Nitra rabovala v Košiciach. Slovan si poradil s Bystričanmi

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v domácom zápase 36. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 4:2.

05.02.2023 19:50
slovan, bystrica Foto: ,
Momentka zo zápasu Slovan - Banská Bystrica.

Hostia neuspeli prvýkrát po sérii piatich výhier za sebou. „Belasí“ sa vďaka trom bodom udržali na čele tabuľky, „baranom“ patrí piata priečka.

Pred zápasom obdržal pamätný dres domáci útočník Tomáš Zigo, ktorý odohral ešte 29. januára proti Popradu (5:4 po predĺžení) svoj 500. zápas v najvyššej súťaži.

slovan, bystrica Čítajte viac ONLINE: Zápas Slovan - Banská Bystrica sme sledovali naživo

Obhajca titulu položil základ úspechu v prostrednej časti, v ktorej sa presadil trikrát. Svoj prvý gól v drese Slovana zaznamenal útočník Nikita Ščerbak.

HC Slovan Bratislava – HC '05 Banská Bystrica 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Góly: 22. Ščerbak (Harris, Pecararo), 24. Lukošik (Kytnár, Gachulinec), 25. Harris (Ščerbak), 60. Takáč (Zigo) – 5. Gašpar (Bíreš), 47. Holenda (Sukeľ, Gašpar).
Rozhodovali: Moller, Žák – Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7431 divákov.
Slovan Bratislava: Coreau – Golian, MacKenzie, Maier, Kallen, Sersen, Gachulinec – Ščerbak, Harris, Pecararo – Takáč, Duke, Fominych – Haščák, Preisinger, Török – Zigo, Kytnár, Lukošik – Šotek
Banská Bystrica: Sedláček (31. Belányi) – Bačik, Luža, Ryczek, Kojo, Bača, Holenda – Troock, Kontos, Watling – J. Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Urbánek, Šoltés – Kabáč, Sojka, Gabor

Nitra predviedla v Košiciach obrat

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HC Košice 3:2. Tromi bodmi si vylepšili pozíciu v spodnej časti tabuľky, Košičania sú po druhej prehre za sebou na priebežnom treťom mieste.

Na bezgólovej prvej tretine nič nezmenila ani 84-sekundová presilovka Košíc o dvoch hráčov. Hostia išli do vedenia v druhej tretine v oslabení po góle Gilla.

Košičania pomerne rýchlo otočili na 2:1, no Gill v 49. minúte vyrovnal. Nitrania v závere tretej tretiny nevyužili presilovku o dvoch hráčov, ale po nej Jozef Baláž rozhodol o zisku troch bodov pre Nitru.

HC Košice – HK Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 26. Lamper (Tybor, Olsson), 28. Paršin (Southorn) – 22. Gill (Sýkora), 49. Gill (Elmer, Čederle), 58. Baláž (Bajtek, Lacka).
Rozhodovali: T. Orolin, Kalina – Tichý, Stanzel, vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1862 divákov
Košice: Janus – Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Tybor – Bartánus, Slovák, Rogoň – Lamper, Linet, Paršin – Jokeľ, Havrila, Krasnozhon
Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Šiškov – Krivošík, Buncis, Baláž – Elmer, Gill, Sýkora – Lacka, Bajtek, Čederle – Solenský, Knies

Zvolen uspel v Zámkoch

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade HC MIKRON Nové Zámky 6:3. Najvýraznejšou mierou sa na tom podieľal útočník Maroš Jedlička, ktorý nazbieral štyri kanadské body za dva góly a dve asistencie.

Zvolenčania si v poslednom kole pred februárovou reprezentačnou prestávkou upevnili priebežné druhé miesto, na ktorom strácajú na lídra Slovan Bratislava jeden bod.

Novozámčania sú na priebežnom šiestom mieste s dvojbodovým náskokom na Michalovce.

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Góly: 7. Jackson (Lee, Farley), 30. Ondrušek, 42. Ondrušek (Bezúch, Klempa) – 5. Bondra (Hanna, Zuzin), 10. Langkow (Jedlička, Bondra), 23. Zuzin (Stupka), 36. Csányi (Jedlička), 50. Jedlička (Bondra, Langkow), 60. Jedlička (Bondra).
Rozhodovali: Baluška, Crman – M. Orolin, Drblík, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1621 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, T. Mikúš, Loggins – Faith, Ondrušek, Klempa – Hajnik, J. Mikúš, Múčka – Rúžek
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok – Jedlička, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi

Drámu pod Tatrami rozhodli nájazdy

Hokejisti HK Poprad prehrali s HC MV Transport Prešov 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Rozhodujúci gól strelil v druhej sérii hosťujúci útočník Alexander Avcin, ktorý zaznamenal počas duelu aj tri asistencie.

Prešovčania triumfovali nad Popradom prvýkrát v sezóne. Hostia napriek víťazstvu zostali na poslednom 12. mieste v tabuľke. „Kamzíkom“ patrí 8. miesto.

HK Poprad – HC MV Transport Prešov 3:4 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 25. Kolouch (Meliško, Jasečko), 31. Záborský (Razgals, Kolouch), 54. Bubela (Betker) – 20. Giles (Gerlach, Avcin), 36. Girduckis (Avcin, Gerlach), 52. Fekiač (Tkáč, Avcin), rozh. nájazd Avcin.
Rozhodovali: D. Konc st., Korba – Janiga, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1211 divákov.
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Meliško, Vainio, Brincko, Podlipnik, Jasečko – Bubela, Mlynarovič, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Paločko, Kukuča – Kundrik, Petráš, Valigura
Prešov: Rabčan – Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Ľalík – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Sýkora – Žilka, Šimun, K. Jendroľ – Thomka

Východniarske derby pre Spišskú

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:1.

Základ víťazstva položili už v prvej tretine, v ktorej si vytvorili trojgólový náskok.

Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách a nadchádzajúcu reprezentačnú prestávku strávia na štvrtom mieste. Hráči Michaloviec prehrali piaty zápas po sebe.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly: 5. Réway, 7. Valach (Džugan, Bortňák), 17. Bortňák (Majdan, Rapáč), 30. Kerbashian (Beaudry, Rapáč), 32. Kerbashian (Réway, Beaudry) – 42. Bjalončík (Osburn, Pereskokov).
Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Bogdaň, Jurčiak, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2052 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Ordzovenský, Valach, Malina – Rapáč, Nellis, Majdan – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Réway, Myklucha, Giľák – Vartovník, Bortňák, Džugan
Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Cibák, Mihalik, Michalčin – Puliš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Žitný, Galamboš, Bjalončík – Chalupa

Prestrelka pre Trenčín

Hokejisti Trenčína zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 5:4. Dva góly Dukly strelil útočník Peter Sojčík, bilanciu 1+2 mal jeho spoluhráč z tretieho útoku Marek Valach.

Trenčania natiahli víťaznú sériu na tri zápasy a v tabuľke sú na 9. mieste, predposledný Liptovský Mikuláš prehral piatykrát za sebou.

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
Góly: 1. Sojčík (D. Hudec, Valach), 11. Valach (Ulrych, Flick), 16. Sojčík (Valach, D. Hudec), 24. Petráš (Sloboda, Čacho), 35. Krajčovič – 15. Štrauch (Hudec, Vankúš), 21. Handlovský (Kriška, Ventelä), 22. Michalík (Saari), 48. Vrábeľ (Saari).
Rozhodovali: Výleta, Smrek – Vyšný, Frimmel, vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 549 divákov.
Trenčín: Honzík – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Hlaváč, Ulrych, Stahoň – Sloboda, Čacho, Petráš – Drábek, Flick, Thelin – Valach, Sojčík, D. Hudec – Obdržálek, Gaťár, Krajčovič
Liptovský Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Djakov, Bokroš, M. Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Vähätalo, Kriška – Uhrík, Saari, Michalík – Lušňák, Kalousek, Vrábeľ – Štrauch, Šmida, Vankúš

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Košice #Spišská Nová Ves #HK Nitra #slovenská extraliga