Zvolen triumfoval na Slovane a vrátil sa na čelo. Pardavý: Boli sme slabí v súbojoch

Hokejisti HKM Zvolen sa opäť dostali na čelo tabuľky Tipos extraligy. V utorkovom šlágri 30. kola triumfovali na ľade dovtedajšieho lídra Slovana Bratislava 4:2 a majú pred ním dvojbodový náskok. Zverenci Jána Pardavého však odohrali o jeden zápas menej.

17.01.2023 21:07 , aktualizované: 22:39
SR Hokej TEL 30.kolo Košice Nové Zámky KEX Foto: ,
Ville Leskinen (Košice) a v pozadí Tomáš Klempa (Nové Zámky) v zápase 30. kola hokejovej extraligy.

Góly hostí strelili dvakrát Hecl, raz Viedenský a Messner, za domácich boli úspešní Takáč a Pecararo.

Hostia oplatili „belasým“ dve vysoké prehry z októbra, resp. novembra uplynulého roka (2:10, 4:7).

Zvolen mal pred týmto duelom na konte dve prehry a mužstvo tak stále drží sériu, keď pod vedením trénerov Petra Oremusa a Andreja Kmeča ani raz neprehralo tri zápasy po sebe. Tá trvá od začiatku sezóny 2020/2021.

Tréner domácich Ján Pardavý nebol po zápase spokojný najmä s tým, ako jeho zverenci zvládli súboje v obrannom pásme.

Winter Games 2023, Slovan, Košice Čítajte aj Môj dom, môj hrad. Slovan na Tehelnom poli pred 14-tisíc divákmi zdolal Košice

Zvolenčania viedli po prvej tretine 1:0, Slovan v prostrednej časti hry vyrovnal. Na jej konci však opäť poslal hostí do vedenia Marek Viedenský. Jeho zásah si ešte arbitri preverovali na videu. Brankár domácich Jarred Coreau reklamoval sekanie útočníka HKM.

„Ja som zakončil, trafilo ma to niekam. Bol som tak 50 na 50. Ale rozhodcovia si to pozreli a gól bol napokon regulárny,“ povedal Viedenský. V tretej tretine dal Zvolen ešte dva góly, Slovan dokázal odpovedať iba raz.

„Slovan nám dal v dvoch zápasoch sedemnásť gólov, to sme už nechceli pripustiť, od začiatku sme išli za víťazstvom. Nechceli sme prerušiť sériu trénerov Kmeča a Oremusa, ktorí ešte neprehrali tri zápasy po sebe,“ dodal Viedenský.

Tehelné pole, Winter games Čítajte aj Fantastická robota. Hodinu pred zápasom bol ľad pod vodou, v Bratislave to dokázali

Tréner Slovana Ján Pardavý nebol s výsledkom spokojný, ale výkon svojich zverencov komentoval takto: "Z našej strany bola najhoršia prvá tretina, ale len v obrannom pásem, kde sme nepokrývali hráčov pred bránkou. Boli sme slabí v súbojoch, súper nás pretláčal, strácali sme veľa pukov.

Ale rozhodol gól na 1:2 po našej chybe. Ale hráči odmakali zápas, robili všetko, aby to zvrátili, ale Zvolen si počkal v tretej tretine na svoju chvíľu.

Nám chýbalo šťastie v zakončení a dobrý výkon podal aj brankár Trenčan. Ale s nasadením tímu som spokojný."

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 36. Takáč (Harris, Pecararo), 60. Pecararo (Lukošik) – 12. Hecl (Huntebrinker, Sideroff), 39. Viedenský (Zuzin, Stupka), 47. Messner (Hecl, Sideroff), 50. Hecl (Huntebrinker). Rozhodovali: Hronský, Snášel ml. – Šoltés, Durmis, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 3691 divákov.
Slovan: Coreau – Golian, MacKenzie, Valach, Maier, Sersen, Gachulinec, Ackered – Fominych, Harris, Pecararo – Lukošík, Kytnár, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Zigo, Bezák, Šotek – Kukumberg
Zvolen: Trenčan – Hraško, Messner, S. Barcík, Hanna, Kubka, Sládok – Jedlička, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – A. Barcík

Košice sa dočkali triumfu nad Zámkami

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HC MIKRON Nové Zámky 5:3. Tohto súpera zdolali prvýkrát v sezóne po dvoch prehrách na jeho ľade. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, v ktorej sa dvakrát presadil útočník Brett Pollock.

Košičania v prvej tretine otočili skóre z 0:1 na 2:1, keď sa v presilovkách presadil Joona Jäskeläinen. Ten mohol za stavu 3:2 dokonať hetrik, ale z trestného strieľania neskóroval. Hostia vyrovnali zásluhou Jacksona, ale ďalšie góly už nepridali.

Novozámčania prehrali tretí zápas po sebe a naďalej sú na 4. mieste tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku a pred Novými Zámkami majú štvorbodový náskok.

HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly: 16. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 19. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 23. Romančík (Havrila), 44. Pollock (Slovák), 49. Pollock (Bartánus, Olsson) – 8. Ondrušek (Mišiak, Chovan), 28. Múčka (T. Mikúš, Jackson), 38. Jackson (Mamčics, Farley). Rozhodovali: D. Konc st., T. Orolin – Staššák, Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1834 divákov.
Košice: Janus – Romančík, Southorn, A. Bartoš, Olsson, Ferenc, Šedivá – Jääskeläinen, Chovan, Paršin – Bartánus, Slovák, Pollock – Lamper, Linet, Leskinen – Rogoň, Havrila, Tybor
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, J. Mikúš, T. Mikúš – Mišiak, Ondrušek, Klempa – Hajnik, Múčka

Liptáci si poradili s Bystricou

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli na svojom ľade Liptovskému Mikulášu 3:5 a nepripísali si tak piatu výhru po sebe. V divokom zápase nedohrali pre vyššie tresty kapitáni oboch tímov. Hostia otočili duel z 0:3, pričom po dva góly strelili Ventelä a Saari.

V prvej tretine dominovali domáci, strelili tri góly a zaslúžene viedli 3:0. Lenže zverenci trénera Bokroša predviedli diametrálne odlišnú druhú tretinu, počas ktorej vyrovnali na 3:3 v priebehu šiestich minút.

Rozhodcovia potom prísne vylúčili bystrického kapitána Ďatelinku do konca zápasu a L. Mikuláš na začiatku tretej tretiny otočil na 4:3 v presilovke o dvoch hráčov.

Potom dostal trest do konca zápasu aj kapitán Liptákov Kriška, avšak hokejistom spod Urpína sa vyrovnať nepodarilo. V závere inkasovali pri hre bez brankára gól od Vankúša.

HC '05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)
Góly: 4. D. Jendek (Ďatelinka, Tamáši), 13. R. Gašpar, 20. Kontos (Troock, Watling) – 30. Saari (Diakov, Karsums), 34. Ventelä (Vähätalo, Karsums), 36. Ventelä (Mezovský, Walega), 43. Saari (Štrauch, Karsums), 59. Vankúš. Rozhodovali: Baluška, Výleta – D. Konc ml., Klejna, vylúčení na dve min: 5:2, vyššie tresty: 38. Ďatelinka 5+DKZ za vrazenie na mantinel – 44. Kriška 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1730 divákov.
Bystrica: Sedláček – Luža, Bačík, Ďatelinka, J. Brejčák, Matej Bača, Kojo, Frídel – Watling, Kontos, Troock – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Výhonský, Tamáši, D. Jendek – G. Gabor, Urbánek, Kabáč
L. Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Diakov, Pavúk, Novajovský, Marek Hudec, Kapičák – Karsums, Saari, Kuru – Kriška, Walega, Handlovský – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Vankúš, Šmída, Štrauch

Michalovce zvládli prestrelku

Hokejisti Michaloviec zdolali Trenčín 4:3. Hetrikom sa blysol vo svojom druhom stretnutí za Michalovce kanadský útočník Joseph Garreffa.

Hostia sa tak otriasli z dvoch predchádzajúcich prehier a patrí im šieste miesto v tabuľke. na piate Nové Zámky strácajú dva body. Trenčín je deviaty.

HK Dukla Trenčín – HK Dukla INGEMA Michalovce 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 6. Petráš (Čacho, Obdržálek), 21. Nemčík (Hudec), 45. Sloboda (Čacho, Starosta) – 15. Garreffa, 18. Garreffa (Pavlovs, Puliš), 32. Žitný (Valentini, Pereskokov), 47. Garreffa (Galamboš, Macejko). Rozhodovali: Štefik, Crman – Gegáň, Drblík, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 522 divákov.
Trenčín: Durný – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Petrovický – M. Sloboda, Čacho, Š. Petráš – M. Valach, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Obdržálek, Jurík, Stahoň
Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin – Galamboš, Valentini, Pereskokov – Garreffa, Pavlovs, Puliš – Paločko, Bjalončík, Žitný – Suja, Buc, Vašaš

Poprad uspel v predĺžení

Hokejisti Popradu zvíťazili na ľade Spišskej Novej Vsi 3:2 po predĺžení. O výhre „Kamzíkov“ rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia piatym gólom v sezóne obranca Adam Drgoň.

Spišská napriek prehre poskočila na štvrté miesto o bod pred Nové Zámky, Poprad slávil výhru druhýkrát po sebe a poskočil na siedmu priečku tabuľky.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Poprad 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 21. La Porte (Rapáč), 55. Beaudry (Džugan, Kerbashian) – 17. Kundrik (Petráš, Meliško), 36. Jermain (Kotvan), 64. Drgoň (Svitana, Záborský). Rozhodovali: Stano, Krajčik – Tvrdoň, Bogdaň, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3240 divákov
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander – Laporte, Nellis, Rapáč – Vandas, Myklukha, Kerbashian – Verbeek, Bortňák, Giľák – Džugan, Vartovník, Hamráček – Šuty
Poprad: Peters – Drgoň, Betker, Vainio, Kotvan, Podlipnik, Meliško, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrik, Paločko, Petráš – Sokoli

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava