Skokan dal hetrik Bystrici, Nitra po čase zabrala. Slovan schytal poltucet

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica podľahli v 48. kole Tipos extraligy Popradu 1:4 a zaknihovali tak druhú prehru v rade.

28.12.2022 20:26
Dávid Skokan Foto:
Dávid Skokan z Popradu.

V priamom súboji o siedmu priečku v tabuľke hostia odčinili stratu všetkých bodov v Liptovskom Mikuláši a oplatili hráčom spod Urpína výhru na ich ľade pred Vianocami. Hetrikom sa blysol Dávid Skokan.

HC '05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Góly: 49. J. Sukeľ (Bíreš, Gašpar) – 4. Skokan (Svitana, Vainio), 9. Svitana, 10. Skokan (Livingston), 46. Skokan (Svitana, Kotvan).
Rozhodovali: Baluška, Rojík – Jedlička, Vyšný, vylúčení na 2 min: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2437 divákov.
Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Luža, Matej Bača – Troock, Kontos, D. Jendek – Výhonský, Tamáši, Šoltés – Gašpar, Bíreš, Urbánek – J. Sukeľ, G. Gabor, Jamrich
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Livingston, Razgals – Matej Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, L. Paukovček, S. Petráš

Slovan padol a nevráti sa na čelo ligy

Hokejisti Nových Zámkov zdolali obhajcu titulu Slovan Bratislava 6:3. Bratislavčania prehrali po prvý raz z uplynulých štyroch duelov a nevyužili zaváhanie Zvolena, ktorý je napriek prehre v Liptovskom Mikuláši (4:5) stále na čele tabuľky o bod pred Slovanom. Zámčania sa posunuli na tretie miesto.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 6. Gennaro (Klempa, Faith), 11. Jackson (Johnson, Hatala), 22. Faith (Gennaro, Hatala), 31. Mikúš (Johnson, Chovan), 41. Jackson (Johnson), 57. Jackson (Mikúš, Johnson) – 20. Harris (Pecararo, Haščák), 22. Pecararo (Harris), 54. Haščák (Fominych, Golian).
Rozhodovali: Žák, Konc st., Kacej, Frimmel, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3826 divákov.
HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Kozák, Hatala, Mamčics, Ligas, Roman, Chovan – Farley, Johnson, Jackson – T. Mikúš, J. Mikúš, Števuliak – Klempa, Gennaro, Faith, Jobek, Ondrušek, Hajnik
HC Slovan Bratislava: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, Matoušek – Török, Preisinger, Petriska

Slovensko, Fínsko Čítajte viac Vodka, sóda, viac nám netreba. Slováci siahli po infantilnom gólovom songu

Liptáci si poradili so Zvolenom

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad lídrom tabuľky HKM Zvolen 5:4. Domáci útočník Lukáš Handlovský zaznamenal v zápase hetrik a pomohol tímu k druhému triumfu za sebou.

Liptovský Mikuláš dosiahol prvé víťazstvo nad Zvolenom v tejto sezóne a zároveň druhé pod vedením trénerskej dvojice Ernest Bokroš a Martin Hrnčár. Hostia nedokázali zabodovať v dvoch z uplynulých troch duelov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:4 (2:1, 0:1, 3:2)
Góly: 3. Handlovský (Walega, Kriška), 15. Handlovký (Walega, Mezovský), 43. Handlovský (Walega, Kriška), 44. Karsums (Kuru, Saari), 53. Šmída – 8. Langkow (Hanna), 38. Langkow (Bondra), 47. Sideroff (Huntebrinker, Hanna), 57. Sideroff (Hanna).
Rozhodovali: Orolín, V. Snášel ml. – Tvrdoň, Stanzel, vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše: Stupka (Zvolen) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1150 divákov.
Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Bakala – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Šmída, Vankúš, Štrauch – Kalousek
Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, S. Barcík, Hraško, Čulík – Stupka, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi – A. Barcík

Ordzovenský dal gól po 1079 dňoch

Hokejisti HK GROTTO Spišská Noví Ves zvíťazili na ľade HC Košice 5:3. Bolo to ich prvé víťazstvo na košickom ľade od návratu do extraligy v roku 2021.

Štyrmi kanadskými bodmi sa na triumfe hostí podieľal útočník Oleksij Myklucha (1+3). Spišiaci viedli po 13. minútach už 3:0 a brankára domácich Dominika Riečického nahradil Jaroslav Janus. Na 0:2 zvýšil obranca Spišiakov Peter Ordzovenský, pre ktorého to bol prvý gól po 100 extraligových zápasoch, resp. po 1079 dňoch.

Košičania sa gólmi Jakuba Lineta a Villeho Leskinena (2:3) vrátili do zápasu, no presný zásah Mykluchu v 33. minúte znovu znamenal dvojgólový náskok Spišiakov. Jordon Southorn síce v presilovke v 36. minúte znížil, no domáci už vyrovnať nedokázali. Giľák a Vartovník v závere zápasu spečatili víťazstvo hostí.

HC Košice – HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
Góly: 16. Linet (Southorn, Tybor), 21. Leskinen (Slovák, Paršin), 36. Southorn (Jääskeläinen, Pollock) – 6. Salituro (Kerbashian, Myklucha), 7. Ordzovenský (Vandas, Myklucha), 13. Vandas (Myklucha, Ulander), 33. Myklucha (Vandas, Kerbashian), 55. Giľák (Verbeek, Salituro), 59. Vartovník.
Rozhodovali: Kalina, Štefik – Janiga, Hercog, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3780 divákov. Zmeny: 13. Janus namiesto Riečického (Koš.)
Košice: Riečický (13. Janus) – Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota, Ferenc, Bartoš – Pollock, Chovan, Jääskeläinen – Paršin, Slovák, Leskinen – Bartánus, Linet, Tybor – Rogoň, Havrila, Lamper – Jokeľ
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry, Žiak, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Česánek – Majdan, Nellis, Rapáč – Verbeek, Salituro, Giľák – Vandas, Myklucha, Kerbashian – Hamráček, Vartovník, Novák

Černák Slafkovský Čítajte viac Kritika šéfov Canadiens: Situáciu so Slafkovským absolútne nezvládate!

Nitra bodovo zabrala po 13 zápasoch

Hokejisti Nitry si po trinástich prehrách pripísali prvé víťazstvo, keď v regionálnom zápase zdolali na domácom ľade Trenčín 4:1. Prvú výhru v drese „corgoňov“ si pripísal brankár Libor Kašík, ktorý zlikvidoval 25 pokusov súpera.

Nitrania mali už v úvodnej tretine výraznú streleckú prevahu, keď súpera prestrieľali v pomere 19:8. V prostrednej časti otvoril skóre prudkou strelou obranca Martin Bodák, na ktorého ešte dokázal reagovať vyrovnávajúcim gólom Tomáš Starosta.

„Corgoni“ však zlomili streleckú nemohúcnosť a víťazný gól zaznamenal v 28. minúte Jake Elmer. Definitívu zápasu dali v tretej tretine František Gajdoš a prvým gólom v slovenskej extralige Sahir Gill.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 25. Bodák (Švarný, Tvrdoň), 28. Elmer (Baláž, Bodák), 57. Gajdoš (Gill), 58. Gill (Hrnka, Bodák) – 26. Starosta (Valach, Petráš).
Rozhodovali: Fridrich, Výleta – Orolin, Valo, vylúčení: 0:3, ppresilovky a oslabenia: 0:0, 2116 divákov.
Nitra: Kašík – Švarný, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák, Donaghey, Vitáloš – Tvrdoň, Baláž, Krivošík – Knies, Gill, Elmer – Hrnka, Buncis, Guman – Drábek, Čederle, Lacka
Trenčín: LaCouvee – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Hlaváč – M. Valach, Čacho, Š. Petráš – Krajčovič, Flick, Thelin – Hudec, Sojčík, Šťastný – M. Sloboda, Jurík, Stahoň – Obdržálek

Východniarske derby pre Prešov

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení. Ruský útočník Alexander Avcin rozhodol v 65. minúte zápasu a domáci uspeli po piatich prehrách za sebou.

Prešov vďaka triumfu zostal na 11. priečke s dvojbodovým náskokom pred Nitrou. Michalovciam patrí 5. miesto.

HC Prešov – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp (1:0, 2:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 14. Gerlach (Fekiač), 23. Avcin (Džugan, Giles), 65. Avcin (Campagna) – 22. Žitný (Osburn, Lapšanský), 32. Bezúch (Buc).
Rozhodovali: Korba, J. Konc ml. – Drblík, Hajnik, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 982 divákov.
Prešov: Bespalov – Ľalík, Giles, Turan, Rajnoha, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Ščurko, Avcin, Krajč – Žilka, Klíma, Ďžugan – K. Jendroľ
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Macejko – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Valentini, Lapšanský – Bjalončík, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa