Slovan pokazil záver a stratil bod. Nitra po prvýkrát zdolala Nové Zámky

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v 34. kole extraligy na domácom ľade nad Popradom 5:4 po predĺžení. Obhajcovia majstrovského titulu si v tabuľke upevnili prvú pozíciu a náskok na druhý Zvolen zvýšili na tri body.

29.01.2023 19:45 , aktualizované: 21:30
Slovan Bratislava Foto: ,
Liam Pecararo (vľavo) strieľa jeden zo svojich dvoch gólov do bránky Popradu.

Slovan v stretnutí prehrával 0:1, keď sa už v 4. minúte presadil hosťujúci Miloš Bubela. Domácich však nepriaznivý vývoj nevykoľajil a do kabín išli po góle Fominykha a dvoch zásahoch Pecarara za priaznivého stavu 3:1.

V druhej časti dokázal Poprad znížiť zásluhou Oldřicha Kotvana, no na dvojgólový rozdiel zvýšil v 36. minúte Samuel Takáč. Slovan napokon prišiel o plný bodový zisk v poslednej desaťminútovke. Najskôr v 52. minúte znížil Samuel Mlynarovič a štyri minúty pred koncom vyrovnal Patrik Svitana. V predĺžení napokon rozhodol o triumfe Slovana už po 62 sekundách Carl Ackered.

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 5:4 pp (3:1, 1:1, 0:2 – 1:0)
Góly: 13. Fominych (Takáč, Duke), 18. Pecararo (MacKenzie, Takáč), 20. Pecararo (Harris), 36. Takáč (Duke, Fominych), 63. Ackered – 4. Bubela (Jermain), 32. Kotvan (Záborský, Kolouch), 52. Mlynarovič (Svitana, Bubela), 56. Svitana (Mlynarovič, Betker). Rozhodovali: Krajčík, Žák – Frimmel, Valo, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Sersen (Slovan) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 5543 divákov.
Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominych, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska
Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paločko, Kundrik – Suchý

Nitrania prekvapili favorita

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HC MIKRON Nové Zámky 3:1. V tabuľke predposlední Nitrania prekvapili domácich a na piaty pokus sa im v sezóne podarilo tohto súpera zdolať. Navyše Nitra zvíťazila v siedmom z posledných ôsmich zápasov.

Bezgólové skóre zápasu zmenil v 31. minúte domáci obranca Mike Lee. Nitrania otočili skóre v polovici tretej tretiny, keď sa najskôr v presilovke presadil Sebastián Čederle a Filip Krivošík o 36 sekúnd poslal hostí do vedenia. Ich víťazstvo spečatil gólom do prázdnej bránky Sahir Gill.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly: 31. Lee (Bezúch, Loggins) – 49. Čederle (Elmer, Gill), 50. Krivošík (Buncis, Mezei), 60. Gill. Rozhodovali: Jobbágy, Fridrich – Junek, Jurčiak, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše T. Mikúš (N. Zámky) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3425 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Roman, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, T. Mikúš, Loggins – Faith, Ondrušek, Klempa – Múčka, J. Mikúš, Rúžek
Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Šiškov – Krivošík, Čederle, Baláž – Elmer, Gill, Sýkora – Buncis, Hrnka, Bajtek – Lacka, Solenský, Knies

Zostrih zo zápasu Nové Zámky vs. Nitra.

Košičania si upevnili tretie miesto

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:1. O triumfe definitívne rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

„Oceliari“ si 24. víťazstvom v sezóne upevnili priebežnú 3. priečku. Michalovce sú na 6. mieste so 61 bodmi, pričom rovnaký počet nazbierali aj Nové Zámky a Banská Bystrica.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 23. Pollock (Havrila, Šedivý), 34. Linet (Tybor), 42. Jääskeläinen (Southorn, Pollock), 52. Paršin (Linet, Lamper), 55. Southorn (Chovan, Bartánus) – 27. Zabusovs (Suja, Buc). Rozhodovali: Snášel, Štefik – Staššák, Šoltés, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2191 divákov
Košice: Janus – Romančík, Southorn, Deyl, Olsson, Ferenc, Šedivý – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Slovák, Pollock – Lamper, Linet, Paršin – Rogoň, Tybor, Havrila
Michalovce: Košarišťan – Michalčin, Mihalik, Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond – Žitný, Bjalončík, Paločko – Zabusovs, Buc, Suja – Pereskokov, Pavlovs, Garreffa – Vašaš, Galamboš, Chalupa

Zostrih zo zápasu Košice vs. Michalovce.

Bystričania uspeli na Spiši po predĺžení

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v Spišskej Novej Vsi 4:3 po predĺžení. Hostia trikrát dokázali nájsť gólovú odpoveď na vedenie Spišiakov a v predĺžení rozhodol o ich triumfe Alex Tamáši.

Vydarenú premiéru v drese Spišiakov má za sebou obranca Juraj Valach, ktorý prišiel k „rysom“ zo Slovana Bratislava. Zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenciu. Spišiakom patrí v tabuľke 4. priečka, Banská Bystrica uspela štvrtýkrát za sebou a figuruje na 7. pozícii.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC ‘05 Banská Bystrica 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 7. Kerbashian (Réway, Ouellet), 25. Giľák (Nellis, Valach), 46. Valach (Verbeek, Giľák) – 11. Troock (Watling), 34. Watling (Tamáši), 54. Kontos (Brejčák, Troock), 61. Tamáši (Šoltés). Rozhodovali: Korba, Konc ml. – Knižka, Bogdaň, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3452 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Ouellet, Valach, Malina, Ordzovenský, Ulander, Šuty – Kerbashian, Nellis, Vandas – Majdan, Réway, Rapáč – Verbeek, Myklucha, Giľák – Džugan, Bortňák, La Porte
Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Luža, Brejčák, Kojo, Bača, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, Urbánek

Zostrih zo zápasu Spišská Nová Ves vs. Banská Bystrica.

Posledný Prešov zvíťazil na Liptove

Hokejisti Prešova zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 4:3 po nájazdoch. Rozhodujúci premenil v šiestej sérii Alex Gerlach, ktorý predtým v riadnom hracom čase strelil dva z troch gólov hostí.

Prešov je aj napriek víťazstvu v dôležitom súboji o záchranu naďalej na chvoste tabuľky. Na predposlednú Nitru stráca päť bodov a na Liptovský Mikuláš osem, no odohral o zápas menej ako obaja jeho priami konkurenti.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC MV TRANSPORT Prešov 3:4 pp a sn (1:3, 1:0, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Kriška (Handlovský), 31. Vähätalo (Walega, Novajovský), 55. Uhrík (Vankúš) – 6. Gerlach (Girduckis, Fekiač), 8. Gerlach (t.s.), 15. Salituro (Šimun), rozh. náj.: Gerlach. Rozhodovali: Baluška, Konc st. – Kacej, Gegáň, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1300 divákov.
Liptovský Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun – Handlovský, Walega, Kriška – Štrauch, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Vankúš, Šmída, Pavúk
Prešov: Rabčan – Giles, Fekiač, Chlystov, Nátny, D. Jendroľ, Turan, Lalík – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avcin, Salituro, Krajč – Tkáč, Klíma, Ščurko – K. Jendroľ, Šimun, Žilka

Zostrih zo zápasu Liptovský Mikuláš vs. Prešov.

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Tipos extraliga