Košice pálili, Slovan berie body. Majstrovi stačil na víťazstvo jediný gól

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatkovom šlágri 35. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 1:0.

03.02.2023 20:31
slovan, košice Foto: ,
Na snímke uprostred Patrik Lamper (Košice) a vľavo Michal Sersen (Slovan).

Jediný gól zápasu strelil už v 4. minúte Liam Pecararo. „Belasí“ sa po triumfe udržali na čele tabuľky pred Zvolenom, Košiciam priebežne patrí tretia priečka.

O čestné buly sa pred búrlivou kulisou postaral rekordér v počte extraligových štartov v košickom drese Richard Jenčík.

Rýchly gól Pecarara po úniku, do ktorého ho uvoľnil obranca Patrik Maier, predznamenal gólovo úrodný zápas, no opak bol napokon pravdou.

HC Košice vs. HC Slovan Čítajte viac ONLINE: Šláger Košice - Slovan sme sledovali naživo

Slovanisti mali v úvodných dvoch tretinách viac nebezpečných príležitostí, ale brankára Jaroslava Janusa neprekonali.

Napokon im k víťazstvu stačil jediný gól, keďže brankár Jared Coreau zmaril všetky strely súpera a pripísal si už siedme čisté konto v sezóne.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 4. Pecararo (Maier, Harris).
Rozhodovali: J. Konc ml., Žák – Valo, D. Konc ml., vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6384 divákov.
Košice: Janus – Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Tybor – Bartánus, Slovák, Rogoň – Lamper, Linet, Paršin – Jokeľ, Havrila, Krasnozhon
Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Duke, Takáč – Haščák, Preisinger, Török – Lukošík, Kytnár, Zigo – Šotek

Michalovce padli s Bystričanmi

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade Michaloviec 3:1. Pripísali si piate víťazstvo v sérii, Zemplínčania naopak neuspeli štvrtýkrát za sebou.

O úvodné dva góly „baranov“ sa postaral Branden Curtis Troock, ktorý skóroval v 8. a 49. minúte. Za domácich znížil v 56. minúte obranca Zach Osburn, no poistku pre hostí do prázdnej bránky zariadil v 58. minúte Andrej Bíreš.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC '05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 56. Osburn (Hammond, Galamboš) – 8. Troock (Watling, Kontos), 49. Trook (Watling), 58. Bíreš (Gabor).
Rozhodovali: T. Orolín, Kalina – Ordzovenský, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1
Michalovce: Košarišťan – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik – Zabusovs, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Puliš, Garreffa – Vašaš, Galamboš, Chalupa
Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Šoltés, Tamáši, Jendek – Urbánek, Gabor, Kabáč

Zámky uspeli na východe po nájazdoch

Hokejisti HC MV TRANSPORT Prešov podľahli doma HC MIKRON Nové Zámky 1:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Austin Farley.

Novozámčania držia 6. priečku, ktorá zaisťuje priamy postup do play off. Prešovčania figurujú v tabuľke na poslednom mieste.

HC MV TRANSPORT Prešov – HC MIKRON Nové Zámky 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 20. Tkáč (Chlystov, Salituro) – 22. Lee (Farley), rozhodujúci nájazd Farley.
Rozhodovali: Snášel, Rojík – Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 906 divákov.
Prešov: Rabčan – F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Sýkora – Žilka, Šimun, K. Jendroľ
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, T. Mikúš, Loggins – Faith, Ondrušek, Klempa – Hajnik, J. Mikúš, Múčka

Prestrelku v Nitre vyhral Poprad

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HK Nitra 5:4 po samostatných nájazdoch.

„Corgoni“ neuspeli prvýkrát po sérii troch víťazstiev, „kamzíci“ zdolali Nitru tretíkrát zo štyroch vzájomných duelov v sezóne.

Nitrania dokázali otočiť nepriaznivý stav z 1:3 na 4:3. Popradčania však poslali zápas do predĺženia, v ktorom gól nepadol. V samostatných nájazdoch bol jediný úspešný exekútor Tomáš Záborský, útočník hostí sa presadil v 6. sérii.

HK Nitra – HK Poprad 4:5 pp a sn (0:2, 3:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 31. Buncis (Krivošík, Green), 38. Gill (Green), 38. Bajtek (Krivošík, Baláž), 41. Elmer (Sýkora, Green) – 4. Petráš (Valigura, Kundrik), 17. Mlynarovič (Podlipnik, Svitana), 36. Kolouch (Vainio, Záborský), 48. Bubela (Razgals, Podlipnik), rozhodujúci nájazd Záborský.
Rozhodovali: Štefik, Goga – Gegáň, Synek, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2869 divákov.
Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Šiškov – Baláž, Čederle, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Bajtek, Pekarčík, Buncis – Knies, Solenský, Lacka
Poprad: Peters – Drgoň, Betker, Vainio, Meliško, Podlipnik, Brincko, Jasečko, Sokoli – Svitana, Mlynarovič, Bubela – Razgals, Kolouch, Záborský – Kukuča, Paločko, Jermain – Valigura, S. Petráš, Kundrik

Liptáci pripravili Zvolen o bod

Hokejisti HKM Zvolen zdolali na domácom štadióne MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení a poistili si druhé miesto v tabuľke.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrali štvrtýkrát v rade, i keď v posledných troch stretnutiach získali vždy aspoň bod.

Duel sa pre zlú dopravnú situáciu v krajine začal s desaťminútovým oneskorením. V prvej tretine domáci využili presilovku Chrisom Langkowom, v treťom dejstve sa o vyrovnanie postaral Patrik Lušňák, ktorý uspel v dorážke. Duel napokon rozhodol v predĺžení už v 25 sekunde obranca HKM Joel Messner.

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 16. Langkow (Huntebrinker, Sideroff), 61. Messner (Jedlička, R. Bondra) – 45. Lušňák (Vankúš, Marek Hudec).
Rozhodovali: M. Korba, Jobbágy – Šoltés, Staššák, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1161 divákov.
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi
Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Mezovský, Diakov, T. Bokroš, Marek Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák – Handlovský, Vähätalo, Kriška – Uhrík, Saari, Michalík – Lušňák, Kalousek, Vankúš – Štrauch, Šmída, Braun

SHL – 37. kolo:

HK ESMERO Skalica – HC 19 Humenné 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 20. Janík (Hujsa, Šátek), 35. Kotvan (Mikula), 63. Kotvan (Vidovič) – 10. Zahradník (Vaško, Vrábeľ), 28. Frič (Vaško, Ťavoda). Rozhodovali: Fridrich, Adamec – Nosek, Šebeň, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 812 divákov

HK Gladiators Trnava – HK VITAR Martin 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 7. Antonov (Kukumberg, Miklík), 44. Galimov (Kukumberg) – 3. Fafrák (Poliaček, Petran), 41. Fafrák (Poliaček), 48. Fafrák (Milý). Rozhodovali: D. Konc st., Výleta – Klejna, Hercog, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 389 divákov

TSS Group Spartak Dubnica – Modré krídla Slovan 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Góly: 4. Zaťko (Huovinen, Beták), 25. Škvarek (Géci, Mikula), 31. Tábi (Beták, Zaťko), 36. Mikula (Géci) – 49. Polák (Petráš, Kukumberg). Rozhodovali: Čahoj, Moller – Rehák, Šefčík, vylúčení: 7:7 na 2 min., navyše Tábi – Žabka obaja 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 248 divákov

HK Levice – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Góly: 4. Vorona (Novák, Przygodzki), 7. Vorona (Svitana), 28. Šramaty (Vorobjev), 33. Novák (Vorobjev, Svitana), 33. Tužinský (Gubo, Moksunen), 47. Suľovský (Gubo, Tužinský) – 21. Suchý (Gábor, Čulík), 30. Kobolka. Rozhodovali: Mĺkvy, Lesay – Frimmel, Zelený, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 400 divákov

HC Topoľčany – VLCI Žilina 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 42. Addison (Hřebíček, Stránský) – 30. Macek (Koyš, Mráz), 33. Halama (Kluka, Sloboda), 59. Varga (Halama), 60. Uram. Rozhodovali: Bachúrik, Crman – Vyšný, P. Tvrdoň, vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše: Piačka – Pišoja obaja 5 min.+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 645 divákov

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Košice