Viedenský), 24. Sideroff (M. Hecl, Sládok), 26. Stupka (Šiška), 57. M. Hecl (Sideroff, Hunterbrinker) – 22. Watling, 27. Tamáši (Watling, Kontos), 37. Watling (Cormier, Troock), 49. Tamáši (Šoltés, Jendek), 52. Troock (Watling, Kontos), 60. Watling (Holenda, Troock). Rozhodovali: M. Smrek, Štefik – Bogdaň, Janiga, vylúčení na 2 min.: 3:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3220.divákov
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík – Turnbull, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Marcinek, Zuzin – Stupka, Šiška, Csányi
Banská Bystrica: Belányi (32. – 34. Andrisík) – Ryczek, Kojo, Luža, Bačík, Holenda, Cormier – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Watling, Kontos, Troock – Šoltés, Urbánek, Jendek – Urbánek, G. Gabor, Kabáč

Prvá prehra Trenčína na vynovenom štadióne

Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín 5:3. Ukončili tým päťzápasovú víťaznú sériu Trenčanov, ktorí prvýkrát prehrali na zrekonštruovanom Zimnom štadióne Pavla Demitru.

Vydarenú premiéru v drese „oceliarov“ absolvoval americký útočník Hunter Fejes, ktorý nazbieral tri kanadské body za 1 gól a 2 asistencie, jeho spoluhráč z útoku Brett Pollock štyri (2+2).

Košičania zdolali Trenčín vo všetkých štyroch vzájomných zápasoch v prebiehajúcej sezóne 2022/2023 a celkovo ich zdolali už v siedmich zápasoch za sebou. „Oceliari“ sú v tabuľke naďalej na priebežnom treťom mieste, Trenčania spadli na deviatu za Poprad.

HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 21. Sojčík, 24. Hudec (Valach, Sojčík), 55. Flick (Dalecký, Pietroniro) – 10. Pollock (Paršin, Bartánus), 22. Lamper (Pollock, Fejes), 42. Fejes (Pollock), 48. Pollock (Fejes, Šedivý), 49. Šedivý (Rogoň). Rozhodovali: Crman, Baluška – Kacej, M. Orolin, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Nemčík (Tren.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4392 divákov.
Trenčín: Honzík – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Dalecký – Hudec, Sojčík, Valach – Krajčovič, Jurík, Obdržálek – Stahoň
Košice: Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl – Jääskeläinen, Slovák, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Zostrih zo zápasu Trenčín vs. Košice.

V Nových Zámkoch rozhodol Loggins

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Troy Loggins, ktorý ním zavŕšil svoj prvý hetrik v slovenskej extralige.

Aj vo štvrtom vzájomnom zápase týchto súperov v sezóne 2022/2023 sa zrodil najtesnejší výsledok. Novozámčania zdolali Spišiakov druhýkrát v ročníku a upevnili si miesto v prvej šestke. Spišiaci prehrali tretí zápas za sebou a deviaty z uplynulých jedenástich.

HC MIKRON Nové Zámky – HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:4 pp (3:3, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 1. Loggins (Johnson, Klempa), 3. Ondrušek (Ligas, Faith), 19. Jackson (Farley, T. Mikúš), 33. Loggins (Klempa, Hatala), 64. Loggins (Johnson) – 6. Džugan (Giľák, Myklucha), 10. Kerbashian (Majdan, Laporte), 19. Majdan (Kerbashian, Valach), 25. Majdan (Kerbashian). Rozhodovali: Výleta, Moller – Synek, Tichý, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1752 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Hatala, Kozák, Ligas, Mamčics, Laurenčík – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Faith, J. Mikúš, Bezúch – Múčka, Ondrušek, Lapšanský
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Ulander, Valach, Groch, Žiak – Rapáč, Nellis, Réway – Laporte, Kerbashian, Majdan – Džugan, Myklucha, Giľák – Vartovník, Bortňák, Belluš

Zostrih zo zápasu Nové Zámky vs. Spišská Nová Ves.

Divákov v Prešove zarmútil v predĺžení Suja

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 39. kola Tipos extraligy na ľade HC MV Transport Prešov 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 65. minúte útočník Jakub Suja.

Prešovčania viedli do 59. minúty 2:1 a siahali na tri body v snahe vylepšiť si pozíciu na poslednom mieste tabuľky. Michalovský útočník Radovan Puliš však gólom na 2:2 poslal zápas do predĺženia a jeho tím si napokon odniesol aj druhý bod. Pozície oboch tímov v tabuľke sa nezmenili.

Michalovce sú naďalej tesne za prvou šestkou, Prešov má na poslednej 12. priečke šesťbodové manko na Liptovský Mikuláš.

HC MV Transport Prešov – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 31. Krajč (Klíma, F. Fekiač), 38. Nauš (Gerlach, Giles) – 29. Galamboš (Žitný), 59. Puliš (Pereskokov, Hammond), 65. Suja (Glazkov, Paločko). Rozhodovali: Snášel, J. Konc ml. – M. Stanzel, Knižka, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1035 divákov.
Prešov: Rabčan – F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Žilka – Lalík, Šimun, K. Jendroľ – Krajč
Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik, R. Novák – Puliš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Zostrih zo zápasu Prešov vs. Michalovce.

V tesnom zápase uspel Poprad na Liptove

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš prehrali s HK Poprad 3:4. O triumfe hostí rozhodol v 49. minúte Patrik Svitana. Popradčania sa posunuli v tabuľke na 8. miesto, Liptáci sú na predposlednej 11. priečke.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Góly: 19. Ventelä (Kriška), 28. Walega (Handlovský), 36. Vankúš (Novajovský, Kuru) – 12. Vainio (Záborský, Kotvan), 29. Záborský, 34. Kotvan (Vainio), 49. Svitana (Špirko, Peresunko) . Rozhodovali: Žák, Korba – Frimmel, Valo. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1300 divákov
L. Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška – Kuru, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Štrauch, Šmída, Vankúš
Poprad: Peters – Vainio, Kotvan, Drgoň, Meliško, Betker, Brincko, Jasečko, Sokoli – Záborský, Bubela, Razgals – Peresunko, Špirko, Svitana © – Kukuča, Petráš, Jermain – Kundrik, Mlynarovič, Paločko

Zostrih zo zápasu Liptovský Mikuláš vs. Poprad.

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HK Nitra #Tipos extraliga