Zvolen uspel v šlágri, Slovan doma zakopol. Nitrianska bieda pokračuje

Hokejisti HKM Zvolen strávia druhú reprezentačnú prestávku sezóny na 1. mieste tabuľky Tipos extraligy. Rozhodli o tom výsledky nedeľňajšieho 25. kola, v ktorom Zvolenčania získali tri body za víťazstvo 6:3 nad Novými Zámkami a dovtedy vedúci Slovan doma nebodoval proti Banskej Bystrici (1:2).

11.12.2022 19:58 , aktualizované: 23:24
Václav Stupka Foto: ,
Zvolenčan Václav Stupka medzi hráčmi Nových Zámkov.

Zvolenčania si pripísali šiesty triumf v rade a nedovolili nedeľnému súperovi preskočiť ich v tabuľke. Zvolenčanía bodovali naplno napriek absencii siedmich hráčov základnej zostavy – Haina, Kubku, Zuzina, Sideroffa, Hecla, Šišku a Kašlíka.

V prvej tretine zazvonili na žŕdky domáci Bondra a hosťujúci Johnson. Gólov sa diváci dočkali až v strednom dejstve. Do vedenia 2:0 išli Zvolenčania po koncovkách obrancu Hannu, keď najprv skóroval z prečíslenia a potom po strele spoza kruhu.

Zvolen - Nove Zamky Čítajte viac ONLINE: Súboj tabuľkových susedov. Zvolen zdolal Nové Zámky

Novozámčania odpovedali 69 sekúnd pred prestávkou po peknej kombinácii Jacksonom a na 2:2 vyrovnal 38 sekúnd pred klaksónom slabým bekhendom Gennaro.

Na začiatku tretieho dejstva poslal domácich do vedenia obranca Hraško z medzikružia a na rýchlu bekhendovú odpoveď Farleya zareagoval znovu z medzikružia ďalší z obrancov HKM Sládok.

Piaty gól pridal z prečíslenia taktiež spomedzi kruhov už útočník Huntebrinker a konečný stav 6:3 stanovil v závere gólom do prázdnej bránky Jedlička.

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)
Góly: 24. Hanna (A. Barcík, V. Fekiač), 36. Hanna (Stupka, Csányi), 42. Hraško (Viedenský, Marcinek), 45. Sládok (Hraško, Stupka), 52. Huntebrinker (Kolenič, Hanna), 59. Jedlička (R. Bondra) – 39. Jackson (Johnson, Lee), 40. Gennaro (Števuliak, T. Mikúš), 44. Farley (Lee, Mišiak). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – M. Orolin, Durmis, vylúčení na 2 min: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1395 divákov.
Zvolen: Trenčan – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Kolenič, Huntebrinker, Stupka – Marcinek, Viedenský, Csányi – A. Barcík, V. Fekiač, Jakúbek
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Roman, L. Kozák, M. Roman, Martin Chovan, Mamčics, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, Gennaro, T. Mikúš – R. Faith, J. Mikúš, Klempa – Hajnik, Ondrušek, M. Barto – Mišiak

Bystrica vyhrala na Slovane

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica triumfovali na ľade HC Slovan Bratislava 2:1. Hostia zvíťazili v štvrtom zápase za sebou a v tabuľke im patrí 8. miesto.

Slovan po prehre klesol na druhú priečku so stratou troch bodov na Zvolen, no má zápas k dobru.

Banská Bystrica viedla od 18. minúty, keď sa presadil kanadský útočník Kristoff Kontos. Hostia zvýšili vedenie v tretej tretine po góle Andreja Bíreša v presilovej hre. Slovan už len v predposlednej minúte znížil na 1:2 po zakončení Branta Harrisa.

HC Slovan Bratislava – HC '05 Banská Bystrica 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
** Góly:** 59. Harris (Pecararo, Sersen) – 18. Kontos (Gašpar, Pavlin), 56. Bíreš (Gašpar, Jendek). Rozhodovali: Žák, Hronský – Hercog, Frimmel, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3704 divákov.
Slovan: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Rapuzzi, Haščák – Petriska, Kytnár, Lukošík – Kukumberg, Lipiansky, M. Matoušek
Banská Bystrica: Sedláček – Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel – Výhonský, Tamáši, Urbánek – Troock, Kontos, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Kabáč, Gabor, Bača

Poprad uspel v Prešove

Hokejisti HK Poprad zvíťazili na ľade HC MV Transport Prešov 4:2.

Domáci viedli od 20. minúty gólom Maxa Gerlacha, ale zásahy Andreja Kukuču, Patrika Sokoliho a Oldricha Kotvana znamenali náskok hostí 3:1.

Rebríček klubov hokejovej extraligy podľa tržieb Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. MHk 32 Liptovský Mikuláš: 568 850 eur...

Aurel Nauš v 57. minúte skorigoval na 2:3, no domácim sa už nepodarilo vyrovnať ani počas hry bez brankára, v ktorej Miloš Bubela pridal štvrtý gól „kamzíkov.“

Bolo to pre nich tretie víťazstvo za sebou, po ktorom majú na konte 35 bodov a sú na priebežnom 7. mieste o pred Banskou Bystricou. Prešov je priebežne na 10. mieste s 25 bodmi.

HC MV Transport Prešov – HK Poprad 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 20. Gerlach (Giles, Nauš), 57. Nauš (Šimun, Gerlach) – 23. Kukuča (Meliško, Livingston), 32. Sokoli (Betker, Paukovček), 51. Kotvan (Paukovček), 60. Bubela (Záborský). Rozhodovali: Rojík, Kalina – Gegáň, Vyšný, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.
Prešov: Bespalov – Lalík, Giles, Turan, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Thomka, F. Fekiač – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Džugan, Neuls, Ščurko – K. Jendroľ, Klíma, Žilka
Poprad: Rychlík – Betker, Jasečko, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš – Razgals, Skokan, Svitana – Záborský, Mlynarovič, Bubela – Livingston, Paločko, Kukuča – M. Suchý, Paukovček, Petráš – Sokoli

Michalovce zdolali Spišiakov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 26. sekunde predĺženia obranca Ivan Glazkov.

Michalovce prehrávali od 32. minúty gólom Mateja Giľáka. V tretej tretine však strelili dva góly, keď obrancovia Zach Osburn a Ivan Glazkov zužitkovali presilovky o dvoch hráčov.

Kale Kerbashian v 59. minúte vyrovnal na 2:2, no následné vylúčenie Vartovníka potrestal v predĺžení Glazkov. Hráči Michaloviec sú po 25. kole na priebežnej 5. priečke so ziskom 43 bodov. Spišiakom patrí šieste miesto s 38 bodmi.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)
Góly: 44. Osburn (Žitný), 46. Glazkov (Pavlovs), 61. Glazkov (Osburn) – 32. Giľák (Majdan), 59. Kerbashian (Beaudry, Majdan) .Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Drblík, Tvrdoň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik – Žitný, Pavlovs, Paločko – Zabusovs, Buc, Bezúch – Okoličány, Suja, Bjalončík – Vašaš, Galamboš, Chalupa
Spišská Nová Ves: Surák – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Žiak, Groch – B. Rapáč, Nellis, Majdan – Salituro, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Vartovník, Vandas – Tomala, Hamráček

Nitra prehrala desiaty zápas v rade

Hokejisti Nitry podľahli na domácom ľade Košiciam 1:3. „Corgoni“ prehrali už desiaty duel za sebou a sú poslední. „Oceliarom“ patrí štvrtá priečka.

Nitrania nepremenili v prvej desaťminútovke zápasu dve tutovky. Následne v prostrednej časti inkasovali z hokejky Joonu Jääskeläinena a Košice vo zvyšku zápasu vďaka taktickému výkonu udržali vedenie.

V tretej tretine pridal druhý gól Jordan Southorn, domáci síce zásluhou Ivana Švarného znížili, avšak na 3:1 spečatil do prázdnej brány Marek Slovák.

HK Nitra – HC Košice 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 55. Švarný – 23. Jääskeläinen (Southorn), 43. Southorn (Jääskeläinen, Chovan), 59. Slovák (Bartánus). Rozhodovali: Výleta, Smrek – Kacej, Ordzovenský, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1795 divákov.
Nitra: O'Connor – Bodák, Švarný, Donaghey, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Erkamps – Krivošík, Buncis, Volko – Elmer, Duke, Sýkora – Guman, Baláž, Tvrdoň – Drábek, Solenský, Knies – Molnár
Košice: Janus – Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Slovák, Parshin – Lamper, Linet, Jokeľ – Tybor, Havrila, Vaculik

Trenčín zdolal Liptákov

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v Dubnici nad Váhom nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2.

Trenčania sa tešili z plného bodového zisku po troch prehrách za sebou a v tabuľke sú na priebežnom 9. mieste, na konte majú 31 bodov. Liptáci sú na predposlednej 11. priečke s 24 bodmi.

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 5. Pietroniro (Petráš), 16. Jurík (Obdržálek), 34. Petráš (Nemčík, Pietroniro), 39. Stahoň (Tourigny, Hudec), 60. Hudec – 45. Walega, 52. Uhrík (Walega, Ventelä). Rozhodovali: Korba, Novák – Janiga, D. Konc ml., vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 658 divákov.
Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Stacha, Hlaváč – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Flick, Sloboda – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Stahoň, Jurík, Obdržálek
Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Bakala, Djakov, Hudec, Novajovský – Kuru, Vahatalo, Štrauch – Kriška, Saari, Handlovský – Walega, Vankúš, Uhrík – Galbavý, Šmida, Kalousek – Braun

Arény tímov hokejovej extraligy a ich kapacita Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
HC Slovan Bratislava. Kapacita: 10 055 divákov.

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #HC Mikron Nové Zámky